שתף קטע נבחר

"לא רק פסק זמן" אימהות יגישו מכתב לשטראוס

היום ב-10:30 יגיעו אימהות אל משרדי חברת שטראוס בפ"ת כדי למסור מכתב לעופרה שטראוס שבו בקשה להורדת מחירים "איך את מצליחה למכור לאמא בריטית או אמריקאית את המוצרים שלך בזול? לא יגדל כאן דור נוסף של פראיירים"

בעקבות סערת מחירי חטיף השוקולד פסק זמן בארה"ב יגיעו הבוקר (ב') ב-10:30 אימהות למשרדי חברת שטראוס בפ"ת כדי למסור מכתב ובו בקשה להורדת מחירים לידי עפרה שטראוס, זאת בעוד שלא ברור אם שטראוס נמצאת בארץ.

 

 

על המכתב חתומות קרוב ל-20 אימהות. בין החתומות על המכתב, איריס קרן לוי, אם לשלושה מקדימה, שהקימה את קבוצת הפייסבוק "שטראוס עלית לנו ביוקר" שבה חברים תוך יומיים 7,900 חברים; בת-שבע אלקובי, אמא לשלושה מרמת השרון חברה בקבוצת "ישראל יקרה לנו" ופטריסיה סיב, אמא לשניים, חברה נוספת בקבוצה.

  

 "אני אמא בישראל, עבדתי כל חיי ואני משתכרת היטב, אך בשנים האחרונות המצב מתחיל להיות חנוק", נאמר במכתב. "בכל פעם שאני יוצאת מהסופר אני מגלה שהסכום בחשבונית גדל – אך בעגלת הקניות יש פחות מצרכים. פעם זה לא היה כך".

 

שטראוס היא חברת המזון השנייה בגודלה

"לפני עליות המחירים של 7 השנים האחרונות ניתן היה לחיות כאן בכבוד. היום אני ובן זוגי עובדים אבל לא גומרים את החודש - ולמחירי המזון המאמירים חלק מרכזי בבעיה.

עופרה, החברה שלך היא חברת המזון השנייה בגדלה בישראל. יש לך אחריות על המצב. המחירים של מעדני שטראוס כבדים עלינו, המחירים של עלית כבדים אפילו יותר, ועל מחירי הקפה - אין טעם בכלל לדבר.

 

"אני לא מבינה למה אמא בישראל, צריכה לחשוב פעמיים אם לקנות לילדים שלה מוצרי מזון תוצרת הארץ. לאחרונה, התגלה שהממתקים, הקפה, המעדנים ושאר מוצרי המזון שאתם משווקים בישראל נמכרים במחיר זול הרבה יותר בחו"ל. גם שוקולד תוצרת חוץ - יותר זול ממוצרי הפרה של עלית. איך יתכן שחברה ישראלית מתייחסת לאזרחים ישראלים כאל פראיירים שיקנו בכל מחיר?

 

"עופרה. אני מבינה מתי עובדים עלי. אל תגידי לי שיש לכם עלויות גבוהות יותר. בחו"ל משלמים יותר על חשמל, יותר על דלק, והשכר עבור עבודתם גבוה יותר מאשר בישראל. אז איך זה שאחרי כל העלויות הגבוהות הללו את עדיין מצליחה למכור לאמא בריטית או אמריקאית את המוצרים שלך בזול.

 

"עופרה, אני לא היחידה. יש המוני אימהות בישראל שמרגישות בדיוק כפי שאני מרגישה, שאינן יכולות להמשיך ונמאס להן להיות פראייריות. עד כאן.

 

"חשוב לנו להבהיר: זה לא רק פסק זמן או חטיפים, הגיע הזמן לכללי משחק חדשים בין חברות המזון לאזרחי מדינת ישראל. אנו האמהות לא ניתן שיגדל כאן דור נוסף של פראיירים. בראש ובראשונה: אנו דורשות מחירים הוגנים. לפחות כמו בחו"ל; הפסקת השימוש באריזות ענק שמחייבות אותנו לקנות חצי קילו ויותר. הבית שלי הוא לא מחסן של שטראוס: תפסיקו את הדרישה של קניית מספר יחידות בשביל לקבל "מחירי מבצע".

 

"עפרה, את מדברת על אחריות תאגידית ואנו דורשות ממך אחריות אישית - השם שטראוס' אינו רק שם של חברה. אנו מצפות שמחירי מוצרים המיוצרים בישראל ימכרו כאן במחירים הזולים ביותר - בלי תרוצים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: יואב רוקח פן
פסק זמן, טעמי וטוויסט בארה"ב
צילום: יואב רוקח פן
מומלצים