שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

תובעי קצב מרוצים: "כולם שווים בעיני החוק"

חמש שנים וחצי אחרי שפרשת קצב התפוצצה, קבע בית המשפט העליון סופית כי הנשיא לשעבר הולך לשבע שנים בכלא לאחר שאנס פעמיים. "מסר ברור למתלוננות", בירכו התובעים והעדיפו להצניע את הביקורת על הפרקליטות והיועמ"ש לשעבר מזוז

בפרקליטות המדינה חייכו הבוקר (יום ה') בסיפוק לאחר שבית המשפט העליון דחה ערעורו של משה קצב וסתם את הגולל על אחת הפרשות המביכות והכאובות בתולדות המדינה. קצב ירצה שבע שנות מאסר החל מ-7 בדצמבר, לאחר שהורשע בשני מקרי אונס ובעבירות מין נוספות.

 

משה קצב הולך לכלא - כל הכתבות:

א' למקורביה: "חשה הקלה, הצדק ניצח"

פרקליט קצב: אונס בוונוס? השופטים היו מאמינים

קצב ייכנס לכלא ב-7 בדצמבר: "יחס כמו כל אסיר"

יום דינו של הנשיא האנס: משה קצב יצא מביתו

לקריאת הכרעת הדין במלואה

 

"המסר שיוצא מפסק הדין החשוב הזה של בית המשפט העליון הוא שבמדינת ישראל חל באופן מלא עיקרון השוויון בפני החוק, וחל באופן מלא העיקרון החשוב של שמירה על גופם וגופן של מתלוננים ומתלוננות בעבירות מין", אמרה ל-ynet התובעת עו"ד רונית עמיאל.

 

עו"ד עמיאל התייחסה גם לביקורת שהטיח בית המשפט בתקשורת וביועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, על ראיון שבו אמר שקצב התנהג כעבריין מין סדרתי. "בית המשפט העליון אכן ביקר גם את התקשורת וגם גורמים אחרים", אמרה התובעת, "ביקורת היא עניין שצריך להקשיב לו, לקרוא אותו, ללמוד אותו - ורק אז להגיב. אני מציעה שכולנו נעשה את הדבר הזה".

 

התובע השני בתיק, עו"ד ניסים מרום, אמר כי מדובר ב"פסק דין חשוב ועקרוני. הוא מסר ברור למתלוננות שיבואו ויתלוננו, שאין חשש". הוא הוסיף כי בפרקליטות יקראו את פסק הדין לגופו.

 

משה קצב נידון לשבע שנות מאסר לאחר שהורשע בדצמבר 2010 בשני מקרי אונס,

במעשים מגונים, בהטרדה מינית ובשיבוש מהלכי משפט. הוא ערער לבית המשפט העליון, אך היום נדחה הערעור ונקבע כי גרסתה של המתלוננת העיקרית, א' ממשרד התיירות, אמינה, בעוד שגרסת הנשיא לשעבר רצופת שקרים.

 

סנגורו של קצב, עו"ד אביגדור פלדמן, תקף את החלטת בית המשפט ואמר כי השופטים היו מאמינים למתלוננת נגד הנשיא לשעבר גם אם הייתה טוענת שהאונס התרחש בכוכב ונוס. "אני ממליץ מכאן לכל אחד שמציעים לו הסדר טיעון - קח אותו", אמר עו"ד פלדמן, "אל תקווה שבית המשפט ימצא את חפותך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד רונית עמיאל. "פסק דין חשוב"
צילום: אביגיל עוזי
עו"ד אביגדור פלדמן
צילום: נועם מושקוביץ
משה קצב, הבוקר בבית המשפט
צילום: עומר מירון
מומלצים