שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ערן קולירין: דרך "ההתחלפות" התבוננתי בחיי

  למרות שעלילת "ההתחלפות" מתרחשת רובה ככולה ברמת אביב ג', צילומי הסרט נערכו בישראל ובגרמניה. איך משחזרים את הסט בחו"ל, ואיך מתמודדים עם שכנים ישראלים זועמים? כל התשובות של ערן קולירין בכתבת הערות הבמאי

   

  "ההתחלפות", סרטו החדש של ערן קולירין ("ביקור התזמורת"), הוא יצירת קולנוע אינטימית ועדינה שעוסקת בסוגיות פילוסופיות קיומיות. הוא מספר על דוקטורנט באוניברסיטת תל אביב (רותם קינן), שיום אחד שב לביתו מוקדם מהרגיל, ומשהו משתנה בו. הוא חווה את החלל סביבו באופן שונה, וכך גם את חייו, שכמו הדירה הבורגנית בה הוא מתגורר נגלים בפניו באור שונה. כתוצאה מכך, יוצא הגיבור למלחמה בשגרה היומיומית אליה נקלע.

   

  במאים ישראלים נוספים מדברים על סרטיהם :

   

  "ההתחלפות" הוא סרט מסע בעולמו הפנימי של הגיבור, בתוך הסביבה הטבעית שלו. למרות שעלילת הסרט מתרחשת רובה ככולה ברמת אביב, הסרט צולם בחלקו גם בגרמניה, כחלק מההתחייבויות למשקיעים הזרים בהפקה, שהיא קופרודוקציה ישראלית-גרמנית. כך קורה שאפילו צילומי הסרט הקטן והרגיש הזה נפרשו על פני שתי יבשות, מה שמביא תוספת תקציב להפקה, אך גם מסבך אותה.

   

  רותם קינן ודב נבון ב"ההתחלפות" (צילום: ורד אדיר) (צילום: ורד אדיר)
  רותם קינן ודב נבון ב"ההתחלפות"(צילום: ורד אדיר)

   

  כך למשל, נדרשו אנשי הצוות לשחזר את הדירה התל אביבית ולבנות אותה בתוך אולפן הצילומים בגרמניה כדי לשמור על המשכיות. "זאת תחושה די מוזרה, לצלם באיזו עיירה גרמנית ציורית קטנה", אומר קולירין ל-ynet. "אתה פותח את הדלת ונכנס לתוך רמת אביב ג', ואז אתה יוצא מרמת אביב ג' ונכנס לעולמם של הנזל וגרטל. אבל אני חושב שזה איפשהו תיקשר עם הסיפור של הסרט, שבן אדם נכנס בעצם לתוך חייו, כפי שהוא מכיר אותם, אבל קצת אחרת".

   

   

  אבל לא רק העניינים ההפקתיים הגדולים העסיקו את קולירין ואנשי צוותו במהלך יצירת "ההתחלפות", לפעמים דווקא הדברים הקטנים הכי מטרידים. כך למשל קרה בסצינה בה נדרשו השחקנים קינן ושרון טל (המגלמת את אשתו של עודד) לשלב בדיאלוג הרמת גבה. כמה מפתיע היה לגלות כי שרירי הגבות שלהם אינם מפותחים דיים כדי ליצור את האפקט הרצוי.

   

  "זה נורא הצחיק אותי שלשניהם יש את העניין הזה, ושניהם נורא הסתבכו עם הג'סטה הזאת", נזכר קולירין.

  "הם אפילו נכנסו לחרדות קלות. בכל זאת, שניהם שחקנים צעירים, שמצליחים לשחק את התפקיד העדין והמסובך הזה אני חושב לעילא ולעילא, חוץ מעניין אחד קטן שהטריד אותם מאוד, עניין תזוזת הגבות".

   

  קינן וטל שחקנים צעירים, אבל גם לדב נבון, שמגלם את השכן שלהם, היו רגעי מבוכה, כשבמהלך צילומי סצינת צעקות בחדר המדרגות בבניין ברמת אביב, יצא מהדירה השכן שהוביל את ההתנגדות לצילומים בבניין. על כך ועוד בכתבת הערות הבמאי קולירין, שמודה: "זה סרט מאוד אישי, סרט שאני מאוד אוהב. סרט שמתבונן על החיים. סרט על התבוננות, סרט שדרכו התבוננתי על החיים שלי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ערן קולירין. רמת אביב ג' - בין ישראל לגרמניה
  צילום: MCT
  לאתר ההטבות
  מומלצים