שתף קטע נבחר

שירת הקבלה: חיים ישראל שר הרב עדס

רבנים החתומים על ספרות ושירה כבר ראינו, אך מקובלים זה כבר סיפור אחר. הרב יעקב עדס, בן לשושלת מקובלים, כתב שיר תפילה ללומדי תורת הסוד. חיים ישראל מגיש המנון נשמה חדש בפוטנציה, בהשמעה ראשונה

הרב יעקב עדס, מגדולי המקובלים בני זמננו, כתב את המילים – ועדי ליאון, מי שאחראי להלחנת המנון האיצטדיונים "מי שמאמין לא מפחד", כתב את המנגינה. התוצאה: שיר חדש ובלתי שגרתי בביצועו של חיים ישראל, שכל העושים בו פועלים בהתנדבות מלאה, וכל הכנסותיו קודש לצדקה.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

רבנים החתומים על ספרות ושירה כבר ראינו, אך מקובלים זה כבר סיפור אחר. הרב עדס, בן לשושלת של מקובלים, התכוון לכתוב תפילה ללומדי תורת הקבלה, אך כתפילות רבות – הפכה זו לשיר נשמה.

 

 

"את הרב עדס פגשתי לראשונה במהלך סיור במנהרות הכותל", מספר חיים ישראל. "הוא הזמין אותי ואת

אחי איציק שהיה איתי, להגיע אליו לישיבה. הגענו ושוחחנו במשך שלוש שעות בדברי חיזוק והתעוררות, במהלכן הרב ביקש ממני לשיר את השיר הזה, שיש במילותיו קדושה על פי תורת הסוד. ישר עניתי בחיוב".

 

שירו של הרב (בעיבודו של דודו קומה) נפתח במילים: "אלוקיי אתה יוצר הכל. יוצרני בכל עת ומחייני בכל עת, שורש נשמתי וכל חיי. אלוקיי רצוני להתחבר אליך כל הזמן בכל כוחי... נתת לנו צינור להתחבר דרכו אליך, והוא תורתך הקדושה". חיים ישראל לא נותר אדיש למפגש – או למילים שהונחו לפניו: "אחרי דברים שהרב דיבר איתי, והיו ברובם דברים אישים מאוד, זה עשה עלי רושם גדול", הוא מספר. "כשאתה יודע שרב גדול, מקובל, אוהב הבריות כותב טקסט שכולו קדושה, והוא עצמו קדוש ופרוש מהעולם הזה - גם לך יש הרגשה אחרת לשיר את השיר הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מילים של קדושה. חיים ישראל
צילום: רונן אקרמן
השיר שאחרי "מי שמאמין". עדי ליאון
מומלצים