שתף קטע נבחר

נעמה חזרה לבית הספר: "בדרך לניצחון"

נעמה מרגוליס, הילדה בת ה-8 שהפכה לפנים של המאבק בחרדים הקיצונים בבית שמש, חזרה לספסל הלימודים. הוריה הביעו אופטימיות: "ההרגשה מעולה, אנחנו סומכים על המשטרה". שר החינוך הגיע אף הוא לבית הספר "אורות" בעיר

שחר חדש עולה על בית שמש? נעמה מרגוליס, הילדה שהפכה לסמל המאבק נגד ביזוי נשים, חזרה הבוקר (יום ה') לבית הספר "אורות" בעיר בתום חופשת חנוכה, בליווי הוריה. אמה, הדסה, אמרה בצאתה: "התחושה היא שאנחנו בדרך לניצחון בשביל כל מדינת ישראל", והאב, בן ציון, סיפר כי "ההרגשה מעולה". שר החינוך גדעון סער בא גם הוא לבית הספר שעמד בלב הסערה. 

 

 

המאבק בביזוי נשים - כותרות אחרונות ב-ynet

מבט ערבי על הדרת נשים: איום על ישראל  

חרדי קרא לחיילת "פרוצה"; הגשנו תלונה, לא נוותר 

החיילת שהותקפה על ידי חרדי: הקצנה מסוכנת 

 

לאחר היריקות, ההשפלות והצעקות, קומץ שוטרים אבטחו ממרחק את הבאים למקום. הדסה מרגוליס הביעה תקווה שהפרשה כבר מאחוריה. "אני מקווה שיהיה עכשיו טוב ושקט. נעמה התעוררה כרגיל הבוקר, כמו כל ילד אחר, וכמונו היא מקווה ומאמינה שיהיה שקט. היה לה קשה לראות את הכתבים כאן בחוץ. זה הדבר שהכי קשה לה".

 

לדברי האם, "כרגע אין חשש מהקיצונים. אני רואה שיש משטרה ואני סומכת עליהם שישמרו עלינו. אני מקווה שמה שעשינו יעשה עכשיו שינוי".

 

נעמה והדסה מרגוליס. "קמה כמו כל ילד" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
נעמה והדסה מרגוליס. "קמה כמו כל ילד"(צילום: אוהד צויגנברג)

   

הדסה התייחסה גם לעימות עם ראש העיר: "הוא ניסה ליצור איתנו קשר אבל אני לא מעוניינת, כי עד עכשיו הוא לא נתן לנו עזרה. אני לא רוצה לריב איתו בפומבי. אמרתי מה שאני מרגישה ואם הוא רוצה לומר עלי דברים, שיגיד".

  

לשאלה כיצד יוכלו הקהילות השונות בעיר להמשיך לחיות יחד, השיבה: "תמיד גרנו ביחד וזה הסתדר. הבעיה הייתה עם הקיצונים אבל אני בוטחת במדינה ובמשטרה שיגנו עלינו".

 

היום: דיון אצל וינשטיין

שר החינוך גדעון סער אמר בצאתו מבית הספר, כי "המטרה היא לא רק למנוע הפרעות, זה מובן מאליו. בית הספר הזה ישגשג. ייבנו בו כיתות נוספות ונעשה את כל המאמצים לחזק מוסד שהוא מצוין. לדרך של אלימות ובריונות לא תהיה שום תוצאות ושום השפעה".

 

סער הוסיף: "התרשמתי מאוד מהביקור בבית הספר. יש פה צוות מצוין. המשטרה עושה מאמצים למנוע את ההפרעות ללימודים בדרך לכאן, ויש כבר ירידה. בסופו של דבר צריך לגרום לכך שזה ייפסק לחלוטין. אני רוצה לשבח את המשטרה על מה שהיא עושה כאן". למקום הגיעה גם יושבת ראש הוועדה למעמד האישה, ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד).

 

הורים נוספים שהגיעו לבית הספר סיפרו שהם רגועים יותר אחרי הסערה של הימים האחרונים. יואל וייל, אב לילדה שלומדת עם מרגוליס, דיבר על "התעוררות ומאבק, ואני מאמין ומקווה שזה יביא את הפיתרון לבית שמש".

 

בית שמש. שחר של יום חדש?  (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
בית שמש. שחר של יום חדש? (צילום: אוהד צויגנברג)
 

ויש מי שסבורים שהעניין יצא מפרופורציה. סימה וצלר, אם לתלמיד בבית הספר אמרה בהקשר זה: "מי שזרק אבן או ירק, זה לא בסדר. אבל הקהילות כאן לא אלימות. אנו חיים כאן בשלום". עינת ביתן הצטרפה לדברים באומרה: "התקשורת ומה שקרה כאן בימים האחרונים רק ליבו את האש והוציאו את כל העניין מפרופורציה".  

  

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין,

 יעסוק גם הוא בנושא ויקיים הבוקר דיון מיוחד בהשתתפות בכירי מערכת המשפט בנוגע לטיפול המערכתי בנושא ולאפשרויות העומדות בפני מערכת אכיפת החוק.

 

"בפן הפלילי, ניתן להקצות משאבים גדולים לאיסוף ראיות במקרים של קללות ואלימות על מנת להגיש כתבי אישום", אמרו בכירים במערכת. בנוסף, ידון הצוות באפשרויות להוריד את הרף בנוגע להגשת כתבי אישום.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרגוליס בדרך לביה"ס
צילום: אוהד צויגנברג
בית שמש. יום מבחן נוסף
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים