שתף קטע נבחר

פייסבוק נכנעת לגרינפיס: תזהם פחות את הסביבה

הלחץ שהפעיל הארגון הסביבתי גרינפיס על פייסבוק השתלם: הרשת החברתית הודיעה כי תפסיק לעשות שימוש בחשמל שמקורו בשריפת פחם בחוות השרתים שלה, ותקדם שימוש באנרגיות מתחדשות. מנהלת תוכנית הקיימות של פייסבוק: "נפעיל לחץ על הספקים שלנו בכל הנוגע לשימוש בחשמל ירוק"

פייסבוק וגרינפיס ישתפו פעולה ויקדמו שימוש באנרגיות מתחדשות - כך לפי הודעה משותפת שהוציאו היום (ה') שני הארגונים. ההצהרה מגיעה לאחר מאבק ארוך, במהלכן דרש גרינפיס מהרשת החברתית שלא לעשות שימוש בחשמל, שמקורו בשריפת פחם, בחוות השרתים שלה.

 

 

בהצהרה מסרה פייסבוק כי בכוונתה לתת עדיפות למיקום חוות השרתים שלה במקומות בהם תוכל לספק אנרגיה נקייה ומתחדשת. בנוסף התחייבה החברה להוריד את טביעות הפחמן שלה, וכן לעבוד עם גרינפיס כדי לבנות תוכנית מעבר לאנרגיה נקייה ומתחדשת. 

 

חוות שרתים כוללות מחשבים רבים המייצרים חום רב, אך חייבים להישאר בטמפרטורה נמוכה כדי לתפקד. בפברואר 2010 הודיעה פייסבוק על הקמת חוות השרתים הראשונה שלה באורגון בארצות הברית. החברה התפארה בעיצוב החדשני והיעילות הטכנולוגית של החווה, בה התקררו השרתים באמצעות מזגני ענק שצרכו חשמל שמקורו בשריפת פחם.

 

ארגון גרינפיס הגיב אז בהודעה משלו, לפיה הקמת חוות שרתים בהיקף עבודה כה גדול, תגרום לשריפת פחם בכמויות שיפגעו בכדור הארץ ויגבירו את אפקט החממה. בארגון פצחו בקמפיין אינטרנטי שקרא לרשת החברתית להתנתק מהפחם ולעבור לשימוש באנרגיה נקייה. על ידי כך, סברו בגרינפיס, יפנימו החברים פייסבוק את החשיבות שבמניעת הזיהום. 

 

פייסבוק הכריזה במקביל שתקים הקמת חוות שרתים באיזור הארקטי שבצפון שבדיה, שתפעל בעזרת אנרגיה הידרואלקטרית, כלומר טורבינה שתנוע מכוח זרימת המים בסכרים על נהר הלוליה (Lulea). התכנית לא סיפקה את חובבי הסביבה משום שנראתה לדבריהם כצעד שיסיט את תשומת הלב מקיומן של החוות המזהמות בארצות הברית.  

 

ציפורה ברמן, מנהלת מאבק האנרגיה של גרינפיס הבינלאומי, מסרה היום כי "גרינפיס ופייסבוק יעבדו מהיום ביחד בכדי לעודד חברות ותעשיות נוספות להשקיע באנרגיות מתחדשות ולזנוח את השימוש בפחם, אשר מהווה גורם מספר אחד לתופעת שינוי האקלים".

 

מרסי סקוט לין, מנהלת תוכנית הקיימות של פייסבוק, אמרה כי "החברה מביטה קדימה אל היום בו מקורות האנרגיה העיקריים יהיו ירוקים ומתחדשים ומתחייבת לקדם מחקרים בתחום ההתייעלות אנרגטית ולהפעיל לחץ על ספקיה בכל הנוגע לשימוש בחשמל ירוק".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים