שתף קטע נבחר

ח"כ זועבי תורחק ליממה עקב תקיפת סדרנית

הח"כית סירבה לצאת מדיון במליאה, ותקפה סדרנית שניסתה להרחיקה מהמקום. העונש של ועדת האתיקה: תורחק מהמליאה ליום אחד, אך תוכל להשתתף בהצבעות

החטא ועונשו: ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום (ג') להרחיק את ח"כ חנין זועבי (בל"ד) למשך יום אחד מהמליאה, וזאת כסנקציה על התנהגותה - חנין תקפה את סדרנית הכנסת שניסתה להוציאה מאחד הדיונים במליאה.

 

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

צייד אמריקני ירה באשה: חשבתי שהיא צבי

ישראל לצ'ילה: נשלח מומחים ונשתול עצים בפארק

סונול גלילות: בטעות פרקו סולר למיכלי הבנזין

 

המקרה אירע בחודש יולי האחרון, כשזועבי, על פי הקובלנה שהגיש נגדה ח"כ דני דנון (ליכוד), הפריעה למהלך נאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. היא נקראה לסדר על ידי יו"ר הישיבה, אך משלא נפסקו ההפרעות, התבקשה לעזוב את אולם המליאה. היא סירבה לעשות זאת. כאשר ניגשה אחת הסדרניות להוציאה מן המליאה, סירבה לצאת ולפי הטענה אף דחפה אותה.

 

זועבי בתקרית עם סדרנית הכנסת (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
זועבי בתקרית עם סדרנית הכנסת(צילום: אוהד צויגנברג)
 

"ועדת האתיקה רואה בחומרה רבה את האירוע שהתרחש במליאה ב-17 ביולי, ובו עשתה חברת הכנסת חנין זועבי שימוש בכוח נגד סדרנית שניסתה להוציאה מהאולם לפי הוראות יושב ראש הישיבה, ולאחר שלא יצאה בעצמה למרות שנקראה לעשות כן". בהמשך נכתב: "חברי הכנסת הנקראים לצאת מאולם המליאה צריכים לעשות זאת בעצמם מבלי להעמיד את סדרני הכנסת במצב של עימות פיזי עימם, ובכל מקרה אסור להם לעשות שימוש בכוח נגד הסדרנים".

 

ועדת האתיקה מסרה עוד, כי "בהתנהגותה הפרה חברת הכנסת זועבי את כלל האתיקה המחייב את חבר הכנסת לשמור על כבוד הכנסת וכבוד חבריה, וכן את הכלל המחייב את חברת הכנסת לנהוג בדרך הולמת את מעמדה כחברת כנסת".

 

לפיכך החליטה הוועדה להטיל על זועבי הרחקה מישיבות מליאת הכנסת ליום אחד, ביום שלאחר הנחת ההחלטה עלל שולחן הכנסת. "בהתאם להוראות חוק החסינות", נכתב לסיכום, "ח"כ זועבי תהיה רשאית להיכנס להצבעות שיתקיימו במליאה באותו יום".

 

זועבי אמרה בתגובה כי הקובלנה של ח"כ דנון, שהוגשה בסמוך להשתתפותה בטריבונאל ראסל בדרום אפריקה, "מעידה אך ורק על נקמנות פוליטית ועל ניסיון בלתי פוסק לערער ולשבש את פעילותי הפרלמנטרית. היחידים שמשתמשים בכוח בכנסת הם ח"כים מהימין שהפכו את הכנסת לזירה של בריונים ומשתמשים בכל הכלים העומדים לרשותם להשתקה וענישה של מי שדעתו חורגת מהמסגרת הפוליטית שהם מגדירים כלגיטימית ופועל בנחישות לפי חובתו הפוליטית הפרלמנטרית".

 

זו לא הפעם הראשונה שזועבי מורחקת מהכנסת. זמן קצר לאחר העימות עם הסדרנית, הורחקה זועבי מהמליאה עד תום תקופת המושב, בעקבות השתתפותה במשט לעזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זועבי מתעמתת עם הסדרנית
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים