שתף קטע נבחר

מאבק צהר - גם בפייסבוק: 5,000 לייקים ביממה

ארגון רבני צהר מנסה לגייס תמיכה להצלת מיזם הנישואים באמצעות הפייסבוק. אלפים חתמו על עצומה שהועלתה לרשת ועד כה לא פורסמה בכלי התקשורת, אלא הועברה בדואר אלקטרוני. גם בכנסת כבר הועלו יוזמות למען העניין

המלחמה על חתונות צהר הגיעה לרשתות החברתיות - וגם בכנסת: יותר מ-5,000 איש הקליקו "like" לעצומה שהועלתה אתמול (יום ג') בפייסבוק על-ידי ארגון הרבנים, כחלק מהמאבק להצלת מיזם הנישואים. מדובר בהישג מרשים למדי, בהתחשב בכך שהיוזמה לא זכתה לפרסום בכלי התקשורת, אלא בעיקר הועברה בדואר אלקטרוני מאדם לאדם. 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

חילונים, אתם אשמים בסגירת צהר

 

תחת הכותרת "תנו לצהר להמשיך לחתן" מופיעה בעצומה תמונה שבה נראה חתן מתחת לחופה המבקש לרמוס ברגלו את שטר הכתובה במקום לשבור את הכוס, כפי הנהוג.

 

"עשרות אלפי חילונים רוצים חתונה יהודית עם צהר, אבל שר הדתות החליט להגן על עסקני המנגנון ועצר לרבנים מתנדבי צהר את תעודות הנישואין", נכתב שם. "בגללו, במקום לשבור את הכוס, כדת וכדין, אלפי זוגות עלולים לשבור את המסורת ב'נישואי קפריסין'".

  

השר לשירותי דת, יעקב מרגי, נקרא בעצומה לעצור את פסילת רבני הציונות הדתית מעריכת חופות, לפתוח את אזורי הרישום לבחירה חופשית של הזוגות הנישאים ולאפשר לארגון להמשיך לחתן "ללא תשלום וללא 'תרומות'".

  

גם אתר האינטרנט של צהר גויס למערכה. "ארגון צהר תחת התקפה של שר הדתות! הצטרפו למאבק", נכתב בבאנר המפנה לדף התרמת הכספים. בעמוד הבית מופיעה גם הודעה על הפסקת מיזם הנישואים, וקריאה לפנות באופן אישי לשר מרגי.

 

ומה בכנסת?

בתוך כך, גם בכנסת פועלים למען צהר. הוועדה לקידום מעמד האישה תקיים בשבוע הבא דיון מיוחד בנושא. יו"ר הוועדה, ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד), הסבירה: "סגירת מיזם הנישואין של צהר פוגע אנושות בציבור הכללי בישראל, ועשוי לערער את מעמד הנישואים הדתיים בישראל. מקומם ששיקולים פוליטיים מונעים

מזוגות רבים להינשא בסגנון ההולם את אורח חייהם".

 

במקביל, דורשת ח"כ אורית זוארץ (קדימה) לדון בעניין גם במסגרת ועדת הפנים. "אני רואה בצעד 'סלקטיבי' זה מעשה חמור", כתבה בבקשה לעריכת דיון בעניין, ושעליה חתמו ח"כים נוספים. "פעילותם הנחושה והמבורכת של רבני צהר נופלת קורבן לוויכוח פנימי על השליטה בענייני דת במדינה. בזמן שרבני צהר פועלים בנחישות לקירוב לבבות בתוך גבולות ההלכה, בהוראת האמונה והדת בדרכי נעם, בוחר שר הדתות לחלל את עקרונות אלה". 

 

אתמול גם הודיע יו"ר הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ, כי יקדם בממשלה חקיקה המבטיחה את המשך קיומו של מיזם הנישואים של ארגון רבני צהר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אז עם מי אתם מתחתנים?
צילום: shutterstock
מומלצים