שתף קטע נבחר

כחלון: "עד פברואר חשבון הסלולר יחתך בחצי"

שר התקשורת משה כחלון אמר בכנס הפתיחה של ארגון שגרירי רוטשילד: "בעיניי לשלם 200 שקל בחודש זו הגזמה פראית. החשבון הסלולרי כבר ירד ב-30% ואני מתחייב לכך שעד פברואר 2012 נרגיש כולנו ירידה של עד 50% בחשבונית"

"צרכני התקשורת משלמים יותר מדי כסף", כך אמר היום (ה') שר התקשורת, ח"כ משה כחלון, בעת נאומו בכנס הפתיחה של ארגון שגרירי רוטשילד, בו השתתפו מאות סטודנטים מרחבי הארץ.

 

 

"בעיניי לשלם 200 שקל בחודש זו הגזמה פראית, וכעת השאיפה שלנו היא לקצץ את זה בחצי. בשנה האחרונה הבאנו לכך שתהיה ירידה של 30% בחשבונית האישית של כל אזרח, ואני מתחייב לכך שעד פברואר 2012 נרגיש כולנו ירידה של עד 50% בחשבונית האישית של כל אחד מאתנו בזכות פתיחת השוק לתחרות. בעידוד משרד התקשורת ייכנסו בקרוב עוד שלוש מפעילות תקשורת חדשות".

 

לחברות יש כסף לעו"ד, למדינה אין

כחלון סיפר על מאבקו בחברות התקשורת: "במהלך הקדנציה שלי חטפתי לא מעט ביקורות מחברות הסלולר", אמר, אבל לא צריך להתרגש מזה, אסור לשכוח שמדובר בחברות שהן חזקות יותר מהממשלה. החוזק שלהן בא לביטוי בכך שבאפשרותם לשכור צבאות של טובי הכלכלנים ועורכי הדין, בעוד שהתקציב של המדינה מוגבל. משרד התקשורת למשל מעסיק 12 עו"ד ושישה כלכלנים. על כל חוות דעת כלכלית שמשרדי יוציא – יעמדו מולנו מיטב עורכי הדין והכלכלנים של ישראל.

 

"משרד התקשורת יכול לשלם מקסימום 10,000 שקל לעו"ד, ולכן המשרדים הגדולים, שמשתכרים בלמעלה מ-100 אלף לחודש, מתגייסים לטובת חברות הסלולר שיש ביכולתן לשלם סכומי עתק שכאלו. הטקטיקה של חברות הסלולר היא התייחסות גורפת לשרים כאל עובדי קבלן, משום שאנחנו מתחלפים אחת לכמה שנים, חושבים שאני אכהן בתפקיד לזמן קצוב – אבל אני לא מתרגש מזה וזה לא מה שימנע ממני להמשיך בדרכי", כך אמר.

 

המדינה חייבת לפתח אינטרנט מהיר

כחלון מסמן את היעד הבא שלו אינטרנט מהיר לכל אזרח: "אדאג שילד בקריית שמונה יגלוש על אותו פס רחב שגולש ילד מוושינגטון", אמר. "אנו פועלים לכך שבכל בית בישראל יהיו סיבים אופטיים. לא משנה איפה נולדת ומי הוריך, גם ילד בקריית שמונה יקבל פס רחב כמו שמקבל ילד בוושינגטון.

 

"חשיבותה של הטכנולוגיה המתקדמת של הפס הרחב כבירה, היא תעזור באופנים רבים: למידה מרחוק - נער מיריחו יוכל לקבל שיעור באינטרנט ממומחה מאוניברסיטת ת"א, בחור מרהט יוכל להיבדק דרך המחשב על ידי מומחה מביה"ח במרכז הארץ. המדינה חייבת לפתח את הנושא והיא דואגת לזה כעת. לא ניתן להרשות למדינה להיות מפגרת בתחום הזה, אנחנו חייבים להדביק פערים עם המדינות המפותחות".

 

ארגון שגרירי רוטשילד הוקם בשנה שעברה ע"י קרן רוטשילד קיסריה וגייס עוד 200 סטודנטים חדשים שיצטרפו לתוכנית לפיתוח מנהיגות אישית ואחריות חברתית שתפעל ב-11 מוסדות אקדמיים בפריסה ארצית.

 

הסטודנטים שמגיעים מהפריפריה החברתית, עוברים הכשרה לפיתוח מנהיגות אישית ואחריות חברתית במקביל ללימודים האקדמאיים ואמורים לצבור ניסיון בייזום פרויקטים חברתיים. המטרה המוצהרת של הקרן היא "לפרוס רשת חברתית של מנהיגים צעירים מוכשרים ומצליחים במגוון התחומים שהם בחרו ללמוד, שתחולל שינוי מהותי בחברה הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
השר משה כחלון. חברות הסלולר חזקות מהממשלה
צילום: four play STUDIOS
"ילד בק,ש יגלוש כמו ילד בוושינגטון"
צילום: four play STUDIOS
מומלצים