שתף קטע נבחר

בעקבות הפרסום ב-ynet: נתניהו שכר דובר פרטי

לשכת ראש הממשלה פרסמה שורת הודעות בפרשת המטפלת שהתלוננה על שרה נתניהו. אחרי הפרסום ב-ynet על הפרה של הוראות קודמות, היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין התקשר לנתניהו, שהשיב: אשכור יועץ תקשורת פרטי

קודם הגיבו בבהילות, אחר-כך נזכרו בהנחיות הישנות ובשימוש האסור בעובדי מדינה: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הנחה אמש (יום ד') את ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לעשות שימוש במערך הדוברות הממלכתי. ההנחיה באה בעקבות הפרסום ב-ynet, לפיו ראש הממשלה נעזר בדובריו בניגוד להנחיות קודמות, בפרשת העובדת הזרה שהתלוננה על פגיעה מצד שרה נתניהו בביתם.

 

כל העדכונים האחרונים ב-ynet:

 

דובר משרד המשפטים, עו"ד משה כהן, מסר עוד אמש כי בעקבות הפנייה, נמסר ליועץ המשפטי לממשלה כי בכוונת ראש הממשלה להשתמש בשירותיו של דובר אישי, שאינו נמנה עם המערך הממלכתי. ההנחיה באה בהתאם להחלטת ממשלה עוד מ-2008. בהמשך הודיע נתניהו שהוא שוכר את שירותיו של עופר לפלר.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

מוקדם יותר פורסם ב-ynet מפי גורמים משפטיים בכירים כי לראש הממשלה נתניהו וללשכתו "הובהר בקדנציה הנוכחית בפירוש כי אסור לו להשתמש במערך ההסברה והדוברות של לשכת ראש הממשלה בענייניו הפרטיים או בענייניו הפוליטיים".

 

אותם גורמים ציינו את הדברים על רקע ההודעות החריגות שפרסמה שלשום ואתמול לשכת נתניהו בנושא העובדת הזרה שטיפלה באביה של אשת ראש הממשלה. אתמול מסרה משפחת נתניהו על פיטורי המטפלת הנפאלית, טרא מאלה, שטענה כי נפצעה במהלך ויכוח עם גברת נתניהו.

 

שרה נתניהו על רקע ההודעות לעיתונות (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
שרה נתניהו על רקע ההודעות לעיתונות(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

לדברי הגורמים המשפטיים הבכירים, "היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה וראש הממשלה עצמו מודעים היטב לכך, ולכן אם נעשה שימוש במערך ההסברה והדוברות לטובת שרה נתניהו, הרי שזה נערך בניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה". הגורמים הוסיפו כי עבירה על הנחיית היועץ היא התנהגות לא אתית שיש לנקוט בעטיה מספר הליכים. לדבריהם, יש לברר בדיוק את נסיבות העבירה ואופן הטיפול בעניין.

עוד הזכירו כי גם בבג"ץ תלויה ועומדת עתירה בנושא.

 

מוקדם יותר נפגשה מאלה עם עורכות דינה מארגון "רופאים לזכויות אדם" ומוקד הסיוע לעובדים זרים, וסיפרה להם כי גברת נתניהו צעקה עליה וקיללה אותה. היא גם קבלה בפניהן על תנאי העסקתה וטענה כי לא קיבלה ימי חופשה והשתכרה מתחת לשכר המינימום. כמו כן, טענה כי שכרה הולן וכי גברת נתניהו סירבה לשלם לה את שכר, פיטרה אותה עוד לפני שבוע והזמינה לה טיסה לשבת - למרות שהיא אמורה לזכות ל-30 יום להסדיר את ענייניה.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 31/08/2011 22:48

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכר דובר אישי. נתניהו ורעייתו
צילום: AP
העובדת טרא מאלה שפוטרה
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
מומלצים