שתף קטע נבחר

חברת סלולר חדשה: 99 שקל לשיחות ללא הגבלה

"נהיה חברת הסלולר הגדולה בישראל", כך הכריז היום מנכ"ל הלו, חברת השיחות לחו"ל, שתיכנס באפריל לתחום הסלולר אחרי שקנתה את המפעיל הווירטואלי סלראן פייב ותציע שיחות ו-SMS ב-99 שקל לחודש, חבילת גלישה ב-19.90 שקל ושיחות מחו"ל ב-1.5 שקלים לדקה

בקרוב אפשר יהיה לדבר בלי הגבלה: בעוד רמי לוי מגיע ל-41 אלף לקוחות, חברת סלולר חדשה תחל את פעילותה באפריל: חברת התקשורת הלו (Hallo), שמפעילה את חברת השיחות לחו"ל 015, קנתה את פעילות המפעיל הווירטואלי סלראן-Five ותציע שיחות והודעות SMS ללא הגבלה ב-99 שקל בחודש כולל מע"מ. חבילת גלישה ללא הגבלה תוצע ב-19.90 שקל. באפריל אמורות להיכנס לשוק הסלולר גם מירס וגולן טלקום ומפעילים וירטואליים כיופון (אלון סלולר) והום סלולר.

 

 

שיחות מחו"ל לישראל יתומחרו ב-1.5 שקלים לדקה - מחיר קבוע, הודעת SMS תתומחר בחצי שקל מכל מקום בעולם וגלישה מחו"ל תתומחר ב-8 שקלים למגה. מחיר שיחה מקומית בחו"ל תעלה לפי התעריף המקומי במדינה. הלו תמכור רק כרטיסי SIM ב-116 שקל לכרטיס ולא תמכור מכשירי סלולר.

 

"אנחנו מתכוונים להיות חברת הסלולר הגדולה ביותר בארץ", אמר היום מנכ"ל הלו רוני ליצ'נסקי. "המחירים יהיו קבועים במשך שנה לפחות, כשאחרי שנה נשקול להוריד אותם. אין לנו מבצעים ואין לנו חבילות, רק מחירים אחידים וקבועים. אפשר לדבר אצלנו ללא הגבלה במחיר של שני כרטיסי קולנוע ופופקורן".

  

להלו יהיו מוקדי מכירות ברשתות שיווק שונות. "החברה נמצאת במו"מ מתקדם עם רשתות שיווק קמעונאיות בפרישה ארצית", אמר ו"וכן עם רשתות למוצרי תקשורת וחשמל שדרכן ניתן יהיה לרכוש את כרטיסי ה-SIM של החברה". 

 

האם המחיר אטרקטיבי יותר מרמי לוי, סלקום, אורנג' ופלאפון?

מודל התמחור של הלו בא להתחרות בחברות הסלולר הגדולות, במחיר אטרקטיבי בהחלט, אולם הוא לא מתאים למשוחחים מעט. צרכנים המדברים פחות מ-400 דקות יתכן שעדיף להם לפנות לרמי לוי שמתמחר את השיחות שלו ב-20 אג' לדקה (SMS ב-15 אג' לא כולל דמי שימוש חודשיים). עבור המרבים לדבר: מדובר במחיר תחרותי לעומת מחירי חברות הסלולר האחרות.

 

לפי הלו, המחירים מחו"ל שהחברה תציע יהיו הטובים ביותר לשיחות וגלישה מחו"ל - הסיוט של כל לקוח סלולר. מחירי הלו אינם רק נמוכים יותר ממחירי המחירון של החברות האחרות, אלא לפי הבטחת החברה - נמוכים גם ממחירי החבילות של חברות הסלולר, שמסקות חבילות שיחות ו-SMS מחו"ל למשך שבוע עד 30 יום במחירים של 4-1.90 שקלים לשיחה.

 

החבילות הללו לא אידיאליות משום שהצרכן נמצא בחשש תמידי לשימוש מעבר לחבילה, אז המחירים מזנקים, או לאי ניצול מלוא החבילה כך שהתמחור לדקה בעצם גבוה למדי. בהלו מבטיחים: אצלנו אין חבילות.

 

אי אפשר לקנות חבילת גלישה בלבד

הלו משתמשת בתשתית שהקימה סלראן פייב - מפעיל וירטואלי מלא (full MVNO) כזה שמחזיק במתגים ובמערכת בילינג, ורק האנטנות הסלולריות אינן שלו. בהלו מבטיחים תקשורת על גבי רשת פלאפון, אך בינתיים לא על גבי רשת אורנג' כפי שהובטח בשעתו על-ידי בעלי סלראן פייב יחיאל בן שושן וכפי שהבטיח נכ"ל החברה במסיבת עיתונאים שערך היום. משמעות הדבר שצרכנים לא יוכלו להצטרף לחברה עם מכשירים דור 2 ו-2.5. לפי פרטנר, הסכם ההבנות עם סלראן פג בשלהי דצמבר.

 

ממשרד התקשורת נמסר כי כל עוד יש להלו הסכם חתום עם פלאפון, המשרד לא יתערב בעניינים החוזיים בין פרטנר להלו. בפרטנר טוענים: אין לנו הסכם חתום לא עם סלראן פייב ולא עם הלו (חלברת איל"ת) שרכשה אותה.

 

הלו לא תאפשר לטלפונים הסלולריים שהם יותקנו הסימים שלה לשמש כנקודת גלישה אישית. מהחברה נמסר בהמשך תמכור גם SIM דאטה למחשב. בנוסף אי אפשר יהיה לקנות רק חבילת גלישה דרך החברה, אך הדבר יתאפשר בהמשך, מבטיחים בהלו. כמו כן, הלו תמכור פרי פייד "במחירים הנמוכים ממחירי השוק", לפי ליצ'נסקי.

 

כדי למנוע ניצול של השירות "ללא הגבלה" שהלו מציעה, כמו למשל שימוש ב-SIM כמרכזיית שיחות, "החברה תאתר משתמשים עם דפוסי שימוש חשודים. אנחנו יודעים לזהות דפוסים כאלה. במונח 'ללא הגבלה' הכוונה היא לפי 2 מהשימוש הממוצע של משתמש רגיל, אך לא נחסום מי שיעשה שימוש מעבר לכך, אם נלמד לפי הדפוסים שמדובר בשימוש רגיל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
hallo. שיחות ללא הגבלה במחיר שני כרטיסי קולנוע ופופקורן
הלו. פרטנר מכחישים כל קשר
מומלצים