שתף קטע נבחר

הרב עובדיה על הקנאים: "פועלים בניגוד לתורה"

מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, תקף את החרדים הקיצונים: "יש אנשים חרדים שעושים מעשים שאסור לעשות, שתורתנו אוסרת לעשות - צריך להוקיע אותם". הוא גם שיגר מסר לעיתונאים: "תפקידכם לקרב ולהרבות אהבת חינם"

גם מרן נגד הקנאים: מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, התייחס הערב (שבת) לראשונה לסערת "הדרת נשים", וגינה את הקיצונים הנוהגים בהשפלה ואלימות כלפיהן. "יש אנשים חרדים שעושים מעשים שאסור לעשות, שתורתנו אוסרת לעשות - צריך להוקיע אותם", אמר בשיעורו השבועי. באופן חריג, בשל רגישות הדברים וחשיבותם ישב לידו במהלך הדרשה יו"ר ש"ס, השר אלי ישי.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"תורתנו הקדושה - דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום", הוסיף הרב, "ההתנהגות של כמה שמפיצים שנאה בין חרדים ובין לא-חרדים, זה מעשה של חילול השם".

 

הרב עובדיה יוסף הדגיש: "אנחנו לא שונאים את החילונים, להפך - אנחנו אוהבים אותם ומקרבים אותם... 'ואהבת לרעך כמוך' - זה כמו כל התורה... אנחנו עם אחד, כולנו רֵעים, בני אברהם, יצחק ויעקב".

 

במסר לכלי התקשורת, שבימים האחרונים מרבים לעסוק ביחסים המתוחים בין חילונים לחרדים, אמר הרב: "לכל עיתונאי יש זיק של יהדות בתוכו, ותפקידם של העיתונאים זה לקרב ולהרבות אהבת חינם". 

 

מפגינים עם טלאי צהוב

הערב התכנסו בכיכר השבת בירושלים מאות מפגינים נגד "ההסתה התקשורתית" - כפי שהם מכנים את הכותרות בכלי התקשורת העוסקים באלימות נגד נשים במרחב הציבורי. 

 

ההפגנה בירושלים (צילם: בועז פיילר) (צילם: בועז פיילר)
ההפגנה בירושלים(צילם: בועז פיילר)

 

חלק מהמפגינים ענדו טלאי צהוב, ואחד הילדים אף צולם כידיו מונפות כלפי במחאה בהכנעה, בדימוי שמזכיר את התמונה המפורסמת מהשואה. אחד מעונדי הטלאי הסביר ל-ynet כי ענידת הטלאי מסמלת את "ההתנהגות הנאצית" של החילונים כלפי החרדים. במקום נראו גם שני

ילדים לבושים פיג'מות פסים, המזכירות את מדי אסירי המחנות, שעליהן טלאי צהוב.

 

בכרוזים שעיטרו את כיכר השבת נכתב כי "היקום הציוני, שמשתולל בהתקפה חסרת תקדים על הציבור החרדי, המואשם בשמירת כללי הצניעות והקדושה כפי הנדרש בהלכה".

 

הכרוז מחה על הניסיון למנוע הפרדה של נשים באוטובוסים, בפתחי בתי כנסת הומי אדם ועל כך שאין הסכמה ציבורית שבתוך השכונות החרדיות יגיעו הבנות לבית הספר בלבוש צנוע בלבד.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף. נגד אלימות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים