שתף קטע נבחר

הרב פרומן: "לגרש מהארץ את שורפי המסגדים"

"פעולות תג מחיר משכנעות את דעת הקהל בארץ ובעולם שאין פתרון אלא לעקור את המתנחלים מהשטח", אמר הרב מנחם פרומן למקור ראשון. "זה מציג את המתנחלים כפראי אדם"

רב הישוב תקוע, מנחם פרומן, קרא לנקוט יד קשה נגד פעילי "תג מחיר", ואף קרא לגרש מהארץ את מציתי מסגדים. פרומן, הדוגל ב"שלום דתי" בין יהודים לערבים, הסביר כי מדובר בפושעים המציגים את המתנחלים כ"גנגסטרים" ובכך משרתים את האינטרס של הפלסטינים ושל השמאל הקיצוני.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

"הפעולות הללו מאוד מעציבות אותי, את האנשים האלה צריך לגרש", אמר הרב פרומן בראיון לעיתון מקור ראשון, "אני חוזר על ביטוי ששמעתי מדני דיין - 'זו איוולת ועוול'. העוול הוא נורא, אבל מאוד מטריד אותי זו האיוולת הנוראה שיש בפעולות הללו".

 

על-פי רבה של תקוע, פעולות "תג מחיר" מכשירות את ההתנתקות מיהודה ושומרון ושומטות את הקרקע מתחת לציבור המתנחלים. "יש לפלסטינים אינטרס ישיר להציג את המתנחלים כפראי אדם, כפורעי חוק, כאנשים שאי-אפשר לחיות איתם בשלום", הסביר, "על ידי הפעולות האלה הם משכנעים את דעת

הקהל הישראלית והבינלאומית שהמתנחלים שורפים מסגדים, הורסים שדות וגודעים עצים, וממילא אין פתרון אחר אלא לעקור את המתנחלים ולהוציא אותם מהשטח".

 

הרב פרומן אמר כי תוצאות מאמץ זה של הפלסטינים, שפעילי תג מחיר משחקים לידיהם, כבר ניכרות בשטח, וסיפר כי שמע משגריר ישראל בארצות הברית, מייקל אורן, שהציבור האמריקני מתקשה להזדהות עם המתנחלים לאחר מעשי אלימות אלה.

 

"הוא שאל אותי האם אני חושב שכאשר נרצחה התינוקת שלהבת פס בחברון אז ב'ניו יורק טיימס' ובמחלקת המדינה ראו את זה כרצח של תינוקת, והשיב שבעקבות מעשי אלימות כאלה רואים את כל המתנחלים - כולל התינוקת - כקהילה של אנשים אלימים, גנגסטרים, ובהתאם לזה גם לא מזדעזעים מרצח הילדה הקטנה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הרב מנחם פרומן
צילום: דודי ועקנין
מומלצים