שתף קטע נבחר

מלחמת אחים: קנאה ועוד קינה בבית הרב עובדיה

התלונה למבקר המדינה ממשיכה להסעיר את בני משפחתו של הרב עובדיה יוסף. אחרי ה"קינה" שנכתבה על כלתו של הרב, מגיעה התשובה: "בן סורר קם באביו הגדול, מסרוֹ לשלטונות ופרק מעליו עול". הקינה אף רומזת שהבן זומם לרשת את אביו

לאחר התלונה למבקר המדינה, סכסוכי האחים בבית הרב עובדיה יוסף הופכים ליצריים ויצירתיים יותר ויותר: אחרי ה"קינה" שחיבר אחד מבני המשפחה נגד כלתו של "מרן", מגיב המחנה הנגדי בפיוט משלו. תחת הכותרת "קינה על קנאה", מאשים המחבר את אחד הבנים כי הלשין בפני מבקר המדינה על אביו וייחס לו מעשי שחיתות שלא היו – הכל בגלל קנאתו באחיו.

 

 עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"בן סורר קם באביו הגדול/ מסרוֹ לשלטונות ופרק מעליו עול/ עז פנים ביקר בהיכל המבקר/ ובלבד שאת עיני אחיו יֵעַקר", נכתב בפיוט – גם הוא, כמו הקינה הקודמת, פרפראזה לאחד הטקסטים המבכים את חורבן בית המקדש.

 

בהמשך מואשם בנו של הרב עובדיה, כי הוא מייחל למות אביו: "אומר בכל עת יקרבו ימי אבלו/ לנקום נקמה ולישב על מקומו... בשומעו כי אחיו עולה לגדולה/ תבער בקרבו כמו אש הקנאה/ זה שלמד תורה, כמה מעשיו מקולקלים/ עינו צרה וגאוותו שחקים... אוי כי זהו רב הדומה למלאך חבלה".

 

בבית נוסף של הכינה מכונה האח "חסר לב", הרודף את אחיו הצעיר. "שוכן מרומים לא יאבה סלוח לו", נכתב עוד

בקינה החדשה.

 

אתמול סיפר ל-ynet אחד מבני משפחתו של הרב עובדיה יוסף כי בעקבות הפנייה למבקר המדינה על חשד לשחיתות במינוי רבנים, שוררת מבוכה רבה בבית שברחוב הקבלן 45 בירושלים. "הרב לקח ללב את הסיפור – ומאז הוא בצער גדול", העיד.

 

לדברי בן המשפחה, האווירה הקשה בבית היא לא על עצם התלונה, שכולם משוכנעים שתסתיים בלא כלום, אלא "על המעשה החמור של בגידה ברב הקשיש ובמשפחה – על ידי אחד מבניה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף. מתחים בבית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים