שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

לא פראיירים. צפו בכל ההופעות בכיכר

אייל גולן, היהודים והדג נחש הרעידו את כיכר המדינה בתל-אביב. "אם אין לחם אין אהבה", שר אייל גולן והקהל החזיר תשואות. הדג נחש שרו את "לא פראיירים" והיהודים את "עוד ארון אחד"

אם אין לחם אין אהבה

אני נוסע לסדר לנו עתיד

כמה זמן אפשר לחיות בלי עבודה

זמן לא עוזר לי

 

את הפזמון הזה, שכתב זאב נחמה לשיר "לקנות לך יהלום", שר אמש (שבת) אייל גולן בשיאה של עצרת הענק בכיכר המדינה בתל-אביב. "אני אוהב אתכם ואני מצדיע לכולכם. כל הכבוד לכם. בזכותכם יהיה שינוי. העם דורש צדק חברתי והעם דורש שגלעד שליט יחזור הביתה", קרא אייל גולן, והקהל החזיר לו תשואות שהרעידו את הכיכר.

 

"אני מאוד נרגש לקחת חלק בדבר כל כך גדול", אמר גולן, "מתחולל כאן שינוי והוא נוגע לכל העם. הופעתי הערב בעצרת בתל-אביב מביעה את ההזדהות שאני חש כלפי מאבקם של מאות אלפים המשתייכים למעמד הביניים מימין, משמאל, מהצפון, מהדרום ומכל קצות הארץ".

 

רגע השיא של המחאה החברתית - כל הכתבות:

 

בעצרת הופיעו גם "היהודים" ו"הדג נחש". סולן הדג נחש, שאנן סטריט, אמר להמונים בעיצומו של השיר "אנחנו לא פראיירים": "עוד יהיה שוויון ועוד יהיה צדק ועוד יהיה שלום", והקהל ענה בתשואות עצומות.

 

אורית שחף, סולנית היהודים, הופיעה עם מחוך שעליו נכתב "צדק": "חשוב לי להיות כאן עם כל העם, כי אני חלק ממנו. אם לא הייתי על הבמה, הייתי בקהל, כי קרה כאן משהו חשוב הלילה". הסולן, תום פטרובר, הודה: "אני חושב שזה הדבר הכי חשוב שעשינו עד היום".  

 

רבקה מיכאלי, שנאמה בכיכר, ודיברה על מצוקות בני ובנות גיל הזהב, הגיעה הישר מהצגה: "הרגשנו השחקנים והקהל, שאמנם אנו באמצע הצגה, אבל משהו הרבה יותר חשוב קורה בחוץ", אמרה ל-ynet. "כל השחקנים כאן עכשיו ואני חושבת שגם כל הקהל. הייתם צריכים לראות איזו נהירה היתה לכאן מהקאמרי". גם הזמר דויד ברוזה תרם מכשרונו למחאה החברתית והופיע פעמיים אמש - בחיפה ובכפר יהושע.

 

בהכנת הכתבה השתתפו אטילה שומפלבי, יואב זיתון ובועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוסע לסדר לנו עתיד. אייל גולן
צילום: הדר כהן
גם היהודים דרשו צדק חברתי
צילום: ירון ברנר
מומלצים