שתף קטע נבחר

בכירים בליכוד: "אשל יצטרך לעזוב את הלשכה"

"זה רק עניין של זמן", אמרו בכירים בממשלה על האפשרות שראש הסגל ייאלץ לעזוב את לשכת ראש הממשלה, בעקבות פרשת ההטרדה לכאורה. "נתניהו מבין שזה לא יכול להימשך". כמה מעובדי הלשכה העידו היום בנציבות

על זמן שאול: הבדיקה בעניינו של נתן אשל נמשכת, הסערה בתוך לשכת ראש הממשלה לא שוככת ובכירים בממשלה, המקורבים לבנימין נתניהו, מעריכים כי ראש הלשכה יצטרך לעזוב אותה בקרוב. "זה רק עניין של זמן עד שנתן יעזוב את הלשכה", העריך בכיר בליכוד.

 

פרשת ההטרדה בלשכת ראש הממשלה:

 

בלשכת היועץ המשפטי לממשלה ממשיכים לקבל דיווחים מאגף החקירות של נציבות שירות המדינה בנוגע לפרשת ההטרדה לכאורה. גורמים בכירים המעורים בבדיקת הפרשה אמרו כי היום העידו מעובדי הלשכה וגם בשבוע הבא תימשך הבדיקה ויזומנו עדים נוספים לנציבות. הם אמרו כי אם יהיו לאגף החקירות של הנציבות ראיות המאשרות את המידע נגד אשל ייתכן שראש הסגל יוזמן לחקירה תחת אזהרה במישור המשמעתי בנציבות, ולא רק יידרש למסור עדות.

 

בנוסף הדגישו הגורמים כי גם אם העובדת ר' מסרבת לשתף פעולה עד כה, הרי שכעובדת ציבור היא חייבת להגיע למסירת עדות בנציבות אם תזומן ואסור יהיה לה לשמור על זכות השתיקה. "עובד ציבור חייב להגיע לחקירה או למסור עדות בנציבות אם הוזמן ואסור לו לשתוק, אלא אם כן הוא חושש מהפללה עצמית. בגלל שכאן אין חשש שכזה הרי שהעובדת מחויבת למסור את האמת", אמרו הגורמים.

 

על פי ההערכות, גם אם לא יימצאו היבטים פליליים בהתנהלותו של אשל, הרי שהאווירה שנוצרה בלשכה על רקע פנייתם ליועץ המשפטי לממשלה של שלושת בכירי הלשכה - מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר וראש מערך ההסברה יועז הנדל - לא תאפשר את המשך עבודתם המשותפת.

 

שר בכיר המקורב לראש הממשלה אמר בשיחה עם ynet כי "נתניהו מבין היטב שזה לא יכול להימשך. הפעם לא מדובר בהאשמות שמוטחות במי מאנשי הלשכה מבחוץ, אלא מדובר באנשים מבפנים שהלכו ודיברו נגד אשל. כשזה בא מבחוץ, אפשר להסתגר ולטעון שזו רדיפה, אך לא כך המצב כשמדובר באנשים מבפנים".

 

גורמים המכירים את יחסי הכוחות בלשכה מציינים כי "לא מן הנמנע שאשל עצמו יחליט להודיע כי הוא עוזב. כבר זמן מה שהוא מחפש לעזוב את הלשכה. הוא בדק לגבי לשכת הפרסום הממשלתית וג'ובים נוספים. ייתכן שהוא נשאר עד כה כי ראש הממשלה ביקש ממנו להישאר, אולם הפעם נראה כי לא תהיה ברירה - והוא יצטרך לעזוב".

 

שרים בממשלה הדגישו כי לא סביר שאחד מהשלושה שהתלוננו נגד אשל יעזוב את הלשכה, שכן מדובר במזכיר הצבאי, בראש אגף ההסברה ובמזכיר הממשלה. מנגד, שיבחו שרים את תרומתו של אשל לתחזוק הקואליציה של נתניהו ואמרו: "בקואליציה כמו זו שיש בה הרבה מרכיבים וגם מפלגות חרדיות - נתן עשה עבודה טובה. הוא כנראה לא צריך להיות ראש לשכה, אבל הוא יכול להישאר יועץ פוליטי או יועץ לענייני חרדים".

 

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה לראשונה לפרשה ואמר כי "ימתין בסבלנות" להשלמת הבדיקה הנערכת בפרשת ההטרדה. אשל עצמו השתתף בישיבת הצוות בה נכחו גם שניים מן המתלוננים נגדו אצל היועץ המשפטי לממשלה - האוזר והנדל. נוכחים בישיבה סיפרו כי "לא היה נראה כאילו שיש נתק ביניהם, הם דיברו על נושאים שונים" .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הסגל, נתן אשל
צילום: עמית שאבי
מומלצים