שתף קטע נבחר

לחיאני לא רץ בקדימה: "לא אתנתק כעת מבת ים"

אף על פי שאסף טפסים, ראש העיר בת ים החליט לוותר על ההתמודדות. "השטח הגיב אליי בצורה מצוינת, אבל לא השלמתי עדיין את המשימה בבת ים", הסביר. לבני, מופז ודיכטר ייאבקו על הקולות ב-27 במרס

המירוץ לראשות קדימה יישאר משולש: ראש העיר בת ים שלומי לחיאני החליט הבוקר (יום ב') שלא יתמודד על תפקיד יו"ר המפלגה הגדולה בכנסת. ב-27 במרס יבחרו עשרות אלפי המתפקדים בין היו"ר הנוכחית ציפי לבני, לבין שאול מופז ואבי דיכטר.

 

אתמול לקח לחיאני את טופסי הגשת המועמדות מבית המפלגה והחל בהחתמה של 300 מתפקדים, מה שעורר עניין רב במפלגה, אך הבוקר, ביום האחרון שבו ניתן להגיש מועמדות, החליט כאמור לוותר. "לא השלמתי עדיין את המשימה בבת ים. השטח הגיב אליי בצורה מצוינת, אך איני יכול עדיין להתנתק מבת ים", אמר ל-ynet. לדבריו, "אני חי בעיר שאני אוהב ויש לי עוד מה לעשות פה".

 

לחיאני מחוץ לזירת ההתגוששות (איור:  אופיר בגון) (איור:  אופיר בגון)
לחיאני מחוץ לזירת ההתגוששות(איור: אופיר בגון)
 

לגבי שאיפותיו לעתיד הסביר: "צריך להזיז את המדינה קדימה. אני שואף לזה, בעתיד אף אתמודד לראשות המלפגה".

 

לחיאני נפגש בשבוע שעבר עם לבני, וקיבל ממנה באופן עקרוני אישור מיוחד להתמודד, אף על פי שאינו עומד בדרישה המינימלית ל-13 חודשי חברות במפלגה.

 

שמו של ראש העיר בת ים נקשר בשנים האחרונות בעיקר לחשדות פליליים. הוא נעצר לפני כשנתיים במבצע מתוקשר מתחת לביתו. המשטרה המליצה להגיש נגדו כתב אישום בגין קבלת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות. הפרקליטות טרם הכריעה בתיק, ולחיאני עתר לבג"ץ בטענה כי נגרם לו עינוי דין.

 

בראיון שהעניק ל-mynet לפני כשנה אמר לחיאני: "אני מניח שבהמשך הדרך אתמודד על ראשות ממשלת ישראל, אך אעשה זאת כאשר אסיים את פרק בת ים בחיי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלומי לחיאני. נשאר במקום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים