שתף קטע נבחר

אבי הילדה שנרצחה: טנדר עצר התקדמות המחבל

יעקב מונסונגו, שבתו מרים בת ה-8 נרצחה בפיגוע בטולוז, אמר לנשיא המדינה כי שמע צרחות. הוא סיפר כי האסון היה יכול להיות גדול יותר: "הנס הגדול היה שטנדר עצר את התקדמות האופנוע המפגע. הוא התכוון להיכנס לבית הכנסת שם חיכו עשרות ילדים"

נשיא המדינה, שמעון פרס, ערך הבוקר (יום ו') ביקור תנחומים בבתיהן של משפחות סנדלר ומונסונגו, שאיבדו את יקיריהן השבוע במתקפת הטרור בטולוז. במהלך הביקור סיפר יעקב מונסונגו, מנהל בית הספר "אוצר התורה" ואביה של מרים ז"ל, על שהתרחש ביום שני: "יונתן סנדלר ושני בניו חיכו יחד עם מרים מחוץ לבית הספר. אני כבר הייתי בתוך בית הכנסת במתחם בית הספר ופתאום שמעתי צרחות. לא שמעתי יריות, אלא מיד צרחות של המילים 'יורים עלינו'".

 

יעקב מונסונגו המשיך בתיאור המצמרר: "אז המפגע ברח וגילינו את גודל הזוועה. הנס הגדול היה שטנדר עצר את התקדמות האופנוע המפגע. הוא התכוון להיכנס לבית הכנסת שם חיכו עשרות ילדים, וכך נמנע טבח".

 

פרס עם בני משפחת סנדלר (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל) (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)
פרס עם בני משפחת סנדלר(צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

 

בני משפחתה של מרים, הוריה וארבעת אחיה, הציגו לנשיא את תמונותיה שצולמו לאחרונה בחתונת אחיה. יעקב סיפר לנשיא כי מרים הייתה תלמידה חכמה ובוגרת מכפי גילה הצעיר, בת 8." היא נולדה בטולוז ונתנה לנו את הכוח להמשיך במשימה החינוכית בצרפת, מאחר שארבעת ילדינו האחרים חיו הרחק מאיתנו, בישראל".

 

דיווחים אחרונים בפרשת הפיגוע בטולוז:

קרובי הנרצחים: מותו לא מנחם, אין נקמה שתספיק

המחבל נורה בראשו, נמצאו סרטוני הרציחות

עצרת בת"א לנרצחי טולוז: "לתת למשפחות כוח"

 

בסיום הביקור אמר הנשיא ליפה מונסנגו, אמה של מרים: "בתכם היתה נהדרת ויפהפיה. אין תחליף לבת שאיבדתם וזה מקרה קשה מנשוא. באתי להשתתף בצערך ולומר לך שאנו סמוכים ובטוחים כי יימצאו לך כוחות הנפש והאמונה לעבור גם את זה. אני מאחל לכל משפחתכם כי בנחמת ירושלים תנוחמו וכי תמשיכו בשליחותכם החשובה לחיזוק תורת ישראל בתפוצות".

 

הנשיא פרס מנחם אבלים (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל) (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)
הנשיא פרס מנחם אבלים(צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

 

בפתח ביקורו אצל משפחת סנדלר, אמר הנשיא לאלמנתו, אווה: "האסון שקרה לך הוא אסון אכזרי ביותר. האובדן עצום ואני יודע כי כל רגע שעובר עלייך מאז הירצחם

 של בעלך וילדיך הוא קשה מנשוא וכואב. אני רק יכול לתאר לעצמי מה עובר עליך בימים קשים אלו.  אך מעל הכול את אמא לבת ונותרת עם התפקיד הקשה והחשוב שמחייב אותך להיות חזקה עבור בתך ולדאוג לעתידה. אני מתרשם כי את אשה איתנה ובטוח כי תהיי חזקה בעבורה. באתי לכאן היום על מנת למסור לך את אהבת העם ולאחל לך שלא תדעי עוד דאבה".

 

פרס אמר לשלמה סנדלר, אביו של יונתן, כי "קשה להבין את הטירוף והאכזריות של הרצח של מחנך ושלושה ילדים מטווח אפס. מדינת ישראל כולה תזכור את דמותו של יונתן כמחנך שנרצח עם ילדיו במהלך שליחות בעלת חשיבות ראשונה במעלה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים