שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

אתם תקבעו: מה יוטבע על מטבעות יהודה

במהלך חסר תקדים צפויים תושבי ממלכת יהודה לבחור את הכתובת על המטבעות החדשים: "עם ישראל חי", "שנית יהודה לא תיפול", "שלח את עמי" או "מי שמאמין לא מפחד"

עם תום הלחימה, מתכוננים ליום שאחרי: כלכלני ממלכת יהודה המשוחררת החלו באיסוף מטבעות המלוכה היוונית, אשר הוחלט כי יוצאו מכלל שימוש לאלתר. במקום זאת יוטבעו מטבעות חדשים, שיבטאו את האוטונומיה היהודית החדשה.

 

 עוד ב-ynet חנוכה  - דיווחים מיוחדים:

 

גורמים בכירים בבנק יהודה מסרו ל-ynet כי טרם התקבלה החלטה האם על המטבעות החדשות יוטבע דיוקנו של יהודה המכבי, או שמא כתובת ישראלית בלבד.

 

עד לאחרונה נפוץ המנהג כי כל מלך זוכה מיד עם הכתרתו למטבע משלו, וכאשר ארץ חדשה נכבשת הרי שדיוקן הכובש מחליף את המטבעות הקיימים באלו שלו. יהודה המכבי ביקש שלא להופיע על המטבעות החדשים, אך נערי האוצר שלו לוחצים לקבל החלטה זריזה שכן לטענתם, כל עוד מטבעות יווניים מסתובבים

בשוק, הכיבוש והחזרת השלטון לא הושלמו.

 

ככל הנראה, בצעד חסר תקדים, השלטון יזמין את התושבים להשתתף ביצירת המטבעות החדשים ולהציע כתובות שיופיעו על המטבעות. בין האפשרויות הצפויות לעלות ניתן למנות את: "עם ישראל חי", "שנית יהודה לא תיפול", "שלח את עמי", "מי שמאמין לא מפחד". המציעים יתבקשו לשלוח את ההצעות בעזרת יוני דואר אל השובך המרכזי בירושלים - ולציין עבור תחרות: "מטבע לשון". את המטבעות החדשים יצור צורף מוכשר, אך לא מוכר בשם.

 

בבורסה בירושלים ובשווקים הפתוחים בשאר הארץ חוששים שהחלפת המטבעות תגרום לאי-יציבות בשוק. רוכלים וחנוונים הבהירו כי ההתנהלות הפיננסית החדש עלולה ליצור בעיות בנזילות הכספים שכן בכל הארצות שסביב ארץ ישראל עודן מחזיקות במטבעות יווניות ולפיכך כל סחר החוץ יידרש להיעשות במטבע זר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה יהא על דיוקנו של יהודה?
צילום: איי פי
מומלצים