שתף קטע נבחר

אין לכם אלוהים

אמרתם שאם תהיה עוד אינתיפאדה, יעמדו 300 אלף יהודים ביו"ש מול הפלסטינים. אין ה' בקרבכם, ואינכם מייצגים את זכויות העם היהודי. אתם תובילו להרס מפעל ההתיישבות

לכבוד איציק שדמי, יו"ר ועד מתיישבי בנימין

 

אנחנו מכירים שנים רבות. אולי בזכות החברות נוכל לדבר בטרם תאכל אש המחלוקת את אשר בנינו. הדברים שלי יהיו קשים, אבל כידוע לך, הם באים מלב אוהב וקרוע מהמחלוקת שבתוכנו. זה לא זמן לדיבורים רכים ונחמדים, למרבה הצער.

 

אני רואה את שמך (יחד עם ח"כ מיכאל בן ארי, יהודה עציון, הלל וייס, ועוד) במודעת כנס להקמת "רשות יהודית בארץ ישראל", ואני קורא את דבריך בכנסת (שוב אצל ח"כ מיכאל בן ארי עם הרב דב ליאור, ועוד), ואני רואה את פעולות ארגון הטרור היהודי "תג מחיר", שמתחיל להתנהג כמו חמאס.

 

עוד בערוץ הדעות :  

 

כל זה מבטא ייאוש גמור ממדינת ישראל ומרוב עם ישראל. לא במקרה אין צה"ל ואין משטרת ישראל בכל הדיבורים האלה, כי הם כבר הפכו בעיניכם לזרועות של ה"רשעים" מן "השמאל", לפי הגדרות הרב ליאור. אם תהיה אינתיפאדה נוספת, יעמדו, לדבריכם, 300 אלף יהודים ביו"ש ישירות מול הפלסטינים.

 

מעולם לא שאלתם את דעתם של 300 אלף מתיישבים, אם הם מוכנים ורוצים ללכת אחריכם למערכה בלי צה"ל ובלי מדינת ישראל ומוסדותיה הנבחרים, ואף נגדם. אתם פועלים בשם "עַם המתנחלים ביו"ש" בלא כל סמכות.

 

חלומות שווא

המנהיגים הנבחרים של מועצת יש"ע, וחלק גדול מרבני יש"ע, שאינם מוכנים להתנהג לפי הוראות הרב ליאור והרבנים מלמד, הם בעיניכם רכיכות חסרי חוליות. אתם כבר מובילים, וחושבים שציבור המתנחלים יימשך אחריכם מרצונו ושלא מרצונו, וגם צה"ל ומדינת ישראל ועם ישראל כולו יימשכו אחרי חוד החנית שלכם באין ברירה, ואז יתחולל נס, והמוני הפלסטינים יברחו וייעלמו, ובא לציון גואל.

 

"תג מחיר" נגד צה"ל, השבוע  (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10) (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10)
"תג מחיר" נגד צה"ל, השבוע (צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10)

 

אלא שכל אלה חלומות שווא, הבל ורוח. מעולם זה לא קרה, וגם לא יקרה. כל המאבקים הללו נכשלו, וייכשלו. אין ה' בקרבכם, ואינכם מייצגים את זכויות העם היהודי ההיסטורי - כי שום נביא לא שלח אתכם - ואפילו לא את תורת ישראל, ולו מפני ששום רב לא קיבל סמכות להורות הלכה בשאלות של קיום האומה. אני עוד זוכר את הצעקות הנוראות של הרב הראשי דאז, הרב אברהם שפירא זצ"ל, על ראשו של הרב ליאור - "מי הסמיך אותך לפסוק בשאלות כאלה?"

 

רוב רובם של מתיישבי יש"ע מבינים היטב, שבלי מדינת ישראל וצה"ל אי אפשר לקיים שום יישוב יהודי ביו"ש, וגם לא הגענו למחוזות אלו - אלא מכוחה של מדינת ישראל. רוב המתיישבים רוצים שמשטרת ישראל וצה"ל - ורק הם - יפעלו נגד אויבינו, מפני שזה בא מכוחו של רוב עם ישראל, וכיתות כוננות ביישובים יפעלו רק לפי ההוראות של אלוף הפיקוד, ולא לפי ההוראות של הרב ליאור.

 

"תג מחיר" הוא טרור 

ארץ ישראל תהיה בידנו רק אם רוב עם ישראל ירצה בכך. כך הדבר גם לפי ההלכה המקורית (בלי הסילופים של "תורת המלך"): "ארץ ישראל האמורה בכל מקום, היא בארצות שכיבשן מלך ישראל או נביא, מדעת רוב ישראל" (רמב"ם, הלכות תרומות פרק א' הלכה ב'). במקום שאין תמיכה של רוב עם ישראל באמצעות מדינת ישראל ומוסדותיה הנבחרים - אין גם ארץ ישראל.

 

זכויות הנצח של העם היהודי על ארץ ישראל כולה היו תקפות גם תחת השלטון הרומאי, או העותמני. אבל את מימוש הזכויות האלה לא נתן ה' לשום חכם-דת במשך אלפי שנים. רק התנועה הציונית זכתה לממש אותם בחסדי ה', ומזכות זו קמה מדינת ישראל.

 

הטרור של "תג מחיר" מנסה לכפות על ממשלת ישראל מדיניות אחרת ביחס ליהודה ושומרון בכוח אלים, ולבנות מוקד כוח נגדי לצה"ל ולמשטרה. גם אילו הייתי מסכים לשאיפות ולמטרות של "הסמכויות הרוחניות" התומכות ב"תג מחיר", הייתי שולל עקרונית הפעלת כוח נגד המדינה וצה"ל ("מרידה במלכות"), ומתעב מוסרית כל פגיעה במסגדים ובבני אדם באופן אקראי, משום שזה טרור.

 

אתם מובילים לגלות חדשה ולהרס מה שבנינו 44 שנים. התנגשות חזיתית של מתנחלים ופלסטינים תביא להתערבות בינלאומית, ולגירוש היהודים. שום תוצאה אחרת. את מה שמדינת ישראל מונעת מהפלסטינים בכל כוחותיה, אתם תתנו להם על מגש של קנאות יהודית מחריבה.

 

אם רצונכם להציל את מפעל ההתיישבות ביו"ש - עצרו עכשיו. אין לכם מנדט, לא מעם ישראל - שלא בחר בכם - ולא מה' - שלא שלח אתכם.  

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעה בבסיס צה"ל
צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10
מכתב לאיציק שדמי, יו"ר ועד מתיישבי בנימין
צילום: בועז אופנהיים
מומלצים