שתף קטע נבחר

חוזר לשורשים: מתיסיהו - שוב עם זקן

מתיסיהו שוב מבלבל את מעריציו: לפני כחודשיים גילח את הזקן החסידי - סימן ההיכר הבולט ביותר שלו, ודיבר על התחברות לאמת הפנימית, ועכשיו הוא מעלה תמונות המצביעות על כך שהמראה המזוקן חוזר

אחרי שהמם את מעריציו עם פוסטים על מהפך פנימי, ותמונות נטולות זקן שהעידו גם על מהפך חיצוני - מתיסיהו שב לבלבל את מעריציו. חודש בדיוק לאחר הבשורה, שנפתחה בציטוט מאלבומו "Light", והמשיכה ברמיזות אודות שינוי פנימי-אמוני, העלה מתיסיהו לטוויטר שלו תמונות, שבהן ניכר כי הזקן - סימן ההיכר הבולט ביותר שלו - חוזר לצמוח על פניו.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

לאחרונה העלה מתיסיהו תמונה שלו עם חברו אלן גריג (הידוע יותר כ-Kool Kojak), כשפניו מעוטרות בזקן. שבוע אחר כך, כבר נצפה על הבמה עם להקת Of A Revolution במראה הבלתי מגולח. ומאז נדמה כי הזקן הולך ומתארך, כפי שניתן להתרשם מן התמונה שהעלה לפני מספר ימים.

 

"אני חוזר הביתה"? מתיסיהו עם שורשים (תמונות: מתוך הטוויטר של מתיסיהו)
"אני חוזר הביתה"? מתיסיהו עם שורשים (תמונות: מתוך הטוויטר של מתיסיהו)

 

"ב"ה עשינו את זה", כתב. "שלושה ילדים מתחת לגיל שש בשדה התעופה, בדרך לארץ המובטחת אחרי ארבעים שנה במדבר. תראו את הילד הקטן שלי". "הארץ המובטחת", אם תהיתם, היא לא ישראל - אבל כוכב הרגאיי המזוקן הוא אכן מתיסיהו.

 

"הזקן המדובר ביותר בעולם"

לא מעט כלי תקשורת אמריקנים כינו את פרשת הגילוח של כוכב הרגאיי הבינלאומי, שמכר מיליוני עותקים מאלבומיו: "הזקן המדובר ביותר בעולם". לפני כחודשיים כתב באתר הרשמי שלו: "לא עוד כוכב רגאיי חסידי", ורמז כי כבר אינו חסיד כלל. "מצטער ידידיי", הוסיף הזמר שהפך את הלבוש החסידי לסימן ההיכר שלו. "כל מה שאתם מקבלים כעת זה אני, ללא תוספות...

 

מתיסיהו עם אלן גריג (Kool Kojak) ועם הזקן
מתיסיהו עם אלן גריג (Kool Kojak) ועם הזקן

 

"בנקודה מסוימת חשתי שאני צריך לעלות ברמה הדתית... להתרחק מהאינטואיציה שלי כדי לקבל אמת אולטימטיבית. הרגשתי שכדי להפוך לאדם טוב יותר, הייתי צריך חוקים - והרבה מהם - אחרת אני עלול להתפרק. עכשיו אני חוזר אל עצמי מחדש, בוטח בטוב ובמשימה השמיימית שלי".

 

עם להקת Of A Revolution במראה הבלתי מגולח ()
עם להקת Of A Revolution במראה הבלתי מגולח

 

כמה שעות לאחר מכן, הבהיר מתיסיהו בציוץ נוסף בטוויטר: "לכל מי שחש מבולבל, אני מבהיר כי הבוקר הלכתי לבית הכנסת ולמקווה, ממש כמו אתמול".

 

מהפך על מהפך

בראיונות לרשת הרדיו WNYC ולמגזין הבידור המקוון Rolling Stone, ציין כי הזקן ייצג בעיניו את רחמי השמיים בתהליכים הראשוניים של התחברות ליהדות, לדת, לרוחניות, למיסטיקה ולחסידות. מתיסיהו (ובשמו המקורי: מתיו) מילר, בן ה-32, חזר בתשובה לפני כ-12 שנים, ומאז ניהל, לדבריו, מערכת יחסים של אהבה-שנאה עם המראה החיצוני שלו.

 

"בנקודה מסוימת גיליתי שהקבוצה שהשתייכתי אליה לחלוטין, בכל כולי, אמרה שאסור להוריד את הזקן אפילו אם אתה רוצה.

זה בניגוד להלכה", אמר, "וזה מייצג את הברכה האלוהית. אם אתה מקצץ את הזקן, אתה כאילו מקצץ בברכה. והאמנתי בזה הרבה זמן. היו דקות שאהבתי את הזקן שלי, והרגשתי את החסד האלוהי, והיו פעמים שחשתי ממש לא בנוח עם זה. תמיד הרגשתי כאילו אנשי מסתכלים עלי כמו על משוגע. כשהזקן התחיל להיות באופנה, אמרתי לעצמי בסיפוק שאנשים מגדלים אותו כי זה 'קול', אבל לי יש זקן מסיבות עמוקות יותר, של ענווה. אני לא יכול להתגלח אפילו אם אני רוצה, ואהבתי את הרעיון".

 

מאחורי המראה החרדי הסתתרה אידיאולוגיה עטופה בחרדות, וגם החשש הידוע מ"מה יגידו": "חששתי שהם יחשבו שוויתרתי על הכל, ולקח זמן עד שהתחלתי להתגבר על שני הפחדים הללו. לקח זמן עד שאמרתי לעצמי שלא אכפת לי יותר מה שאנשים חושבים, ואני צריך לבטוח בעצמי ולהיות אמיתי עם עצמי".

 

נראה כי מתיסיהו המגולח לא החזיק מעמד זמן רב - פחות מחודש - אז אם תגידו שהוא חוזר לשורשים, לא תתרחקו מן האמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משלים גלגול. מתיסיהו
לפני חודשיים
צילום: אור ברנע
במראה החסידי
צילום: אור ברנע
מומלצים