שתף קטע נבחר

קנס כבד: 92 אלף שקל לחותכי זנב לכלבים

מספר חודשים לאחר שהכנסת החמירה את הקנסות בגין חיתוך זנבות ואוזניים לבעלי חיים, קנס משרד החקלאות שלושה בעלי כלבים מרחבי הארץ בעשרות אלפי שקלים, לאחר שנמצאו ברשותם 24 כלבים שזנבם נחתך בניגוד לחוק

קנסות כבדים לבעלי כלבים שחתכו את זנבות כלביהם בניגוד לחוק. מספר חודשים לאחר שוועדת חוקה ומשפט אישרה את התקנות הנוגעות לחוק צער בעלי חיים שיאפשרו ענישה מיידית בדמות קנס במקום הגשת כתב אישום פלילי, קנס משרד החקלאות שלושה בעלי כלבים ברחבי הארץ בגין חיתוך של זנב כלבים בניגוד לחוק צער בעלי חיים.

 

עוד בערוץ בע"ח:

 

בתחילת השנה הוחמר הקנס על חיתוך ברקמה חיה של בעלי חיים למטרות נוי או סחר והועלה מ-2,000 שקל ל-4,000 שקל לכל מי שיבצע חיתוך של אוזניים או זנב לבעל חיים. לקראת סוף השנה, חושפים במשרד החקלאות שלושה תיקים שנפתחו נגד בעלי כלבים מנס ציונה, נשר ונתניה, עליהם הוטלו קנסות כבדים בגין העבירות הללו. 

 


גור כלבים שאוזניו נחתכו (צילום ארכיון)

 

4,000 שקל קנס לכל כלב שזנבו נחתך

הקנס הכבד ביותר בסך של 40 אלף שקל הוטל על תושב נס ציונה, לאחר שברשותו נמצא כלב מגזע רוטוויילר המוגדר ככלב מגזע מסוכן ומחוייב להיות מעוקר או מסורס. בביתו של בעל הכלב נמצאו חמישה גורים שזנבותיהם נחתכו בניגוד לחוק ובמהלך חקירה של בעל הכלבים, הוא הודה כי נחתכו זנבם של עשרה גורי כלבים. במשרד החקלאות קנסו את בעלי הכלב על פי התקנות בחוק - 4,000 שקל לכל כלב.

 

במשרד מציינים כי במקרה נוסף, בעקבות ביקורת שנערכה בבית גידול של כלבים מגזע יורקשייר, לאחר שתלונה הגיעה למשרד החקלאות, התגלו שבעה כלבים חתוכי זנב ובעל הכלבים ציין בפני החוקרים כי הוא אחראי לחיתוך הזנבות, אך חזר בו מדבריו. הקנס שניתן לו הגיע לסכום של 28 אלף שקל.

 

במקרה השלישי, מודעה שפורסמה בפייסבוק בה הציעו אב ובנו למכור גורים מגזע רוטוויילר שאינם מעוקרים או מסורסים בניגוד לחוק, הביא לחיפוש בביתם של השניים ביישוב נשר.

 

הגורים הוחרמו מהם והשניים הודו כי ביצעו חיתוך זנב לשישה גורים למטרות נוי. לדברי משרד החקלאות, החשודים במעשה טענו כי וטרינרית ביצעה את חיתוך הזנב, אך לאחר שלא מסרו את שם הרופאה, הם נקנסו בסך של 24 אלף שקלים. 

 

גורמים במשרד החקלאות ציינו כי הם מקווים כי הפעולות הללו יביאו להרתעה של בעלי כלבים מלבצע חיתוך זנב ואוזניים למטרות נוי וסחר, ולהגברת המודעות בציבור כי מדובר בפעולות המתאכזרת לבעל חיים, עלולה לגרום לעיוותים ונזקים בריאותיים, ואסורה על פי חוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
דוברמן קצוץ זנב. תופעה נפוצה בישראל
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים