שתף קטע נבחר

בני משפחת הרב אלישיב: "הוא בין שמים וארץ"

מצבו של הרב אלישיב מוסיף להיות קשה מאוד, ומקורביו ביקשו "לקרוע את השמים בתפילה לרפואתו". ובינתיים, גם במצב זה, העסקנים החרדים לא מצליחים להתעלות מעל שיקולים פוליטיים

מצבו של "פוסק הדור" החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, מוסיף להיות קשה מאוד, והוא מחוסר הכרה, מורדם ומונשם במחלקה לטיפול נמרץ לב בבית החולים "שערי צדק" בירושלים. בני משפחתו של הרב מסרו הבוקר (יום ג') כי הוא נמצא "בין שמים לארץ".

 

הצצה נדירה במיוחד: יום בחיי הרב אלישיב

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

על-פי העדכון מבית החולים, במהלך הלילה חלה החמרה נוספת במצבו, אך הרופאים הצליחו לייצב את המדדים ולהוריד את חום הגוף. "המצב עדיין קשה ומסוכן", נמסר ממקורביו, "צריך לקרוע את השמים בתפילה לרפואת רבם של ישראל, יוסף שלום בן חיה מושא". 

 

 

לאחר השיחה מראש הממשלה, גם נשיא המדינה, שמעון פרס, התקשר הבוקר לח"כ משה גפני כדי להתעדכן במצבו של הרב. הנשיא אמר כי העם כולו עוקב בדריכות אחר הנעשה בקומה העשירית ב"שערי צדק", אצל "המנהיג התורני הדגול, ממנהיגיו החשובים של העם היהודי".

 

לדברי פרס, כמו רבים בעם היהודי – גם הוא נושא בליבו תפילה מיוחדת להחלמת הרב אלישיב ולשחרורו המהיר מבית החולים.

 

גם במצב הקריטי, העסקנים בשלהם

אבל לא רק ב"שערי צדק" החסירו כמה פעימות לב הלילה - דרמה גדולה הייתה גם במערכות העיתונים החרדים. ההידרדרות החמורה במצבו של הרב אירעה זמן קצר לפני ירידת הגיליונות לדפוס, והחשש היה כי לאחר ההדפסה ותחילת ההפצה, יקרה הגרוע מכל והם יהפכו ללא רלוונטיים. לאחר חצות, כשהמצב התייצב, הם נשמו לרווחה – פעמיים.

 

מי שפתח הבוקר את שלושת יומוני יהדות התורה – "יתד נאמן", "המודיע" ו"המבשר" – ואת עיתון "משפחה" היוצא לאור בימים שלישי וחמישי, אולי היה מופתע מהתוצאה, כאשר הדיווחים בעניינו של הרב אלישיב

היו מאופקים. דרמטיים הרבה פחות מאשר בעיתונות הכללית.

 

נאמנים לדרכם הלא-צהובה, דיווחו ארבעת העיתונים באופן עקיף ומינורי על הנושא: בעמודי השער (אך לאו דווקא בכותרות הראשיות) סוקרו בעיקר התפילות לרפואתו, וכמעט שום מילה על מצבו. לכל היותר הוזכרה "הידרדרות חמורה".

 

בכל העיתונים פורסמה קריאת רבנים לציבור להתפלל להחלמת הרב אלישיב, אך נראה כי גם כאשר "גדול הדור" נאבק על חייו לא מצליחים עסקני המגזר להתעלות מעל לשיקולים הפוליטיים הרגילים, וכך פורסם אותו המכתב בשלושת היומונים בשמם של עשרה רבנים, אך לשבועון "משפחה" - שנגדו מתנהל מאבק פנים-חרדי על רקע אידיאולוגי-כלכלי-פוליטי - הועברה המודעה עם חתימתם של 3 מתוך 10 רבנים בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הרב יוסף שלום אלישיב
צילום: אלי מנדלבאום
"קורעים את השמים בתפילות". הלילה בכותל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים