שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

שאול מופז בנאום הניצחון: ציפי, מקומך איתנו

יו"ר קדימה הנבחר קרא בנאום הניצחון שלו לאיחוד השורות ופנה לציפי ללבני: "מכאן אנחנו יוצאים ביחד". הוא תקף את נתניהו: "בחירתי מסמנת התגבשותה של החלופה לממשלה הרעה". שאול מופז זכה ב-61% מהקולות, ציפי לבני רק ב-37%

שאול מופז ניצח את ציפי לבני ועכשיו הוא מסמן את המטרה הבאה - לשכת ראש הממשלה: שלוש שנים וחצי לאחר שהפסיד בהפרש של 431 קולות לציפי לבני, התייצב הלילה (יום ד') ח"כ שאול מופז בבית מפלגת קדימה בפתח-תקווה והפעם כדי לשאת את נאום הניצחון. "הערב הזה קדימה ניצחה", אמר מופז לקול תשואות הפעילים. הוא הודה על התמיכה ואמר "זו נבחרת מנצחת". הוא קרא לח"כ ציפי לבני להישאר במפלגה ובסיום נאומו אמר: "ביחד ננצח". 

 

ניצחון מופז - הכתבות האחרונות:

לבני בירכה את מופז, סירבה להתייחס לעתידה

הליכוד על נצחון מופז: 'קדימה הגיעה לסוף דרכה'

דליה איציק: "שאול יחבק את ציפי"

רמטכ"ל, שר ביטחון, יו"ר קדימה. חיי שאול מופז

 

לפניכם, כתבת סיכום הפריימריז של ניר (שוקו) כהן  

 

אחוז ההצבעה בפריימריז של קדימה עמד על 41 אחוזים. מספירת הקולות ברוב הקלפיות עולה כי שאול מופז זכה הפעם לכ-61.7% מהקולות (23,987 מצביעים תמכו בו). לבני קיבלה 37.23% מקולות הבוחרים (14,516 קולות). 413 מתפקדי המפלגה שהגיעו לקלפיות שמו בקלפי פתק לבן. השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין, יו"ר ועדת הבחירות, שהקריאה את התוצאות אמרה כי הבחירות התנהלו כסדרן. 

 

 

מופז בנאום הניצחון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מופז בנאום הניצחון(צילום: ירון ברנר)

תוצאות הפריימריז בקדימה (צילום: עידו ארז ודורון גולן) (צילום: עידו ארז ודורון גולן)
תוצאות הפריימריז בקדימה(צילום: עידו ארז ודורון גולן)
 

לבני בדרכה חזרה לאחר ההפסד. אקורד הסיום  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לבני בדרכה חזרה לאחר ההפסד. אקורד הסיום (צילום: מוטי קמחי)

 

מופז ניסה לשדר אחדות ובמהלך נאומו קרא לשר לשעבר צחי הנגבי, שלא נמנה על תומכיו, לעלות לבמה וכך גם לחברי הכנסת שתמכו בח"כ ציפי לבני. הוא הודה לרעייתו אורית, אמר "בלעדייך לא הייתי פה" והוסיף כי כעת יש חלופה פוליטית לראש הממשלה, בנימין נתניהו. "מהערב הזה אנחנו יוצאים מאוחדים למערכה על לבם של האזרחים, על לבה של המדינה", הוא אמר. "אנחנו יוצאים שלובי זרועות קדימה. חברי הסיעה, ללא קשר למטה אליו השתייכו, שותפים מלאים למאמץ של קדימה. זו לא הייתה התמודדות קלה. מהערב כל זה מאחורינו".

 

הוא קרא ללבני, שבירכה אותו הלילה על ניצחונו, שלא לעזוב את המפלגה. "אני רוצה לומר מעל הבמה הזו לציפי לבני 'ציפי מקומך איתנו'". מופז דיבר גם על נושאים חברתיים: "אזרחי ישראל, האיומים רבים הם. היו כאלה מאז שחר הציונות... מול איום קיומי תמיד היינו ישראל אחת. מול איום קיומי תמיד עמדנו יחד והתייצבנו שכם אל שכם. לצד האיומים החיצוניים קיים איום מבית. ישראל מאבדת את אמון אזרחיה העובדים, המתפרנסים, משלמי המסים, המשרתים והנאנקים תחת ידה הגסה מאוד של ממשלת נתניהו. אני מכריז בזאת כי בכוונתי להוביל את ישראל אל סדר חברתי חדש. יחד נכונן סדר חברתי חדש. זו מערכה על דמותה וצביונה ועתידה של המדינה. זו מערכה שאנו חייבים לנצח בה - ורק ביחד ננצח".

 

השופטת עדנה בקנשטיין מקריאה את התוצאות (צילום: איציק אדרי) (צילום: איציק אדרי)
השופטת עדנה בקנשטיין מקריאה את התוצאות(צילום: איציק אדרי)

 

בהמשך נאומו הוא תקף את הממשלה ודיבר בקצרה על משנתו החברתית: "שלוש שנות ממשלת נתניהו הסיטו את ישראל מדרכה. קדימה חזקה ומאוחדת תחזיר את ישראל לדרך הנכונה. קדימה תוביל הסדר מחודש במרכזו שירות לכול. אנחנו נחייב כל נער ונערה למלא חובותיהם כלפי החברה והמדינה, אבל נבטיח שהזכות לקורת גג, השכלה, חיים בכבוד, משפחה ושיבה טובה יהיו ברי השגה לכל. קדימה תחזיר הכבוד לאדם העובד".

 

מופז אמר כי קדימה היא אלטרנטיבה שלטונית. "אני פונה לאזרחים ומבקש את אמונם במסע המחודש שלנו, של קדימה", הוא אמר. "קדימה תחזור להיות בית לכל מי שמבקשים את ישראל שאבדה לנו, שחלמנו עליה, שיכולה להיות אחרת. אנחנו ננצח גם במאבק הפוליטי לאומי הניצב לפתחנו בבחירות הכלליות ונחליף את ממשלת נתניהו".

 

מופז בצאתו בביתו בכוכב יאיר (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
מופז בצאתו בביתו בכוכב יאיר(צילום: עופר עמרם)

 

בזמן ספירת הקולות היה מופז מביתו בכוכב-יאיר יחד עם בני משפחתו. הוא קיבל עדכונים מפעם לפעם, ודיבר עם ראשי הקלפיות השונים. פעילים ששוחחו איתו סיפרו כי הוא שמח

 על המגמה המתפתחת. לאחר שהתברר מעל כל צל של ספק כי הוא המנצח - יצא מביתו לעבר בית המפלגה בפתח-תקווה. במטה לבני קיבלו את התוצאות באכזבה קשה. חברי כנסת ששוחחו עם הפעילים המרכזיים במטה שלה אמרו כי הייתה להם הרגשה טובה לאורך היום.

 

במערכת הפוליטית היו כאלו שמיהרו לברך את מופז. הוא זכה לשיחת טלפון מראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, השוהה בוושינגטון. השניים שוחחו על הצורך לשמור על אחדותה של קדימה גם לאחר הפריימריז כדי לחזקה ולשמרה כאלטרנטיבה שלטונית. אולמרט הבטיח לסייע למופז ככל יכולתו בעניין זה.

 

יושבת ראש מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "מדובר באדם ראוי שתרם רבות למדינה. מקווה שגם ציפי לבני לא תפרוש, יש לה מקום של כבוד במערכת הפוליטית". גם סיעת העצמאות של שר הביטחון אהוד ברק בירכה את שאול מופז "על בחירתו ליו"ר מפלגת קדימה ועל התמיכה הרחבה לה זכה".


פורסם לראשונה 28/03/2012 01:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז במטה קדימה, הלילה
צילום: ירון ברנר
מופז ורעייתו אורית
צילום: ירון ברנר
לבני. התקשרה למופז
צילום: מוטי קמחי
מומלצים