שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

יו"ר הכנסת ריבלין: חוק ההשתקה - אסון לעיתונות

זמן קצר לפני ההצבעה בקריאה ראשונה על הצעת החוק לתיקון לשון הרע, הזהיר ראובן ריבלין כי היא עלולה "לסרס" את כלי התקשורת. ציפי לבני: "אלו תהליכים הרסניים לציונות"

יושב ראש הכנסת מהליכוד נגד הקואליציה: יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, תקף הערב (יום ב') את "חוק ההשתקה" - התיקון לחוק לשון הרע, שיועלה להצבעה בקריאה ראשונה בכנסת. לדברי ריבלין, הצעת החוק עלולה "להמיט אסון על שוק העיתונות".

 

צפו בשידור חי ממליאת הכנסת. באדיבות ערוץ הכנסת

 

ריבלין, שהודיע כי יתנגד לחוק למרות המשמעת הקואליציונית, הזהיר כי "ההצעה תגרום לסגירתם של כלי תקשורת קטנים אך חשובים מאין כמותם לשיח הציבורי בישראל, והיא תסרס את היכולת של האחרים, מלמלא את תפקידם החשוב בדמוקרטיה".

 

חופש הביטוי על הכוונת:

אורלב מתחרט: שינויים בחוק הדיבה או שאתנגד

כתבת סטטוס מעליב בפייסבוק? שלם 300 אלף ש'

 

לפי הצעת החוק, הפיצוי על תביעת לשון הרע תוגדל ללא הוכחת נזק פי שישה, מ-50 אלף שקלים ל-300 אלף שקלים. "בהצעת החוק הזו הכמות יורדת למהות, זהו מהלך ששופך את התינוק עם המים", אמר ריבלין וכינה אותה "בלתי מידתית". עם זאת, לדבריו, "התקשורת הרוויחה אותה ביושר".

 

בתוך כך, שבה ותקפה יושבת ראש האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, את הממשלה סביב חוק ההשתקה. "הקבוצה שמנהלת היום את ישראל הורסת את המדינה, היא מבודדת את ישראל, מעבירה חקיקה נגד הערכים של ישראל ומאלצת לבחור בין היותה דמוקרטית להיותה יהודית - אלו תהליכים הרסניים לציונות"

 

בנאום בפני סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים אמרה יו"ר קדימה כי "ערימת החוקים שעל השולחן מייצרת מסה קריטית של מיאוס בלתי מתקבל על הדעת".

 

נתניהו הוא "תינוק שנשבה ומתמסר בקלות"

היא גם תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו וכינתה אותו "תינוק שנשבה ומתמסר בקלות", על רקע כניעתו ללחצי שותפיו לקואליציה. היא סיפרה כי "ראש הממשלה בא לדיון בשמינייה וביקש יחד עם שר הביטחון להעביר כספים לפלסטינים. נתניהו הסתכל ימינה, ראה את ליברמן שאמר לא, וההחלטה לא עברה". היא הוסיפה כי "אין לו מערכת ערכים ששווה כנראה להסתכן פוליטית למענם,

אחרת לא ניתן להצדיק את התנהגותו".

 

מוקדם יותר החליטה סיעת קדימה להנהיג משמעת סיעתית ולהתנגד להצעת החוק ששניים מיוזמיה הם חברי קדימה, ח"כ מאיר שטרית וישראל חסון. שטרית צפוי להצביע בעד, לאחר שהצעת החוק שלו אוחדה עם הצעת החוק של ח"כ יריב לוין, ואילו חסון אמר כי יימנע.

 

מי שעוד יתנגד להצעת החוק הוא העיתונאי לשעבר, ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי). השר דן מרידור צפוי להיעדר, כמו גם חמשת חברי סיעת העצמאות. ח"כ זבולון אורלב, אחד מיוזמי ההצעה, אמר היום כי יתנגד להצעה אם לא ייערכו בה שינויים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצעה מסרסת. ריבלין
צילום: נועם מושקוביץ
סכנה לציונות. ח"כ ציפי לבני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים