שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

יהודה המכבי: "מושיטים יד לשלום למתייוונים"

במסיבת עיתונאים שכינס מצביא המכבים הוא קרא לכוחות המתנגדים בעם לחזור לחיק היהדות. על-פי הדיווחים, רבים מהמתיוונים שמרו על מצוות התורה בסתר

לאחר שניצח בקרבות ועם תום טיהור בית המקדש קרא יהודה המכבי לכוחות המתנגדים בעם לחזור מהדרך בה בחרו. במסיבת עיתונאים שכינס יהודה המכבי ברחוב המרכזי בירושלים הוא הכריז על גירושם של כל היוונים מעיר הקודש.

 

 עוד ב-ynet חנוכה  - דיווחים מיוחדים:

 

יהודה המכבי פנה אל המתיוונים בעם והזמין אותם לחזור לחיק העם היהודי. "היום ניצחה הרוח היהודית את הטכנוקרטיה היוונית", אמר, "העם היהודי חזק יותר מכל קרב, ואני מקווה שכל מי שעזב את דרך הנכונה, ישוב כעת למסלול הטבעי לו".

 

על-פי הדיווחים, לאחר נאום הניצחון של יהודה המכבי יצאו מתיוונים רבים ממסתורם וביקשו לשנות לחלוטין את דרכם. חלקם החליטו לקרוע את הטוגות

שלבשו ובמקומן התעטפו בטליתות.

 

כתבי ynet דיווחו כי עם תום הקרבות התברר שמתיוונים רבים חיו חיים כפולים: כלפי חוץ הם הציגו חיים יווניים לחלוטין - בלבוש, בהתנהגות ובשמירת המצוות, אך בחדרי חדרים הם למדו תורה, שמרו שבת ואפילו מלו את בניהם בסתר. בדואר האדום התקבלו סיפורים רבים על דרכים מופלאות שבהם הצליחו המתייונים הסמויים לשמור על יהדותם.

 

הגולש יהויכין שמן, שעד לאחרונה נקרא "אניגונוס", סיפר כי את בנו הבכור מל בבית, בזמן שחיילים יוונים ערכו בקומה העליונה מסיבת יין. כשראו את כתבי הדם על בגדו, מיהר לספר להם כי מדובר בגביע שנשפך עליו, לאחר ששתה יתר על המידה ולא הצליח להביא את הנוזל היישר לפיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמרו על המצוות בסתר
צילום: רויטרס
מומלצים