שתף קטע נבחר

הרב שרלו: אין למנוע טבילת רווקות במקווה

"המקווה הוא רכוש ציבורי, ולצערי לא ניתן למנוע מנשים שלא סוברות כמו הרבנים לממש את עמדתן", אמר הרב שרלו בעקבות עתירה לבג"ץ, לאפשר טבילת רווקות במקוואות

ראש ישיבת ההסדר בפתח תקווה, הרב יובל שרלו, קובע כי אין למנוע מנשים רווקות לטבול במקווה טהרה, זאת למרות החשש שהדבר יעניק להן לגיטימציה הלכתית לקיום יחסי מין ללא חתונה. לדבריו, לא ניתן להדירן משימוש במתקן ציבורי - למרות חילוקי הדעות עימן, ומאחר שהניסיון לבלום את הטבילה בכוח לא יצלח.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

הרב שרלו נדרש לסוגיה בעקבות עתירה לבג"ץ שהגישו נשים רווקות נגד השר לשרותי דת והרב הראשי לישראל בטענה שהן אינן מורשות לטבול במקוואות שמפעילות המועצות הדתיות.

 

מקווה הוא לא רק שלי, אלא רכוש ציבורי, והשאלה היא אם נשים שלא סוברות כמו הרבנים רשאיות לממש את עמדתן", כתב הרב לגולש ששאל לדעתו בעניין, "אני סובר שכן, לצערי". 

 

הרב שרלו הבהיר כי הוא חלק בלתי נפרד מעמדת ההלכה האוסרת חד-משמעית טבילת נשים רווקות, והוסיף

שאין להתיר זאת, גם אם כך יימנע חטא גדול יותר של קיום יחסי מין שלא בטהרה. עם זאת כתב שמאחר ניתן לטבול ולהיטהר גם בים ובמקומות אחרים, איסור על רווקה להשתמש במקווה ציבורי אינו בהכרח מונע ממנה את הטבילה. 

 

נוכח היכולת של רווקות לטבול בכל מקרה אומר הרב: "אני עוסק כל הזמן בחיזוק הטהרה והקדושה בישראל, ובחינוך בנינו ובנותינו לחיי קדושה וטהרה... אני סובר שהניסיונות למנוע בכוח את הטבילה במקווה ששייך לציבור - גם לא נכונים וגם לא יצליחו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקווה. שייך לכולם
צילום: ישראל ברדוגו
הרב יובל שרלו
צילום: גבי ניומן
מומלצים