שתף קטע נבחר

המשבר תם: צהר חזרו לקבל תעודות נישואים

לאחר שהגיעו להבנות עם השר לשירותי דת, יעקב מרגי, קיבלו רבני צהר מאות תעודות נישואים לצורך המשך פעילותם. יו"ר צהר: "יום ניצחון ליהדות". מרגי: "פעלתי למען הציבור"

ההסכם בין רבני צהר למשרד לשירותי דת יצא לפועל: נציגים מארגון הרבנים קיבלו לידיהם 300 תעודות נישואים, שבאמצעותן יוכלו לסיים את הליך הרישום עבור זוגות שהתחתנו דרכם, וכן לרשום זוגות חדשים העומדים להיכנס תחת החופה. בכך נראה כי תם המשבר שאיים לסגור את "מיזם הנישואים" של צהר.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

המשבר הסתיים: "צהר" ימשיכו לחתן

 

גורם בצהר אמר ל-ynet כי אמנם ציפו בארגון לקבל מספר גדול של תעודות, לשם המשך רציף של הפרויקט, אולם לעת עתה הם מסתפקים בכך ורואים בהקצאת התעודות צעד בונה אמון מצד השר.

 

בהודעה שפירסם הארגון הודו הרבנים לתומכים הרבים, בהם גם אלפי החותמים על העצומה בפייסבוק. "זהו יום

ניצחון ליהדות במדינת ישראל", אמר יו"ר צהר הרב דוד סתיו. "אנחנו שמחים שהגענו להסדר בהסכמה עם המשרד לשירותי דת, שיאפשר ליותר ישראלים להתחתן כיהודים על-פי דת משה וישראל".

 

בשיחה עם ynet טען השר מרגי כי לא "התקפל", אלא הצליח להגיע עם צהר לנוסחת פשרה המקובלת על שני הצדדים.

לדבריו, אף שבארגון יצאו בקמפיין אגרסיבי נגדו - הוא הניח בצד את העניין

האישי, ופעל לטובת הציבור.

 

מרגי הוסיף כי הוא מאמין שבטווח הרחוק, העניין ייפתר באמצעות שינוי חקיקתי, וייתכן שבקרוב כבר תהיה הסכמה בכנסת לחוק המבטל את הרישום האזורי. בינתיים, הסכים להמשיך במצב הקיים רק לאחר שבצהר התחייבו להשתתף בפורום משולש - יחד עם משרדו ועם הרבנות הראשית - למציאת פתרון חלופי אם החוק לא יעבור.

 

השר טען בנוסף כי בשבועות האחרונים חש שצהר אינה מחפשת רק פתרון לבעיה, אלא רוצה לצאת למאבק ציבורי - גם אם הוא מיותר, זאת נוכח הצעות פשרה רבות שנדחו. לדבריו, גם המתווכים בינו לבין צהר העירו על כך לרבנים. בהקשר זה אמר השר כי לא הסכים לחתום על מסמך כלשהו, משום שחשש שהארגון יציג זאת כ"כתב כניעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב סתיו. יותר חתונות כיהודים
צילום: גבי מנשה
הש מרגי. לא נכנע
צילום: אפי שריר
מומלצים