שתף קטע נבחר

צפו: הרב עובדיה מתפלל לרפואת הרב אלישיב

"פוסק הדור" הספרדי הקדיש את שיעורו היומי לרפואתו של הרב אלישיב בן ה-102, המאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים. בין השאר, איחל: "הקדוש ברוך-הוא ירפאהו רפואה שלמה, יגזור עליו גזירות טובות, יאריך ימים להרבות תורה"

הרב עובדיה יוסף מצטרף לתפילות לרפואת הרב יוסף שלום אלישיב : "פוסק הדור" הספרדי הקדיש אתמול (יום ד') את שיעורו היומי לזכותו של מקבילו האשכנזי, המאושפז במצב קשה בבית החולים "שערי צדק" בירושלים.

 

הצצה נדירה במיוחד: יום בחיי הרב אלישיב

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

במהלך שיעור ההלכה הקצר, הניתן מידי יום לאחר תפילת שחרית, בבית הכנסת שבביתו - אמר הרב יוסף: "השיעור הזה יהיה לרפואתו השלמה של הרב יוסף שלום אלישיב. הקדוש ברוך-הוא ירפאהו רפואה שלמה, יגזור עליו גזירות טובות, יאריך ימים, להרבות תורה להגדיר תורה ולהאדירה – אמן".

 

 

שני המנהיגים כיהנו זה לצד זה כחברים בבית הדין הרבני הגדול לערעורים במשך כעשור - בשנות ה-60 וה-70, אך עם השנים נתגלעו ביניהם מחלוקות הלכתיות, השקפתיות ופוליטיות רבות, ובמקרים קיצוניים אף נרשמו כמה עימותים פומביים ומתוקשרים ביניהם, האחרון – לפני כשנה, סביב אישור גיורי צה"ל, מאבק שהסתיים בפשרה. עם זאת, ועל אף המחלוקות - הם רוחשים כבוד והערכה זה לזה.

 

"זקוק לרחמי שמים מרובים"

בתוך כך מוסיף להיות קשה מאוד מצבו של הרב אלישיב, שעדיין מורדם ומונשם במחלקה לטיפול נמרץ לב ב"שערי צדק", לאחר שחש ברגע בתחילת השבוע, ופונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים. בדיקת רופאים העלתה הבוקר כי הוא בהכרה, אך הערב התברר כי הרב סובל גם מחום גוף גבוה ומזיהום בדם, ובצוות הרפואי מתקשים לגלות סימני אופטימיות לגבי האפשרות שיצליחו לנקז את המים מריאותיו.

 

בחודשים האחרונים סובל הרב אלישיב, כמעט בן 102, מחולשה ומבעיות בריאותיות שונות הפוגעות בתפקודו. לפני כחודש אושפז

למשך כמה ימים בשל בצקת ברֵיאוֹת. המחלה חזרה לגופו בימים האחרונים, אך רופאיו של הרב הישיש הכריעו כי יטופל וינוח בביתו. כשמצבו הידרדר הוא הובהל לבית החולים - עוד בהכרה, אך כאמור היום חלה החמרה במצבו.

 

איש התקשורת החרדי, שלמה קוק, מסר בשם משפחת אלישיב כי רבי יוסף שלום בן חיה מושא זקוק לרחמי שמים מרובים ותפילת עם ישראל כולו לכך. הוא אף ציין כי מצבו משתפר באורח נס בכל זמן שבו מתקיימות ברחבי הארץ עצרות תפילה מרכזיות לרפואתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הרב יוסף שלום אלישיב
צילום: אלי מנדלבאום
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים