שתף קטע נבחר

הרב דב ליאור במגרון: בידוד ישראל - בשל הפינוי

רבה של קריית ארבע השתתף בכנס מיוחד במגרון והסביר את הידרדרות היחסים עם טורקיה, מצרים וירדן. את הערבים הוא כינה: "רוכבי גמלים", "רשעים", "זאבים" ו"פראים"

הבידוד הבינלאומי של ישראל ושנאת היהודים בעולם הם עונש על הריסת שלושת בתי הקבע במגרון לפני שבועיים – כך קובע הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע ומבכירי רבני הימין. בכינוס שנערך הערב (יום ב') ביישוב, אמר: "כולנו ראינו שביום שהרסו את המבנים פה גירשו את הדיפלומטים בטורקיה, והמצרים המשיכו, ומאוחר יותר הירדנים... (גם) גלי האנטישמיות באירופה הם עונש על זה".

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

לדברי הרב, בכל פעם שבישראל מנסים "למצוא חן בעיני הפריץ" הדבר גורם דווקא לפגיעה במעמדה בעולם. הוא תקף בנאומו את השמאל בישראל: "יש חוגים של רשעים שרוצים למסור חבלי ארץ לאויבינו. מזל שהקדוש ברוך הוא מקשה את עורפם של רוכבי הגמלים כדי שלא יסכימו להיפגש עם הממשלה... יש אנשי שמאל שנלחמים נגד שיבת עם ישראל לארצו... הם הרדימו את הציבור עם אופיום של שלום... תרבות הוליווד ושירה בדיסקוטקים לא יביאו תועלת אלא להפך".

 

את הערבים כינה הרב "זאבים", והוסיף: "מה שיש עם הרשעים והפראים זה לא שלום, ולא יהיה שלום. זה נגד הטבע שלהם. הם שונאי שלום". הוא קרא לנקות את הארץ מהם, ולדאוג להם רק לזכות שיבה במקומות כמו סעודיה. "ארץ ישראל שייכת אך ורק לעם ישראל", קבע.

 

ביחס למגרון אמר כי היא אינה שטח כבוש, לא על פי הדין הבינלאומי ולא על פי התורה. ואם היא כן – גם הכפר שייח' מוניס (שעל אדמתו הוקמה צפון תל אביב) הוא כזה.

 

הרב ליאור אמר כי עם ישראל מפיק תועלת מהמאורעות האחרונים במזרח התיכון כי "אין דבר שאין לו סיבה", וציין כי בזכות "התפרעות הפרחחים בלוב, מצרים ותימן" וההסתבכות של המערב במקומות כמו עיראק, ישראל יכולה "להזיז טנק" ביהודה ושומרון.

 

זעזוע עמוק מההרס

בכינוס במגרון, שנערך על ידי ארגון רבני "דרך אמונה" ו"בית ההוראה לענייני ציבור", השתתפו כ-20 רבנים בציונות הדתית, חלקם בכירים. הרב חיים דרוקמן זעק נגד "חוקי סדום" והעוול בהוצאת משפחות מבתיהן באישון לילה בגלל "טעות קניין". הרב זלמן מלמד קרא לשילוב כוחות

בציבור הדתי – תחילה בין הרבנים ובעקבות כך גם בין הציבור ונציגיו בכנסת – כדי למנוע את המשך הרס היישובים ולהמשיך בתנופת בבנייתם.

 

בסיום העצרת נמסרה "קריאה ציבורית" של הרבנים לפיה יש לספח את יהודה ושומרון למדינת ישראל ולהחיל בה את החוק הישראלי. המשתתפים הביעו "זעזוע עמוק" מהרס הבתים במגרון, טענו כי לתושבים לא נתינה הזדמנות אמיתית להוכיח את חוקיות הבניה בפני בית המשפט העליון וקראו לשר המשפטים להעמיד לדין את מי ש"בלהיטותו להרוס חרג מהנהלים הראויים במדינה מתוקנת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההרס במגרון
צילום: AFP
הרב דב ליאור
צילום: גיל יוחנן
מומלצים