שתף קטע נבחר

האיום בחרם עבד: יוניליוור מורידה מחירים

אנשי מחאת הקוטג' והסטודנטים קראו ליוניליוור להוריד את מחירי מוצרי תלמה, והחברה נעתרה: תוזיל 22 מוצרים ובהם מרגרינה בלו בנד ומיונז תלמה. מנכ"ל יוניליוור: "ברור לנו כי פתרון זה לא ירצה את כל הגורמים הרלוונטיים"

לראשונה: חברת מזון גדולה שאינה מחלבה מורידה מחירים הודות למחאה: חברת יוניליוור הודיעה היום (ב') כי תוזיל באופן קבוע מגוון מוצרים, בעקבות בקשת מובילי מחאת הקוטג' ואגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א.

 

 

המוחים שלחו מכתב לחברה ובו בקשה להוריד את מחירי מוצרי החברה ב-30% או שישקלו להחרים את מוצרי תלמה. מכתבים דומים נשלחו למנכ"לי אסם ושטראוס, ויוניליוור נעתרה ראשונה להוריד מחירים, למרות שאסם היא החברה שנמצאת כרגע על הכוונת של המוחים.

 

יוניליוור תוזיל בימים הקרובים באופן קבוע 22 מוצרים ובהם מרגרינה בלו בנד, מיונז וחרדל תלמה, אבקת מרק דגש זך בטעם עוף, קונפיטורות 778, סירופים ועזרי אפיה של המותג אפיכל. בשיעור של עד 10%. בנוסף, תמשיך יוניליוור את מבצעי החג על דגני בוקר עד סוף השנה.

  

היום הודיע גם חברת אופטימיל, כי תוריד את מחירי תחליפי החלב שלה. גם חברת שטראוס הגיבה למכתב שנשלח אליה, והאריכה את מבצעי החג שלה, אולם אנשי המחאה לא מסתפקים במבצעים, גם לא במבצעים של אסם עמם תצא השבוע, מבצעי הגדלת אריזות, שאין בהם תגובה ממשית למחאה. אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א מבקש גם משטראוס ואסם להוריד מחירים: "אנחנו שוקלים בימים הקרובים את צעדנו מול החברות האחרות שקיבלו מאיתנו את מכתבי המחאה שלנו", אמר.

    

יוניליוור: "קוראים לרשתות ולמדינה להציע פתרון"

אנג'לו טרוקיה, יו"ר ומנכ"ל יוניליוור ישראל: "אנו קשובים כל העת להתרחשויות ולהלך הרוח בקרב הציבור. בתקופה האחרונה עסקנו בחיפוש אחר פתרונות אשר יקלו על הצרכנים ולכן אנו הראשונים אשר מודיעים על הורדת מחירים קבועה במוצרים אשר אינם בקטגוריית מוצרי החלב. ברור לנו כי פתרון זה, אשר כולל הוזלה משמעותית של מוצרים מובילים של חברתנו, לא ירצה את כל הגורמים הרלוונטיים ואת כל הדרישות. עם זאת, כחברה אחראית אשר לוקחת בחשבון את מכלול השיקולים של צרכניה, עובדיה ויציבות עסקיה, אנו סבורים כי מהלך זה הנו נכון וראוי.

 

"אנו מצפים כי הקמעונאים יפחיתו את מחירם של מוצרינו בשיעור זהה. חשוב לנו להדגיש כי צעד זה יכול להשפיע על הצרכן רק באופן חלקי. אנו קוראים לכלל הגורמים הרלוונטיים – לרבות רשתות השיווק והגורמים הרגולטורים, להתכנס בהקדם למציאת דרכים נוספות שיביאו לפתרון כולל לטובת הצרכנים ולטובת ענף המזון בישראל".

 


יוניליוור: מחיר המדף של המוצרים שהוזלו (בשקלים) לפי נילסן

יוניליוור: מחיר המדף של המוצרים שהוזלו (בשקלים) לפי נילסן
מוצר מחיר קודם מחיר חדש* שיעור ההוזלה לקמעונאים שאמורה להתגלגל במלואה לצרכן
מרגרינה בלובנד עם או בלי מלח 200 גרם 4.50 4.23 6%
מרגרינה גולדבנד 200 גרם 4.60 4.32 6%
מרגרינה בלובנד בגביע 250 גרם 8.40 7.89 6%
מרגרינה בלובנד בגביע 250 9.10 8.55 6%
מיונז אמיתי תלמה 250 גרם 7.50 6.9 7.5%
מיונז אמיתי תלמה 500 גרם 11.20 10.36 7.5%
מיונז אמיתי תלמה 1 ק"ג 19.20 17.76 7.5%
חרדל אמיתי תלמה 250 גרם 7.40 7.03 5%
חרדל אמיתי תלמה 550 גרם 10.10 9.6 5%
מרק דגש זך בטעם עוף 1 ק"ג 17.30 16.4 5%
מרק דגש זך בטעם עוף בד"צ 1 ק"ג 17.30 16.43 5%
778 קונפיטורה תות שדה/פובידל/משמש/דובדבן 340 גרם 13 11.7 10%
תמצית וניל/רום אפיכל 50 גר' 4.70 4.4 6%
סירופ שוקולד/מייפל/קרמל אפיכל 600 מ"ל 15.90 14.9 6%
סחלב 56 גרם (2X) 13.10 12.3 6%

*מחירי המדף החדשים תלויים גם בתמחור הרשתות

 

יו"ר אגודת הסטודנטים בת"א, אורי רשטיק הוסיף: "אין ספק שיש עוד כברת דרך ארוכה ללכת, אבל היום הושג הישג צרכני נוסף, שמצטרף להורדות המחירים עליהן הכריזו חברות אחרות. אנו שמחים על כך שחברת יוניליוור האזינה לקולות הציבור ופעלה בתבונה כאשר היא החברה הראשונה שמורידה מחירים במוצרים אשר אינם מתחום החלב וכשלא מרחף מעליה איום.

 

"סל הקניות של המשפחה הישראלית הממוצעת הוזל בשבועות האחרונים בצורה מרשימה, בזכות העובדה שבפעם הראשונה, אזרחי מדינת ישראל עמדו על זכויותיהם הצרכניות והבהירו לחברות כי יינזקו כלכלית אם לא יורידו מחירים. הסטודנטים בת"א ובארץ כולה, מהווים את ראש החץ של המאבק החשוב הזה, כך היה עד עכשיו וכך יהיה גם בהמשך הדרך".

 

איציק אלרוב, יוזם מחאת הקוטג': "אנחנו מברכים על הצעד הזה. חשוב לזכור שהישראלים החדשים נחושים לפעול להורדת מחיר גורפת לכל שוק המזון. הדרך אל היעד ארוכה ואנחנו בהחלט מקווים שחברת תלמה יוניליוור תוזיל מוצרים נוספים, כגון דגני בוקר, ושחברות נוספות יצטרפו ויורידו מחירים לצרכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
החברה תמשיך את המבצעים על הדגנים
יוניליוור. נעתרה למרות שכרגע לא היתה על הכוונת
מומלצים