שתף קטע נבחר

דאגה חרדית: שלושה מ'גדולי הדור' בבית החולים

מצבו של הרב אלישיב מוסיף להיות קריטי, והתפילות לשלומו לא פוסקות, אך ביומיים האחרונים הצטרפו לרשימת הזקוקים לרפואה עוד שניים מבכירי הרבנים: הרב שטיינמן - ממנהיגי הציבור הליטאי, והרב וייס - מנהיג "העדה החרדית"

בציבור החרדי לא מרפים בתפילות לרפואת הרב יוסף שלום (בן חיא מושא) אלישיב, המאושפז במצב קשה מאוד כבר למעלה משבוע, ובינתיים נוספו עוד שני שמות חשובים לתפילה: הרב אהרון יהודה לייב (בן גיטל פייגא) שטיינמן, ממנהגי הציבור החרדי-ליטאי, והרב יצחק טוביה (בן ריקל) וייס, מנהיג הפלג הקנאי "העדה החרדית" - שאושפזו ביומיים האחרונים בגלל דלקת ריאות.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

הרב שטיינמן (98), הסובל בשבועות האחרונים מחולשה מתמשכת, פונה אתמול (יום ב') לבית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק לאחר שחש ברע. הוא נבדק וקיבל עירוי נוזלים, ולבסוף הוחלט לאשפזו במחלקה לטיפול נמרץ. מקורביו הדגישו כי ה"שיבוץ" אינו מעיד על מצב קשה של הרב אלא רק על דאגת המרכז הרפואי החרדי לפרטיותו.

 

הרב וייס (86), המכונה הגאב"ד (גאון אב בית דין), אושפז כבר שלשום בבית החולים "שערי צדק" בירושלים – ארבע קומות מתחת לרב אלישיב, זאת לאחר שחום גופו עלה ונמצא כי אף הוא סובל מדלקת ריאות. גם בסביבתו מרגיעים ואומרים שהרב הוא שבחר בעצמו להתאשפז, אף שרופאיו קבעו כי אין הכרח לזה.

 

בקומה העשירית של בית החולים נערך אמש "מפגש פסגה" קצר ומעניין בין שני המנהיגים החרדים, כאשר הרב וייס ביקש לקיים מצוות "ביקור חולים" בחדרו

של הרב אלישיב, אף שהאחרון עדיין מורדם ומונשם.

 

מוקדם יותר דווח בתקשורת החרדית כי ה"גאב"ד" הקנאי ביקש לפרסם קריאה פומבית לציבור להתפלל לרפואת "פוסק הדור" הליטאי, אך הנהלת העדה החרדית התנגדה לכך.

 

מצבו של הרב אלישיב מוסיף להיות קריטי. יציבותו גורמת לשביבי אופטימיות בקרב הציבור החרדי, אך היא אינה מניחה את דעת הרופאים. אלה מחפשים כבר כמה ימים מוצא מהמצב הקיים – בינתיים לשווא. לאחר שבראשית השבוע נכשל הניסיון להפסיק את ההנשמה לרב, כדי לנקז את המים מריאותיו ולטפל באי-ספיקת הלב, ינסו בקרוב בבית החולים לבצע פעולה כירורגית כדי להנשימו בדרכים עוקפות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלישיב. מצב קריטי
צילום: אביעד בטר
צילום: שוקי לרר
הרב שטיינמן. מאושפז עם דלקת ריאות
צילום: שוקי לרר
באדיבות אתר shturem.net
הרב וייס. בחר להתאשפז
באדיבות אתר shturem.net
מומלצים