שתף קטע נבחר

ליברמן לחץ, ונתניהו דוחה את רפורמת המרפסות

העבודה לא נכללה כתנאי להטבות לדיור מוזל שאישר השר אטיאס, בישראל ביתנו עשו שריר, ש"ס הגיבו בטרפוד הצבעות - וראש הממשלה נאלץ לקפל בינתיים את חוק הדגל שאמור להפחית הליכי ביורוקרטיה בבנייה

ש"ס וישראל ביתנו מושכים אותו לכיוונים מנוגדים, וראש הממשלה שוב דוחה הכרעות: בנימין נתניהו הודיע הבוקר (יום ג') כי הוא רוצה "לבחון לעומק" את סוגיית כושר ההשתכרות כתנאי לקבלת דיור מוזל במסגרת רפורמת התכנון והבנייה. לפיכך הדיונים בחוק החדש הכולל מאות סעיפים, שכונה "רפורמת המרפסות", לא יסתיימו במושב הנוכחי של הכנסת.

 

רפורמת המרפסות - עדכונים אחרונים ב-ynet:

הקופסה השחורה של רפורמת המרפסות

רפורמת המרפסות: יגדל הייצוג הציבורי בוועדות

ישראל ביתנו פוצצה הדיון על רפורמת המרפסות

 

בפגרת הכנסת שתימשך עד אחרי יום העצמאות, ייבחנו כל ההסתייגויות שצורפו לחוק. המחלוקת הגדולה פרצה בין שתי השותפות הגדולות בקואליציה, אחרי שישראל ביתנו הגיעה להסדר עם לשכת ראש הממשלה, לפיו תנאי הסף לזכאות לדיור מוזל יהיה מיצוי כושר ההשתכרות, כלומר שלאנשים עובדים תוענק קדימות.

 

ש"ס הביעה התנגדות נחרצת להסדר, ויו"ר הוועדה המשותפת שעוסקת בחוק, ח"כ אמנון כהן מהמפלגה החרדית, דחה גם הבוקר הצבעות שתוכננו בעניין. "השר ליברמן יו"ר ישראל ביתנו עלה על עץ גבוה מדי בדרישתו להביא לביטול החלטת מועצת מקרקעי ישראל בעניין הקריטריונים לזכאות לדיור מוזל", אמר כהן. הוא הדגיש כי "שר השיכון אטיאס לא יכול לקבל את התנאי הזה בעיקר לאחר שהמכרזים הראשונים כבר יצאו לדרך. זה לא יעלה על הדעת".

 

מפגינים למען דיור בר השגה. מי יזכה להיכלל בקריטריונים? (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מפגינים למען דיור בר השגה. מי יזכה להיכלל בקריטריונים?(צילום: גיל יוחנן)
 

בישראל ביתנו אמרו מנגד כי "ליברמן לא עלה על שום עץ, שכן ההסדר עם לשכת ראש הממשלה כפי שסוכם אתמול עקרונית בין ליברמן למנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, מבוסס על מסמך ההבנות שנחתם בין השר סטס מיסז'ניקוב בשם הסיעה לבין ראש הממשלה נתניהו ולשר האוצר שטייניץ מיום ה-9 באוקטובר 2011 לגבי תמיכת ישראל ביתנו בדו"ח טרכטנברג, ובכל פורום אחר".

 

גורם בישראל ביתנו אמר ל-ynet, כי "שר האוצר שטייניץ הפר את הסכם ההבנות עליו הוא חתום, כאשר חתם לאחרונה עם שר השיכון על החלטת מועצת מקרקעי ישראל לגבי הקריטריונים לדיור מוזל. מהתנאים לזכאות לדיור המוזל הוצא מיצוי כושר ההשתכרות,

 לפי דרישת שר השיכון אטיאס ובניגוד להבנות עם הסיעה והמלצות דו"ח טרכטנברג. התנאי של ליברמן שהתקבל אתמול היה להחזיר את המצב לקדמותו ולפתוח מחדש את הנושא בממשלה".

 

נתניהו עצמו הציג את "רפורמת המרפסות" עוד בתחילת הקדנציה כאחד מיוזמות הדגל שלו. היום הוא ביקר בצהריים בטכניון במעבדת ננו טכנולוגיה ודיבר על כך עם מנכ"ל משרדו הראל לוקר, ואמר: "כמו שיש לנו ננו טכנולוגיה ככה צריך שתהיה לנו ננו בירוקרטיה". נראה שעד אז, הוא יצטרך לפתור בעיות לא זעירות כל כך בין חלקי הקואליציה שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. יבחן לעומק
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים