שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

נותרו מאחור: תערוכת מרכבות היוונים תוצג בבירה

אלה לצד אלה יוצגו מרכבות היוונים וכלי הרכב של המכבים בתערוכה מרשימה. המבקרים יוכלו להתרשם משלל המלחמה, שכולל מרכבות מדגמי שנת תרכ"ב והלאה

תערוכה מרשימה של עשרות מרכבות וכלי רכב צבאיים תוצרת יוון תוצג החל מהיום ברחוב המרכזי בירושלים. לצד השלל הצבאי, יוצגו גם כלי הרכב היהודיים, פרי מוחו וידיו של שאול הנפח.

 

עוד ב-ynet חנוכה  - דיווחים מיוחדים:

 

במהלך מנוסת היוונים, הותיר מאחוריו הצבא המאורגן את הדגמים החדשים ביותר של רכבי הקרב. ביוזמת המצביא הגדול של יחידת הרכבים המכבית, יואב העגלוני, יוצגו המרכבות היווניות מדגמי שנת תרכ"ב והלאה, לצד התוצרת המקומית. המבקרים בתערוכה יוזמנו לעלות על המרכבות ולהתרשם מכלי הנשק החדשים המאבזרים אותן.

 

בכל ערב יערכו המכבים קרבות מדומים, המשחזרים את קרבות יהודה המכבי. על הכוריאוגרפיה של הקרבות הופקד טוביוס השפילברגי, שהיה שותף

בעצמו לכמה מהקרבות המרשימים. כתב ynet שהוזמן לחזרות דיווח כי ניכרת הקפדה על הפרטים הכי קטנים, וכי אפילו צעקות החיילים היוונים נשמעות עם המבטא הייחודי לבני אתונה.

 

השפילברגי, קרבות אינם דבר נעים במיוחד, מדוע לשחזר אותם?

 

"אתה נוגע בנקודה מאוד חשובה. כלוחם, היה חשוב לי שהעם היושב בציון ידע במה מדובר כשהוא מכריז מלחמה. חשוב מאד לדעתי להביא את הקרבות העקובים מדם גם אל תוך העיר, זו הדרך היחידה שאנשים ידעו שאנו תמיד נעדיף לפתור דברים בשלום ולא במלחמה. המלחמה אינה טובה לאף אחד. כמובן שכאשר אנו מושיטים יד לשלום ומקבלים חרב מן הצד השני, עלינו להשכים ולתקוף, אך ככלל - עם רודף שלום אנו!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
איזה מודל זה?
צילום: איי פי
מומלצים