שתף קטע נבחר

מקורב ל'תקנה' על הרב אלון: "עז פנים - לגיהנום"

בתגובה להתקפה החריפה מצדו של הרב מוטי אלון, הסתפק מקורב לפורום "תקנה" בציטוט ממסכת אבות המלמד על עונשו של אדם חסר בושה. "כוחו של מוטי אלון בגאוותו ובכריזמה שלו. כוחו של פורום תקנה בענוותנותו", אמר

הרב מוטי אלון שבר שתיקה בת שנתיים נוכח הטענות נגדו, ויצא למתקפה חסרת תקדים נגד "פורום תקנה". הפעם התהפכו היוצרות, וב"תקנה" מבליגים:‬ חברי הגוף הציוני-דתי, שחשף לראשונה את החשדות המיניות נגד הרב אלון, סירבו הערב (יום ה') להגיב להאשמות הקשות שהטיח בהם על התנהלותם בפרשה, ורק הצהירו: "אין לנו כל כוונה להתקוטט עמו".

 

פרשת הרב מוטי אלון  - כתבות נוספות:

  

גורם המקורב לפורום, שהיה מעורב ב"תיק אלון", בחר בשיחה עם ynet בתגובה מינימליסטית לרב ממגדל, כשציטט ממשנה במסכת אבות: "עז פנים – לגיהנום".

 

"כוחו של מוטי אלון בגאוותו ובכריזמתיו שלו. כוחו של פורום תקנה בענוותנותו", הסביר המקורב את האיפוק מצד הפורום ביחס למאבק שמנהל הרב על דעת הקהל והתקשורת, כשמנגד הפורום שותק. "אין בין מוטי אלון לבין פורום תקנה, אלא את הנערים שהותקפו מינית על ידו - ואת אלוהים".

 

  

עם זאת, ולמרות ההבלגה מצד אנשי תקנה, ההערכה היא כי "ועדת התקשורת" של הפורום תתכנס בקרוב כדי להחליט כיצד להתמודד עם אלון, שלראשונה תקף אותם בחריפות - ולא מן הנמנע כי המדיניות בנושא זה תשתנה.

 

אנטי-דמוקרטיה, אנטי-תורה 

בדברים שנשא הרב אלון במגדל, הוא מתח ביקורת קשה ביותר על "פורום תקנה" וטען כי חברים בהרכב עודדו והובילו את שני המתלוננים בתיק להעיד במשטרה. הרב ציטט מתמלולי המשטרה בניסיון לציג את מעורבותם של חברים בפורום בחקירה עצמה.

 

הרב אלון אף טען כי חברי הפורום שלחו ליועץ המשפטי לממשלה "מכתבים רצופי שקרים ובדיות, בלי שמעולם יכולתי להגיב". על כך הוסיף בזעם: "זהו בית-דין שדה, זוהי כיתת יורים, זה אנטי-דמוקרטי, זה אנטי-תורה, זה אנטי-הלכה, זה אנטי-אנושיות ושהחברה תחליט את מה צריך לחקור – את משך החיבוק למתלונן או את זה". 

 

באישומים: מעשה מגונה בכוח

כתב האישום מייחס לרב אלון שני אישומים בגין עבירות מין שבוצעו בשני מתלוננים קטינים, במספר הזדמנויות, בשנים 2003 ו-2005. באישום הראשון מואשם הרב אלון בביצוע מעשה מגונה בכוח במתלונן, בשתי הזדמנויות נפרדות, ובאישום

השני בביצוע מעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי מרות בשלוש הזדמנויות שונות.

 

למקורביו אמר הרב: "אלחם על האמת שלי. מהרגע הראשון לא היה אפילו ספק שלא אסכים לעסקת הטיעון ואחתום על דברי שקר. מעולם לא עשיתי משהו עם תלמידי לשם גירוי מיני. לא אודה בדבר כזה".

 

לאחר ההודעה על הגשת כתב האישום נגד הרב נמסרה הודעה לקונית מטעם "פורום תקנה": "התלונות שהובאו בפני פורום 'תקנה' ושבגינן פירסם הפורום את הודעותיו הקודמות, אינן אלה המופיעות בכתב האישום הנוכחי.

 

ב"תקנה" הדגישו כי אליהם הגיעו תלונות "בגין מעשים שבעת ביצועם לא היו בגדר עבירות פליליות", והוסיפו כי "התלונות שבגינן הוגש כתב האישום, היו בגדר עבירות פליליות בעת ביצוען, ולכן הופנו למערכת המשפטית. פורום 'תקנה' חוזר ומאשרר את הודעותיו הקודמות בעניינו של הרב אלון, ללא קשר להליך המשפטי שנפתח ולתוצאותיו".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורום תקנה. ישיבה בעניין הרב
צילום: אוהד צויגנברג
הרב מוטי אלון, הערב
צילום: עידו בקר
מומלצים