שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בי"ס המריבה: משרד החינוך ביקש אבטחה לבנות
  לאחר שעיריית בית שמש טענה כי אינה יכולה לערוב לשלומן של תלמידות "אורות בנות", ביקש משרד החינוך מהמשטרה שתאבטח את בית ספר ותמנע התנכלויות מצד חרדים. פשקווילים שהופצו בעיר הכריזו: "היכונו למלחמה על הבית"

  משרד החינוך ביקש מהמשטרה שתקצה כוחות לאבטחת תלמידות בית הספר הממלכתי-דתי "אורות בנות" בבית שמש, החל מפתיחת שנת הלימודים מחרתיים - וזאת מחשש שגורמים חרדים קיצונים יתנכלו להן.

   

  עוד ביהדות:

   

  ל-ynet נודע כי הנהלת מחוז ירושלים במשרד החינוך - שבית הספר פועל תחת פיקוחה - העבירה פנייה בעניין האבטחה למשטרה, לאחר שעיריית בית שמש טענה שאינה יכולה להיות אחראית לשלומן של התלמידות.

   

  חרדים מול דתיים-לאומיים (צילום: מתתיהו פרומוביץ, חדש בבית שמש) (צילום: מתתיהו פרומוביץ, ״חדש בבית שמש״) (צילום: מתתיהו פרומוביץ, ״חדש בבית שמש״)
  חרדים מול דתיים-לאומיים (צילום: מתתיהו פרומוביץ, חדש בבית שמש)

   

  במשרד הבהירו כי הם עומדים על כך ש"מבנה המריבה" ישמש את בית הספר "אורות בנות", וכי בהקצאת מבני ציבור לצורכי חינוך יש להעניק עדיפות לבתי ספר ממלכתיים. עוד אמרו שם כי לא מתקיימים מגעים מול העירייה בכל הנוגע לייעוד המבנה, ומכתבו של מנהל הפיתוח, שפורסם אתמול, משקף את עמדתם הברורה.

   

  עם זאת, במשרד החינוך הוסיפו שאם עיריית בית שמש בעצמה תצליח להביא להבנות בין הצדדים - יתקיים דיון נוסף בעניין, וייתכן שלא יכפו את דעתם.

   

  "מבקשים לגזול את בתינו"

  המתנגדים החרדים הפיצו הבוקר ברחבי בית שמש פשקווילים נגד הקצאת בית הספר לבנות הדתיות. תחת הכותרת "את אשר יגורנו בא" נכתב כי "חובה על כל ירא וחרד לדבר ה', להרתם למערכה הקדושה להצלת השכונה".

   

  הפשקוויל שהופץ בבית שמש (צילום: מתתיהו פרומוביץ, ״חדש בבית שמש״) (צילום: מתתיהו פרומוביץ, ״חדש בבית שמש״)
  הפשקוויל שהופץ בבית שמש

   

  כותבי הפשקוויל פנו לציבור החרדי וקבעו כי אין לשתוק: "לא נוכל לראות את שכונתנו הקדושה נהרסת ונחרבת חלילה, על-ידי כאלו שכל מטרתם היא להצר את צעדינו ולגזול את בתינו".

   

  את הפשקוויל סיימו כותביו בקריאה "להציל את נחלתינו, שלא תינתן למרמס ולביזה", ובהכרזה: "היכונו למלחמה על הבית!".

   

  פלישה והפגנה

  אתמול הגיע המאבק בין הדתיים-לאומיים והחרדים לשיא. עשרות חרדים מהפלגים הקיצוניים פלשו בבוקר לשטח

  בית הספר והבהירו כי יתנגדו לפתיחתו בשנת הלימודים הקרובה כמוסד חינוכי לבנות. מולם התייצבו עשרות הורים לתלמידות הצפויות ללמוד במוסד החינוכי, ובין שתי הקבוצות התפתח עימות אלים, שהסתיים רק בהתערבות המשטרה.

   

  בשעות אחרי הצהריים ערכו התושבים הדתיים-לאומיים להפגנה ברחבת בית הספר. במהלך ההתכנסות הם שרו את המנון המדינה, "התקווה", כסימן של התנגדות לתפיסה החרדית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדתיים-לאומיים, ברחבת בית הספר
  צילום: מתתיהו פרומוביץ, ״חדש בבית שמש״
  מומלצים