שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תחליף החלב לתינוקות נוטרילון מגיע למדפים

  טבע תחל לשווק בישראל את נוטרילון, מותג תרכובת מזון לתינוקות, שיתחרה בסימילאק אדוונס פלוס ובמטרנה אקסטרה קר, ולפי טבע, יהיה זול מהם באריזות החיסכון. ועם זאת מחיריו בישראל גבוהים יותר לעומת צרפת, גרמניה ובריטניה. הרשתות: "זה מותג פרימיום אין פה בשורת מחיר"

  שחקן חדש בשוק תרכובות המזון לתינוקות: טבע תחל לשווק בישראל את נוטרילון, תחליף חלב מבית נוטרישה, דנונה. זוהי פורמולה מתקדמת, שמחירה גבוה, לכן היא תתחרה במוצרי הפרימיום מטרנה אקסטרה קר וסימילאק אדוונס פלוס, ולא במותגים מטרנה וסימילאק טופ הזולים יותר. המוצרים של נוטרילון יכנסו בהדרגה לרשתות בחודש הקרוב וימכרו באופן סדיר החל מ-1 בנובמבר.

   

   

  הפורמולה של נוטרילון מכילה שילוב רכיבים המכונה GOS/FOS שלפי טבע הינה מוכחת מחקרית כמסייעת לחיזוק מערכת החיסון של התינוק, אך לא מכילה את הרכיב השומני LCPUFA כשאר מותגי הפרימיום לתינוקות בישראל, האמור לסייע ביציאות רכות ובהתפתחות.

   

  שוק תחליפי החלב מגלגל כ-600 מיליון שקל ונשלט מאז משבר רמדיה על-ידי שני שחקנים: מטרנה של אסם-נסטלה עם 53.7% נתח שוק כספי וסימילאק עם 44.8%. לאופטימיל של מדיצ'י יש נתח שוק של 1.5%. בקרוב, אמורה חברת פריגו לשווק תרכובת מזון לתינוקות משלה. בשל המחירים הגבוהים בשוק תרכובות המזון לתינוקות, התריעו לאחרונה אנשי מחאת הקוטג' כי יחרימו את מוצרי אסם אם לא תוזיל את מוצרי מטרנה.

   

  הרשתות: "קיווינו למחיר נמוך ב-40%"

  בטבע, מקווים להגיע ל-15% נתח שוק תוך 4 שנים ומבטיחים מחירים נמוכים מהנהוג בקטגוריית הפרימיום, אך קטגוריה זו במילא מתומחרת ביוקר, ומושכת את מחירי תחליפי החלב למעלה.

   

  מוצר הבסיס של החברה לא ישווק בארץ, למרות שמחירו נמוך יותר ויכול היה להתחרות במטרנה, אופטימיל וסימילאק טופ. בחו"ל הוא מתחרה בעיקר במותגים פרטיים, שאינם קיימים בארץ בשוק תחליפי החלב, לצערם של הורים רבים. במקביל, מלחמת המחירים המבורכת, שהתנהלה ברשתות בתחום החיתולים ותחליפי החלב, ובמסגרתה הגיע מחיר מטרנה לכ-33 שקל, שככה.


  השוואת מחירים תמל פרימיום (בשקלים)

  השוואת מחירים תמ"ל פרימיום (בשקלים)
  מוצר מחיר מדף ממוצע מחיר מדף ממוצע ל-100 גרם מחיר ממוצע כולל מבצעים (נילסן וסטורנקסט) מחיר ממוצע כולל מבצעים ל-100 גרם
  סימילאק אדוונס פלוס 400 גרם 45.99 11.50 42.87 10.72
  מטרנה אקסטרה קר 400 גרם 45.99 11.50 42.90 11.35
  נוטרילון 400 גרם 45.99 11.50 42.2* 10.55*
  סימילאק אדוונס פלוס 900 גרם 89.99 9.99 83.07 9.23
  מטרנה אקסטרה קר 700גרם 72.99 10.43 68.60 9.8
  נוטרילון 800 גרם 74.99 9.4 68.80* 8.6*
   

  *מדובר במבצעים עתידיים, שעשויים להשתנות, שכן נוטרילון עדיין לא נמכר ברשתות

   


  מחירי מבצע תמל בסיס (בשקלים) נתוני סטורנקסט 9-1 2011

  מחירי מבצע תמ"ל בסיס (בשקלים) נתוני סטורנקסט 9-1 2011
  מוצר אריזה מחיר
  מטרנה חלבית 400 גרם 34.60
  סימילאק טופ 400 גרם 38
  מטרנה חלבית 700 גרם 56.60
  סימילאק טופ 900 גרם 71
   

  השוואת מחירי המותגים מטרנה וסימילאק טופ - הזולים יותר 

   

  "אין כאן בשורה במחיר", אמרו ל-ynet ברשת מזון גדולה. "טבע יצרה ציפייה להורדת מחירים וחיכינו למחיר נמוך ב-40%. את רוב המבצעים על תחליפי חלב לתינוקות עורכות הרשתות, ומכיוון שנוטרילון זה לא מותג מבוסס בישראל, כרגע אין לנו סיבה לצאת במבצעים על המותג. לכן להערכתנו תוך חצי שנה הם יצטרכו להוריד מחירים".

   

  ברשת שיווק אחרת מסרו ל-ynet: "התאכזבנו מכך שמדובר במוצר פרימיום, וההבדלים במחירים לא מאוד משמעותיים. יתכן שבגלל המתחרה החדש השוק יתיישר כלפי מטה, אך כיוון שמדובר בקטגוריה יקרה עבור הורים רבים, אין פה בשורת מחירים. ההורים נותרים ללא הורדת מחירים בקטגוריית הבסיס – מטרנה וסימילאק טופ – תרכובות זולות יותר מתרכובות הפרימיום, אך לא זולות מספיק לדעת הורים רבים".

   

  מטבלת השוואת המחירים ניתן לראות כי טבע תוריד את המחירים רק באריזות החיסכון של 900-700 גרם, בעוד שמחירי אריזות ה-400 גרם זהים לאלו של המתחרים. בטבע מצהירים כי אריזות החיסכון שלהם, יהיו זולות בכ-5% במדף מאריזות החיסכון של סימילאק אדוונס פלוס ובכ-10% ממטרנה אקסטרה קר. לפי טבע, אריזות החיסכון מהוות 85% מהמכר בקטגוריית תחליפי החלב, ולכן החליטו בחברה להציע מחיר נוח יותר לעומת המתחרים.

   

  כיוון שרוב המכר בתחום הזה נעשה במסגרת מבצעים, בטבע מבטיחים מבצעים משתלמים יותר מאלו שנערכים על המותגים המתחרים באריזות החיסכון, כמו גם באריזות ה-400 גרם. יש לציין כי את המבצעים עורכות לרוב רשתות השיווק, ובטבע טוענים כי יקחו חלק במבצעים כדי להפכם לאטרקטיביים יותר משל המתחרים. לפי הבטחת טבע – במחיר מבצע ממוצע, נוטרילון יהיה זול יותר בכ-9% מסימילאק אדוונס ובכ-15% ממטרנה אקסטרה קר.

   

  "גם אם המחאה תיעלם לא נעלה מחירים"

  "רצינו להביא מתחרה בעל שם עולמי ולמכור אותו במחירים הנהוגים בשוק ואז צצה המחאה הצרכנית, לכן החלטנו להוריד את מחיר אריזת החיסכון ולהשתתף במבצעים", מסבירה הדר מרחב נאמן, מנהלת מוצרי צריכה בטבע.

   

  "יתכן שבעקבות כניסתנו לשוק, יחליטו המתחרים לשבור את השוק ולהוריד מחירים, ונגיב לכך בהתאם. אך גם אם המחאה תיעלם ויחלקו פה דירות חינם, לא נעלה את המחירים".

   

  מדוע החלטתם להביא לישראל דווקא את תחליף הפרימיום היקר?

   

  "כיוון שזה המוצר הטוב ביותר שיש לחברה להציע. הוא יקר יותר כי הוא נחקר יותר, כי הפורמולה מתקדמת, כי זה מוצר המיובא על-ידי חברה שאינה היצרנית".

   

  המחירים בארץ דומים למחירי אירופה?

   

  "בצרפת, גרמניה ובריטניה נוטרילון זול יותר, בגלל סבסוד ומבנה שוק שונה. בבריטניה מחירו הממוצע ל-100 גרם, כולל מבצעים, עומד על 6 שקלים (48 שקל לאריזה) לעומת 8.60 שקלים ל-100 גרם באריזת חיסכון במבצע בישראל (68.80 שקל לאריזה), אך בהולנד הוא יקר יותר 9.10 שקלים ל-100 גרם וביוון 11-10 שקלים ל-100 גרם".

   

  למעט מוצרי הבסיס בשלבים 1,2,3, החברה תביא ארצה גם מוצרים מתמחים לתינוקות שסובלים מנטייה לאלרגיה בעור (נוטלרילון היפו אלרגני), תרכובת הטובה לתינוקות הסובלים מפליטות (נוטרילון אנטי ריפלוקס), תמ"ל סויה (ללא לקטוז או חלבון חלב פרה), מוצר לסובלים מאלרגיה עם רגישות או אי סבילות לחלב פרה (נוטלרילון פפטי ג'וניור), מוצר ללא לקטוז (נוטלרילון ללא לקטוז), תרכובת להקלה בעיכול (נוטרילון קומפורט) ותרכובת לפגים. כמו מתחרותיה, היא תשיק מועדון לקוחות ברשתות וברשת וקופוני הנחות. במקביל, גם סימילאק משיקה בישראל את "סימילאק ג'נטל", מוצר ללא לקטוז.

   

  "דורות של ילדים גדלו על נוטרילון"

  נוטרילון (המשווק בעולם תחת שמות נוספים), נחשב לתרכובת המזון לתינוקות מספר 1 באירופה ומספר 2 בעולם אחרי נסטלה. "זה מוצר שדורות של ילדים גדלו עליו, הנמכר כבר למעלה מ-100 שנה", טוענת מרחב נאמן.

   

  "מדובר בתחליף החלב הנחקר ביותר, החברה מחזיקה 3 מרכזי מחקר המתמחים בחקר רכיבי חלב אם. הפורמולה מכילה שילוב רכיבים המכונה GOS/FOS שתורם למערכת חיסון בריאה ומגן מפני מחלות, בדומה לחלב אם. מחקרים הראו שתינוקות שהוזנו בפורמולה המתקדמת לעומת פורמולה רגילה חלו פחות במחלות מערכת העיכול, הנשימה ובזיהומים כלליים, והיו אלרגיים פחות".

   

  טבע החליטו לשווק בישראל תרכובת מזון שאינה מכילה אלסי פופה (LCPUFA), בעוד שבמדינות אחרות הרכיב הזה קיים בתרכובת. מרחב נאמן מסבירה: "הפורמולה של נוטרישה קיימת הרבה מאוד שנים ובהרבה מדינות אינה כוללת LCPUFA. בהמשך, החברה תישקול להוסיף את הרכיב הזה.

   

  "בכל תרכובות המזון לתינוקות יש את כל הרכיבים התזונתיים החשובים להתפתחות תקינה של התינוק ועל-פי הנחיות בינלאומיות. בנוסף כל אחת מהחברות בוחרת לבחון לחקור ולהוסיף רכיבים אחרים בעלי ערך מוסף כזה או אחר עם רמת מחקר נדרשת ועל-פי יכולתה.

   

  "במקרה של נוטרילון, שילוב הרכיבים FOS/GOS מהווה את הערך המוסף הבריאותי והחיסוני המשמעותי הנתמך בעשרות פירסומים מדעיים. רכיבים נוספים כגון LCPUFA מוספים בכל פורמולה על-פי שיקול הדעת של החברה ובהלימה לרמת המחקר הנדרשת לתחום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  נוטרילון. מספר 1 באירופה, מספר 2 בעולם
  צילום: באדיבות נוטרישה
  מומלצים