שתף קטע נבחר

המירוץ למיליון צפיות: עקיבא וענהאל - הרמיקס

אחרי שטיפל במועמר קדאפי, שרה נתניהו וציפי חוטובלי, איש הרימקסים הוויראליים, נוי אלוש לקח את דתיי המחמד של הריאלטי והפך את שושה ושושי להמנון יוטיובי

אחרי שהפך שלל פוליטיקאים - מביבי נתניהו או שרה ועד מירי רגב - לקריקטורות מזמרות, וקיבל הכרה בינלאומית בזכות הרמיקס שעשה למועמר קדאפי, מתפנה נוי אלוש לפיגורות המעניינות באמת: עקיבא וענהאל שמואלי, הלא הם שושה ושושי, דתיי-המחמד של "המירוץ למיליון".

 

 עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

אלוש לא מכחיש. פייר, הוא אוהב אותם, ורואים את זה. ענהאל ועקיבא הם לא שרה נתניהו מתנצלת בראיון, או מירי רגב עושה שכונה במחאת האוהלים, וגם אם הרמיקס החדש לא יגיע לתפוצה ויראלית במדינות ערב, הרי שאין לו ספק כי בקרב המגזר דתי להיט חדש נולד.  

 

 

"ברגע שראיתי את הפרקים הראשונים, וקלטתי את הדמות של ענהאל - זה היה נראה לי כמו משהו שדורש את זה", אלוש מסביר את החיבור. "אני חושב שהיופי בזוג הזה הוא בהיותם הדתיים של הדור החדש. הם כן הולכים לריאליטי, וכן יש להם רפרנסים לסביבה החילונית. הקטע עם רוקי ורמבו, למשל, זה היה מצחיק בטירוף".

 

אלוש התפנה למשימה בעקבות פנייה מ"רשת" – הזכיינית המשדרת את "המירוץ למיליון" - לעקוב אחרי התוכנית ולראות מי מהדמויות ראויה להיכנס לפנתיאון הרמיקסים.

 

"הדליק אותי לעשות משהו אחר, לא ללכת דווקא על המובן מאליו, כמו למשל על התימניות", הוא אומר. "רציתי לעשות משהו שעוד לא יצא לי לעשות: לקחת את הדתיים ולהשתמש בדאנס החסידי של ''נחמן מאומן'".

 

הכוכב המקורי: אלוהים

כמו בלא מעט מאש-אפים (איחוד של יצירות מוזיקליות) אחרים שעשה, גם כאן השתמש אלוש בסגנונות מוזיקאליים שונים – חסידי קלאסי שממשיך בדאנס קצבי. "הגרסה הראשונה של הרמיקס הייתה על בסיס המשפט של ענהאל שאומרת לעקיבא 'אני אוהבת את אלוהים, אני מתה עליו'. אלוהים היה אמור להיות כוכב השיר. אבל בסוף הלכתי על הפזמון של 'שושי, אני אוהבת אותך', כי זה היה נורא חזק ודומיננטי, ואת הקטעים של האל שילבתי ביניהם".

 

רמיקסים שיצרת לאחרונה היו לעגניים וסרקסטיים, הפעם זה נראה קצת שונה.

 

"נורא קל ליצור קליפ לעגני. אבל הקטע עם הדמות שלה, שהיא כל כך חופרת, וגם המתמודדים האחרים צוחקים על זה – לא מצליחה לייצר אנטגוניזם. יש לה קסם כזה. בכלל, שניהם נורא חיוביים. אני יכול להתווכח על אהבת האל לפה או לשם, אבל הם אחלה דמות לריאליטי. היא לפחות. הוא זה שנותן לה את ההרמות להנחתה. הוא לגמרי מוביל אותה לשם".

 

אלוש, שיצר רמיקסים ל"חי בללה-לנד" ו"האח הגדול", אומר בתחילה שיצירת הקליפ הייתה כיף נטו, בלי רצון להוציא אמירה כלשהי, אבל אז הוא מבחין במה שחבוי ביצירה שלו: "זה יצא גם מגניב וגם מצחיק, כי את השירים החסידיים של נחמן מאומן נשים לא שרות, ובטח שלא דתיות - ופתאום כאן אני מביא קטע של כאילו דאנס חסידי עם זמרת. אם כך - בסוף איכשהו כן יצאה אמירה שלא התכוונתי אליה לכתחילה".

 

ומה יש לעקיבא וענהאל לומר על היצירה? "ראינו את הקטע ולא הפסקנו לצחוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שושה ושושי
צילום: עדי אורני
נוי אלוש
צילום: דור מלכה
מומלצים