שתף קטע נבחר

חילונים, אתם אשמים בסגירת צהר

כשהדתיים-לאומיים נאבקים בחרדים על מינוי דיינים, נשים או רבנים ראשיים, החילונים לא מתערבים. בתוך תוכם, הם חושבים ש"הדתיים האמיתיים" הם החרדים. אז אם התבאסתם מסגירת צהר - זבשכ"ם

לעולם כבר לא נדע מה יותר מצא חן בעיניי החילונים במיזם החתונות של רבני "צהר" - החביבות הרבנית, או החינמיות שלהם. מה שבטוח זה שאם תצליח הגזירה אשר גזר השר הממונה, לא נראה הרבה מאוד זוגות פוטנציאליים לחופות "צהר" עולים על מטוס בדרכם לקפריסין. אפשר להירגע, החילונים האלה לא יוותרו על חתונה יהודית. 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

השר מרגי, מצא פיתרון - ובוא לחתונתי

 

החילונים שממריאים לקפריסין כדי למסד את היחסים ביניהם, לא עושים זאת כי הם חוששים מחופה חרדית, ולא כדי לחסוך כמה שקלים. הם בסך הכל מנסים לחסוך לעצמם את הבזיונות והסיבוכים החרדיים בבתי הדין, כשרוצים להיפרד כעבור כמה שנים, חודשים או שבועות. הם לא החילונים של "צהר".

 

החילונים החרדים

רבני "צהר" טועים ומטעים כשהם מנסים לעורר את דעת הקהל באמצעות הפחדה מפני גל

נישואים אזרחיים כאלטרנטיבה לחופות שהם עורכים. הרי החילונים שנעזרו בהם, הם בדיוק החילונים שרואים בהם מאכערים בשירות החרדים. הם ספקי התעודה שהם צריכים מן המדינה. דילרים.

 

החילונים האלה הם החילונים שקורצים לנו, הדתיים הציוניים לגוונינו, ואומרים שהחרדים הם "דתיים אמיתיים". אלה הם שצוחקים על השעון שבת ועל היתר המכירה "שלנו". החילונים של "צהר" הם בעצם "מסורתיים" בנשמתם. כשהם יחזרו בתשובה, הם לא ינחתו בישיבת ההסדר של הרב סתיו, אלא בישיבות השחורות.

 

החילונים של "צהר", לא נעים להודות, ישלימו בלי למצמץ עם השינוי, ויחזרו לערוך חופות עם רב חרדי כזה או אחר, יעלה כמה שיעלה ויעיק כמה שיעיק. לחילונים של "צהר", כל המאבק הזה בין הדתיים לחרדים, לא ממש משנה. זה פשוט לא איכפת להם.

 

עושים מה שנוח להם

איך אני יודעת? כי אלה בדיוק החילונים שהנציגים שלהם בכנסת מוכרים את כל ענייני הדת במדינת ישראל לחרדים, בעבור בצע שקט או שלום עכשיו. אלה החילונים שמעולם לא יצביעו כמו שהיינו מצפים מהם כשצריך למנות דיינים, או נשים, או רבנים ראשיים. אלה החילונים שמעולם לא ידרשו שום דבר בתחומים האלה כדי למנוע את התחרדות הממסד המעניק לכולנו שירותי דת בארץ. מצד אחד, הם חושבים לעצמם, מה לנו ולזה. מצד שני, אם הם יצטרכו שירותי דת, הם כבר

יעשו את זה "כמו שצריך". כן, אצל החרדים.

 

אני מניחה שלא נמצא טוקבק חילוני אחד שיודה בזה שהוא בעצם יהודי-חרדי בנשמתו, והוא מעדיף את כל מה שיש לחרדים להציע לו בענייני דת ומדינה, על פני מה שיש לדתיים הציוניים של "צהר" להציע לו. לא יהיה חילוני אחד שיודה שהחילונים בעצמם כופים עלינו מדינה דתית-חרדית חשוכה, בעצם שיתוף הפעולה המתמשך בין המגזרים בכנסת. אבל כן יהיה מעניין לקרוא את התירוצים שלהם.

 

בסופו של דבר, לא יהיה דתי אחד שייפגע מסגירת מיזם החתונות של "צהר". ולחילונים שבכל זאת יתבאסו מזה, אני אומרת – אתם אשמים, זבשכ"ם!

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בסופו של דבר, יתחתנו כאן
צילום: ישראל ברדוגו
יעל משאלי
מומלצים