שתף קטע נבחר

תג מחיר - טרוריסטים שנשרו מהציונות הדתית

"הציבור הדתי, על אף שרובו מוחזק כבעל השקפה פוליטית ימנית, כואב יותר מכל על אותם שהתפלגו מתוכו, והתהוו לכדי פועלי טרור". אוריאל קנורוביץ, ממחברי עצומה ציונות דתית נגד פעולות תג מחיר, כותב ל-ynet

בשלהי יוני 2008 התעוררנו לתופעה חדשה במציאות הישראלית - "תג מחיר". לא עוד ישיבה על הגדר כשהממשלה מפנה יישובים, אלא יהודים מתקוממים ופועלים למען היישוב היהודי ביהודה ושומרון. הציבור הימני הבין כי אין מנוס מלקבוע עובדות בשטח - ולשם כך כל האמצעים כשרים. 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

זו לא הפעם הראשונה במהלך ההיסטוריה שבו חלק מעם ישראל נתקל במשבר, ומיעוט מקרבו קם ולוקח יוזמה. כך נרצח ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ז"ל. למרבה הצער, ישנם אנשים שלא למדו מטעויות העבר, ועדיין נוקטים בגישה זו. אותו מיעוט שסובר שניתן לגשר על פערים פוליטיים באמצעות מעשי טרור נגד מדינת ישראל ופעולות "תג מחיר", מתחיל לצבור תאוצה. כדור השלג שהחל כאירוע נקודתי בפגיעה בפלסטינים וברכושם, התעצם לכדי שריפת מסגדים, ועכשיו אף לפגיעה בחיילי צה"ל ובמפקדיו.

 

קומץ זה לכאורה משתייך לציבור רחב יותר, הציבור הדתי לאומי, חובשי הכיפות הסרוגות - אבל למעשה מדובר בשוליים של "ימין קיצוני חדש".

 

לא בבית מדרשנו

אנו, שגדלנו על ברכי החינוך הדתי-לאומי וצמחנו בתנועות הנוער שלו, חונכנו על הערך המקודש של "אהבת ישראל", ללא כל קשר להשקפה פוליטית ודתית. ערך מרכזי זה נכלל בשלל הערכים שבהם דוגלת הציונות הדתית, כמו שירות צבאי ולאומי, העמקת השורשים היהודיים, ומחויבות מלאה למדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. ערכים יסודיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם פגיעה במדינת ישראל וצבאה.

 

למרות שציבורינו מוחזק כבעל השקפה פוליטית ימנית, אנו רואים את עצמנו כמובילי המאבק נגד הפגיעה בחוסנה של מדינת ישראל בפעילות "תג מחיר", יד ביד עם שאר אזרחי מדינת ישראל. הציבור הדתי-לאומי כואב יותר מכל על אותם שהתפלגו מתוכו, והתהוו לכדי פועלי טרור. מכתב ברוח זו כבר מופץ בכמה ישיבות הסדר - ויותר מאלף תלמידים חתמו עליו.

 

הציבור הימני בישראל הינו ציבור שומר חוק. אין הוא מאמין בלקיחת היוזמה לידיו ובתנהלות אנרכיסטית. אף הקיצוניים ביותר בקרבו לא מצדיקים שבירת החוק וכל שכן לא פעילות טרור. כל יציאה נגד הממסד דינה כדין אותם מתפרעים בלתי חוקיים בהפגנות יום שישי ה"קבועות" בבלעין.

 

אין אני סבור שעל הימין לקבל את תכתיבי הממשל כתורה משמיים וללא עוררין, אלא מחובתו להביע דעתו בדרכים המעוגנות בחוק. ואם ישנם כאלו החושבים אחרת, עלינו למצות עימם את מלא חומרת הדין.

 

  • אוריאל קנורוביץ הוא תלמיד בישיבת ההסדר "רוח צפונית" בעכו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אור פרוור
אוריאל קנורוביץ
צילום: אור פרוור
תג מחיר בחטמ"ר אפרים
צילום: יואב זיתון
מומלצים