שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שנה חדשה, בילוי חדש: שמונה המלצות לתשע"ב

  בסימן התחלות - ליקטנו מקומות חדשים ללינה, אטרקציות ובילויים, ששווה להגיע אליהם בתשע"ב. קחו תפוח בדבש - וצאו לדרך

  לכבוד ראש השנה אנו שולחים אליכם שי לחג - הנבחרת החדשה והמבטיחה לשנה החדשה. כולם מקומות שנפתחו בשנה האחרונה וסומנו על ידינו כ"כוכבים" שיאירו את שמי תשע"ב וכחוויות שימתיקו לכם את השנה. שתהיה שנה מהנה, שנה של טיולים, אתגרים, ותגליות.

   

  עוד כתבות בערוץ התיירות:

   

  אוצר הסת"ם בצפת

  סופרי סת"ם משמרים מקצוע עתיק יומין שתכליתו כתיבה נכונה של פסוקי קודש, על פי כללי גרפיקה נוקשים המפורטים בספרי הלכה.

  ראשי התיבות סת"ם מתייחסים לכתיבת ספרי תורה, תפילין ומזוזות - ובמרכז המבקרים בצפת אפשר ללמוד אודות תורת הכתיב העברי הקדום וגם להתנסות בה. בין הפעילויות המוצעות במקום: סדנת כתיבת אותיות אשוריות על קלף בעזרת קולמוס-נוצה ושעשועון אינטראקטיבי. הפעילות מתאימה לכל המשפחה. עבור ילדים שנולדו עם המקלדת והעכבר ביד - זאת יכולה להיות התנסות מרתקת.

  כתובת: הגדוד השלישי 62, צפת.

  טלפון: 04-6912000

   

  אנחנו – לישון פשוט במבוא חמה

  אכסניית "אנחנו" היא קטנה ואינטימית, מציעה לינה על גבי מזרנים בחלל משותף המתאים לעד כ-20 איש. יש מטבח לבישולים, שולחנות אוכל וחדר רחצה ושירותים. אופי המקום מתאים במיוחד לקבוצות מטיילים ומשפחות ששוכרות את המקום במלואו. אפשר לראות באכסניה אתר משודרג ובטוח לחניית לילה נעימה. קיבוץ מבוא חמה ממוקם על המצוק בדרום הגולן שממנו הכינרת נראית במלואה. האכסניה נמצאת בסמוך למזכירות הקיבוץ ומסביב לה מדשאות רחבות הגולשות אל עבר המצוק. בקיבוץ כמו בקיבוץ, ובטח באכסניית בעלת השם הפשוט אך המחייב "אנחנו", מוזמנים אורחי האכסניה ליהנות ממתקני הקיבוץ ובהם מגרשי משחק לילדים, הדרכות וטיפולים הוליסטיים הניתנים על ידי אנשי הקיבוץ ואפילו מהפאב המקומי. בקיבוץ מבוא חמה, שעבר הפרטה ומתנהל היום לפי מודל לפיו כל חבר אחראי על פרנסתו, עדיין נחגגים כל חגי ישראל וכן אירועים נוספים מעת לעת. אורחי האכסניה מוזמנים להשתתף בהם.

  כתובת: קיבוץ מבוא חמה.

  טלפון: 050-5262527, 052-2757304

   

  ועכשיו כולם ביחד. אכסניית אנחנו (צילום: סמדר גורן) (צילום: סמדר גורן)
  ועכשיו כולם ביחד. אכסניית אנחנו(צילום: סמדר גורן)

   

  הסדנא לטקסטיל באשדות יעקב

  אם לפעמים כשאתם מתסתכלים על העוברים ושבים ברחוב נדמה לכם שכולם לובשים את אותם הבגדים,

  בסדנת הטקסטיל של תמר ותומר בר-נס תוכלו לעצב לכם חולצה ייחודית. תמר התמחתה בעיצוב טקסטיל וכעת היא מנחילה את מסורת עיצוב הבד לילדים ולמבוגרים בסדנאות הדפס. כל מבקר יכול לבחור חולצה או סינר ולהטביע בהם חותמות או לצייר לפי שבלונות ומי שמעז יכול אף להתפרע בסגנון חופשי. המתעניינים מאוד בסיפורי הבדים יכולים להשתתף בקורסים מעמיקים יותר להדפס על בד.

  כתובת: אשדות יעקב מאוחד.

  טלפון: 052-3454274, 052-6454274

  שעות פתיחה: ב', ג', ד', ה', שבת 19:00-10:00, שישי 15:00-10:00

    

  • אם אתם בסביבה - קבלו המלצה למסלול בטבריה

   

  א-ב-גע-דע – ביתן הילדים בבית התפוצות

  בגלריית הילדים במוזיאון בית התפוצות מדברים על עברית מבלי להכביר במילים - פשוט משחקים עברית. הילדים והוריהם נוגעים באותיות נעות על מסוע כמו בשדות תעופה ומרכיבים מהן מילים, מקשיבים לצלילי טפטוף וזמזום ומבינים כך את משמעות האונומטופיאה, מרכיבים מגדל בבל מקוביות ומיידים אותיות לפיו של כלב שמיד אומר מילה המתחילה באותה אות.

   

  האיורים הצבעוניים והמחויכים, הקולות והמשחקים, זורקים צבע במוזיאון שתדמיתו מכובדת ולעיתים מעט כבדה, ועוזרים לילדים להבין בהנאה, קצת מכובד משקלה של השפה בתרבות היהודית. גם המבוגרים שעדיין נזכרים בפחד בטיפולי השורש ובבעיות המשקל משיעורי הלשון בבית הספר, יכולים ליהנות מאנקדוטות של ידע כללי הפזורות בגלריה ולהפגין אחר כך בבית מידע פיקנטי. בעולם התכלס שבו מדברים שפה המורכבת מיאללה ביי, התערוכה ממחישה ביצירתיות ובפתיחות את השפעות בליל השפות של תפוצות היהדות על העברית שלנו בלי לנסות לחנך לאופן דיבור 'נכון'.

  כתובת: קלאוזנר 17, תל אביב יפו.

  טלפונים: 03-7457800

  שעות פתיחה: א, ב, ג, ה 16:00-10:00 ד' 20:00-10:00, שישי 13:00-09:00

   

  מרכז המבקרים ביפו העתיקה

  מרכז המבקרים המחודש בכיכר קדומים מציג את ההיסטוריה המרתקת של העיר הבצורה, ממסעות יונה הנביא ועד העידן המודרני. מתיחת הפנים שעבר המוזיאון הוכתרה בהצלחה ומי שזוכר מה היה כאן לפני כן - ידע להעריך את השינוי שבעתיים. אומנם, מדובר במוזיאון קטן וצנוע אך הביקור בו מהנה ומאפשר בקצת פחות משעה לרפרף בקלילות לא מעיקה בין דפי ההיסטוריה היפואית. מרכז המבקרים נמצא מתחת לרחבת כיכר קדומים ואת פני הבאים מקדמת תצוגה של ממצאים ארכיאולוגיים שחלקם הועלו מהים, החל מהתקופה הכנענית, לפני כ-4,000 שנים. בין המוצגים אפשר לראות כדורי תותח מברזל ששימשו את הצבא של נפוליון, צלמיות, כלי קיבול וחרפושית מלכותית ממצרים הקדומה.

  כל התקופות כאן. מרכז המבקרים ביפו (צילום: יעל צור, אתר מפה) (צילום: יעל צור, אתר מפה)
  כל התקופות כאן. מרכז המבקרים ביפו(צילום: יעל צור, אתר מפה)

   

  בהמשך מוקרן סרטון אנימציה קצר המספר על אגדת אנדרומדה ולאחריו עוברים אל מתחם החפירות המרכזי. כאן מוקרן מיצג וידאו בן 10 דקות שמעביר את סיפורה של יפו העתיקה. ישראל גוריון בדמותו המזוקנת של יונה הנביא, דני שטג ואלברט אילוז מובילים את סיפור העלילה. מלבד הסרט אפשר להציץ מבעד לרצפת זכוכית המרחפת מעל לחפירות, אל יסודותיו של בית יהודי מהתקופה הרומית ומתחתיו שרידים מתקופה קודמת, בה שלטו כאן שליחיה של יוון העתיקה. נותר לקוות שמרכז המבקרים יחזיר לכיכר קדומים את הצבע ללחיים ואת שמחת החיים והמבקרים. האתר פתוח כל ימות השבוע והביקור בו מתאים לכל המשפחה. לקבוצות מומלץ לתאם הגעה מראש.

  כתובת: יפו, כיכר קדומים

  טלפון: 03-5184015, 03-6037686

  שעות פתיחה בקיץ: א'-ה' ושבת בשעות 9:00-20:00 וביום ו' עד 17:00. שעות פתיחה בחורף: א'-ה' ושבת בשעות 9:00-17:00 וביום ו' עד 15:00.

   

  • איך יפו נראתה במאה הקודמת? תמונות נדירות

   

  מרכז מבקרים נמל אשדוד

  מרכז המבקרים בנמל אשדוד הוא צוהר לעולם אדיר מימדים בו נעות כמעט ללא הפסקה ספינות משא עצומות, מכולות עמוסות בסחורות, עגורנים נישאים ופעלתניים ואפילו ספינות תיירות שפורקות נוסעים סקרניים שבאו בקרוז לארץ הקודש. הביקור בנמל נמשך כשעה וחצי ומאפשר לכולם - החל מגיל 10 - לראות מקרוב את הפעילות בנמל, היקפה והשפעתה על הכלכלה הישראלית ובכלל. באמצעות סרטים, משחקים וסיור בשטח מועברים למבקרים ההיסטוריה, ההווה והעתיד של הנמל הימי הכי גדול שיש לנו בארץ. הביקור במקום לקבוצות בלבד. במועדים מסויימים במהלך החגים מרכז המבקרים יפתח גם למשפחות. מומלץ לעקוב אחר הפרסומים.

  כתובת: נמל אשדוד

  טלפון: 08-8517564, 08-8517568

  להסתובב בנמל - ולהישאר יבשים (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  להסתובב בנמל - ולהישאר יבשים(צילום: אבי רוקח)

   

  • יש עוד הרבה מקומות לבלות באשדוד - קבלו המלצות

   

  מלון אלגרה בירושלים

  מלון אלגרה בעין כרם מציע שבע סוויטות החולקות בית אבן גדול בן שתי קומות וחצר רחבת ידיים. בכל סוויטה יש מיטה זוגית המוצבת בתוך נישת אבן ומוצעת במצעי כותנה לבנים, ריהוט ישיבה מעור ובפינת קפה מונחים מכונת אספרסו, מיני בר בתשלום, בקבוק שמפניה, חטיפים ושוקולד. האירוח במלון מיועד לזוגות בלבד ואלה יוכלו ליהנות ממסעדת השף של המלון, ממרפסת גג הצופה אל נופיה היפים של עין כרם ומבריכת הטבילה הקטנה שבחצר.

  מלון אלגרה בעין כרם (צילום: יעל צור, אתר מפה) (צילום: יעל צור, אתר מפה)
  מלון אלגרה בעין כרם(צילום: יעל צור, אתר מפה)

   

  למתעניינים בהיסטוריה ואדריכלות נאמר כי סיפור אהבה גדול בין אלגרה בלו, בחורה יהודיה משכונת מחנה יהודה, וג'ברה פרנסיס רחיל מהכפר עין כרם נקשר ליסודות הבית, וכי שיפוץ ושימור המבנה נעשו תוך התייחסות להיסטוריה המקומית. הרומן שהתרחש בתחילת שנות ה-20 של המאה הקודמת הוביל את בני הזוג בשנת 1930 לבנות את ביתם בעין כרם והוא מעין סמל לאהבת אמת, כזו שאינה מבחינה בין דתות וגבולות.

  כתובת: דרך האחיות 13, עין כרם, ירושלים.

  טלפון 02-6500506

   

  • ישנתם טוב? קבלו המלצה לטיול באזור עין כרם

   

  צימרים קולומבריום במושב שקף

  הצימרים המיוחדים בחצר ביתם של דליה ופביו ענו ביישוב שקף, מגדירים מחדש מערה מהי. אלה הם שני צימרים החצובים מתחת לפני האדמה, מעוצבים בסגנון המערות הרבות שנמצאות באזור בית גוברין ואמציה וברחבי השפלה. תחילה התכוון הזוג לחצוב יקב בחצר ביתם וכשנוצרה ההזדמנות החלו לחפור. תוך כדי הבנייה שינה היקב את ייעודו והוחלט לבנות שני צימרים בהשראת מערות הקולומבריום. מערות הקולומבריום ידועות בגומחות האבן הקטנות החצובות על קירותיהן המעוגלים, שיועדו כנראה לשיכון יונים. גם בצימרים של משפחת ענו נחצבו גומחות אבן, ואת מקומו של בור המים ממלא ג'קוזי מבעבע. בנוסף יש פינת אוכל ומטבחון, חדר רחצה עם טוש ואמבטיית עץ, נישת שינה ובה מיטה זוגית המונחת על בימת אבן ועץ ואפילו טלויזיה. בהתאם לאורחות החיים בבית משפחת ענו, זוכים אורחי הצימרים מארוחות, כיבודים, וחומרי רחצה וטקסטיל הנוטים לאורגניות וחיבור לטבע. ואולי זה הך טבעי כאשר שני בני הזוג אגרונומים בהכשרתם.

  כתובת: מושב שקף

  טלפון 050-6456455

  חיבור לטבע. צימר קולומבריום (צילום: עדי גלעד, מפה  ) (צילום: עדי גלעד, מפה  )
  חיבור לטבע. צימר קולומבריום(צילום: עדי גלעד, מפה )
   

   

  איך הורכבה הרשימה?

  צוות המומחים של אתר מפה בודק באופן אנונימי לאורך כל השנה בתי עסק ואתרי תיירות רבים

  ברחבי הארץ ומגבש חוות דעת בלתי תלויה על כל מקום ואתר. מנויי אתר מפה מדרגים מדי יום את המסעדות, מקומות הלינה, הטיולים, האטרקציות והאירועים המופיעים באתר ויוצרים יחד עם צוות מפה את מפת הקולינריה, הנופש והפנאי של ישראל. מקומות שהדירוג המשוקלל שלהם גבוה מ-8.0 זוכים לתואר "מומלץ מפה".

   

  • התחלתם לתכנן מה לעשות בסוכות 2011 ? – להמלצות נוספות היכנסו לאתר מפה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סיפור אהבה שהפך למלון. אלגרה
  צילום: יעל צור, אתר מפה
  מקצוע עתיק יומין. אוצר הסת"ם
  כיף של עברית. בית התפוצות
  צילום: יעקב בריל
  מומלצים