שתף קטע נבחר

"אסמה, בעלך רוצח ואת דואגת לסטייל?". צפו

על רקע אוזלת היד של הקהילה הבינלאומית לעצור את שפיכות הדמים בסוריה, יצרו נשות שגרירי בריטניה וגרמניה באו"ם סרטון וידאו שבו הן מבקשות לפנות ללבה של הגברת אסד. "יש נשים שהטיפו לשלום, ויש נשים שרק יכולות להתפלל על מתיהן. מה קרה לך, אסמה? מאות ילדים סורים נהרגו. תעצרי את בעלך"

"יש נשים שדואגות לסגנון האופנה שלהן, ויש נשים שדואגות למשפחותיהן. יש נשים שנאבקות על תדמיתן, ויש נשים שנאבקות כדי לשרוד. יש נשים שהטיפו לשלום, ויש נשים שרק יכולות להתפלל על מתיהן. יש נשים שמעמידות פנים שאין להן ברירה, ויש נשים שפשוט פועלות. מה קרה לך, אסמה? מאות ילדים סורים נהרגו ונפצעו. יום אחד, הילדים שלנו ישאלו מה עשינו כדי לעצור את שפיכות הדמים הזאת. מה תהיה התשובה שלך, אסמה?". 

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

על רקע אוזלת ידה של הקהילה הבינלאומית לפתור את המשבר בסוריה ולהפסיק את ההרג של אזרחים חפים מפשע, קמה יוזמה חדשה, יצירתית ביותר, שמטרתה לפנות ללב ההנהגה הסורית ובעיקר לגברת הראשונה ואשתו של הנשיא אסמה אסד. בסרטון וידאו שהעלו לאינטרנט נשותיהם של שגרירי בריטניה וגרמניה באו"ם, הן קוראות לאסמה למנוע מבעלה בשאר אסד להמשיך בהרג בסוריה.

 

 

"יש נשים שדואגות לסטייל שלהן" ()
"יש נשים שדואגות לסטייל שלהן"

 

"ויש נשים שדואגות למשפחותיהן" ()
"ויש נשים שדואגות למשפחותיהן"

 

"אסמה, תפסיקי לשמש בתפקיד הצופה מהצד" ()
"אסמה, תפסיקי לשמש בתפקיד הצופה מהצד"

 

"יש נשים שנאבקות על תדמיתן" ()
"יש נשים שנאבקות על תדמיתן"

 

"ויש נשים שמתפללות על מתיהן" ()
"ויש נשים שמתפללות על מתיהן"

 

בסרטון שאורכו ארבע דקות וכבר זכה לעשרות אלפי צפיות, מופיעות תמונות של אסמה לצד תמונות קשות של ילדים סורים שנהרגו או נפצעו במהלך הדיכוי של המשטר הסורי ושל נשים שמתאבלות על מות יקיריהן.

הסרטון אינו פשוט לצפייה ונשות השגרירים מבקרות בו בחריפות את הגברת הראשונה של סוריה. בתמונה אחת נראית אסמה כמי שמנשקת ילדה שיורדת מאוטובוס ולאחר מכן מופיעה תמונה של אשה שמחבקת ילד מת.  

 

"עמדי לצד השלום, אסמה. דברי כעת בקול רם בשביל עמך. מנעי מבעלך להמשיך בהרג והפסיקי לשמש בתפקיד של צופה מהצד. לאף אחד לא אכפת מתדמיתך, אבל לנו אכפת ממעשייך".

ואם בזה לא די, נשות השגרירים גם ניסו לגעת עמוק ללבה של אסמה אסד. "אסמה, כשאת מנשקת את ילדייך ומאחלת להם לילה טוב, יש אשה אחרת שתמצא את מקומם של ילדיה ריק באותו לילה", נאמר בסרטון.

  

בתגובה לסרטון, רעייתו של שגריר גרמניה באו"ם אמרה לרשת "אל-ערבייה": "עשינו את הדבר הזה משום שאנו סבורות שהנשים מסביב לעולם צריכות לשלוח מסר חריף לאסמה אסד כדי לצעוד קדימה לעבר השלום וכדי להזכיר לה שמוטלת עליה אחריות כבירה.

לסרטון מצורפת עצומה, שבתוך מספר שעות מאז הצגתו חתמו עליה יותר מ-1,800 נשים והמספר רק עולה".

 

בינתיים, אונייה מברמודה שעל פי החשד נשאה כלי נשק ותחמושת לסוריה, עגנה היום בנמל הטורקי איסכנדרון לאחר שהאו"ם דרש ממנה לשנות את מסלול נסיעתה. כך דיווחה התקשורת הטורקית.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דואגת רק לתדמיתה? אסמה
ממשיך לטבוח בבני עמו. אסד
צילום: EPA
מומלצים