שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

העליון מתח ביקורת על מזוז: הראיון - תקלה קשה

השופט סלים ג'ובראן מתח ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, שאמר בראיון ב-2007 כי משה קצב התנהג כ"עבריין מין סדרתי". לדברי השופט, "התנהלות זו היא תקלה קשה ומצערת, וטוב אם הדברים לא היו נאמרים כלל"

בית המשפט העליון דחה הבוקר (יום ה') את הערעור שהגיש הנשיא לשעבר משה קצב על הרשעתו באונס ועבירות מין נוספות, אך גם מתח ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, שחתם איתו על הסדר טיעון - שלאחר מכן בוטל. קצב ייכנס לשבע שנות מאסר, החל מ-7 בדצמבר.

 

משה קצב הולך לכלא - כל הכתבות:

פרקליט קצב: אונס בוונוס? השופטים היו מאמינים

קצב ייכנס לכלא ב-7 בדצמבר: "יחס כמו כל אסיר"

יום דינו של הנשיא האנס: משה קצב יצא מביתו

קראו את הכרעת הדין במלואה

 

"אנו סבורים כי אין זה נכון כי היועץ המשפטי יתייחס בתקשורת התייחסות מרשיעה", אמר השופט סלים ג'ובראן, "התנהלות זו היא תקלה קשה ומצערת, וטוב אם הדברים לא היו נאמרים כלל, בוודאי לא מצד הגורם הבכיר ביותר במערכת התביעה, שללא ספק משפיע על דעת קהל". לדברי השופט ג'ובראן, "על גורמי החוק לנהוג בצורה ממלכתית, מאופקת, ולא לקחת חלק בזירה התקשורתית".  

 

ביוני 2007, אחרי שחתם על הסדר טיעון עם משה קצב, הופיע מזוז בערוץ 2 כדי להגן על המהלך. "פגשנו נשיא והתברר שיש לנו אדם שלאורך שנים התנהג כעבריין מין סדרתי", אמר אז מזוז, "הקושי הגדול שרוב העבירות התיישנו".

 

הדברים מהווים רמז גם לפרקליט המדינה, משה לדור, שנתבע על-ידי אהוד אולמרט, בעקבות ראיון בעיתון "הארץ" שבו התייחס להלוואה שקיבל ראש הממשלה לשעבר מאיש העסקים יוסף (ג'ו) אלמליח ואמר כי מדובר ב"סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה". בחודש שעבר מתח בית משפט השלום בתל אביב ביקורת חסר תקדים על לדור וקבע כי הוא "ערער את אמון הציבור הן במערכת המשפט והן בגורמי התביעה והאכיפה".

 

ב-2008 חזרו בו הנשיא לשעבר מהסדר הטיעון, שבמסגרתו הואשם במעשה מגונה שלא בהסכמה תוך הפעלת אמצעי לחץ כלפי א' ממשרד התיירות ובהטרדה מינית והטרדת עד כלפי ל', עובדת בבית הנשיא. בין הצדדים הוסכם גם על העונש - מאסר על תנאי ופיצוי כספי למתלוננות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. ביקורת מהעליון
צילום: עידו ארז
צילום: בוצ'צ'ו
השופט סלים ג'ובראן
צילום: בוצ'צ'ו
משה קצב. הערעור נדחה
צילום: EPA
מומלצים