שתף קטע נבחר

הרבנים לגנץ: אשר לחיילים להימנע משירת נשים

בפגישה המסורתית בין הרמטכ"ל לרבנים הראשיים, שנערכת לפני תקופת החגים, אמרו לו השניים כי הם מצפים מהמפקדים לאפשר לחייל לצאת בצורה מכובדת מאירוע שיש בו שירת נשים. הם גם הביעו את מורת רוחם מאירועי "תג מחיר"

הרבנים הראשיים קראו לרמטכ"ל למצוא פיתרון שיאפשר לחיילים דתיים להימנע משמיעת שירת נשים, מבלי שהדבר ייאלץ אותם לעבור על פקודות הצבא. בפגישה שהתקיימה בצהריים (יום א') בבית הרבנות הראשית, אמרו הרבנים יונה מצגר ושלמה עמאר לרב-אלוף בני גנץ כי הם מצפים מהמפקדים לאפשר לכל חייל לצאת בצורה מכובדת מאירוע צבאי שיש בו שירת נשים, אם האזנה להן מנוגדת לאמונתו הדתית.

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

מדובר בפגישה מסורתית שמקיימים הרבנים הראשיים עם הרמטכ"ל לפני תקופת החגים, שבה הם מברכים זה את זה לשנה טובה. הרמטכ"ל גנץ סקר בפני הרבנים עמאר ומצגר את האתגרים הביטחוניים שעמם מתמודד הצבא, והצהיר כי צה"ל יעמוד בכל משימותיו ובכל החזיתות אם העם בישראל

יהיה מאוחד. בתגובה אמרו הרבנים כי יעשו מצידם הכל למען אחדות זו, אך הם מצפים גם מהצבא לפעול למטרה זו.

 

הרמטכ"ל השיב להם כי התנגשות זו שבין הפקודה וההלכה אכן דורשת טיפול, ובכוונתו לדון בעניין עם הרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ, מיד עם שובו מרומניה – שם הוא משתתף באזכרה לאסון התרסקות מסוק האימון של חיל האוויר בשנה שעברה.

 

הרמטכ"ל גנץ עם הרבנים הראשיים עמאר ומצגר (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
הרמטכ"ל גנץ עם הרבנים הראשיים עמאר ומצגר(צילום: דובר צה"ל)

 

בסיום הפגישה העניקו הרבנים לגנץ שופר ואיחלו לו שנה טובה. הם הביעו את מורת רוחם מאירועי "תג מחיר" שהתרחשו בשבוע שעבר נגד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון, וציינו כי "זו לא דרכה של המסורת והדת היהודית". גנץ, מצידו, העניק לרבנים דמוי פרי רימון עשוי מכסף, והביע תקווה כי צה"ל ועם ישראל יאכלו מפרי זה ולא ייאלץ להשתמש ב"רימונים" מסוג אחד.   

 

בג"ץ ידון בהדחה?

הסערה סביב שירת נשים בצה"ל עלתה לכותרות בשבוע שעבר בעקבות תקרית שאירעה בקורס קצינים בבה"ד 1. תשעה צוערים דתיים שהשתתפו בערב מורשת קרב על מבצע עופרת יצוקה יצאו מהאולם כשזמרת צבאית החלה לשיר.

 

בסוף השבוע פורסם כי ארבעה מבין תשעת הצוערים הודחו מהקורס, ואילו חמשת האחרים ימשיכו בקורס, ככל הנראה לאחר שהוועדה

שדנה בעניינם השתכנעה שלא תיכננו את המהלך מראש

 

בעקבות ההדחה איים הפורום המשפטי למען ארץ ישראל לעתור לבג"ץ. במכתב ששלח בא כוח הפורום, עו"ד יצחק בם, לרמטכ"ל ולפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל אביחי מנדנבליט, טען כי "זכותו של כל חייל, צוער וקצין לשמור על אמונתו הדתית הינה אבן יסוד בחברה דמוקרטית".

 

עוד נטען כי במכתב תגובת המפקד להתנהלות הצוערים מהווה "פגיעה בלתי נסבלת באמונת החיילים שמשמעותה הרת אסון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב שלמה עמאר והרב יונה מצגר
צילום: חיים צח
הרמטכ"ל בני גנץ
צילום: בן קלמר
מומלצים