שתף קטע נבחר

אליקו לברק: אני מאפיונר? התנצל או שאתבע

השדר זועם על ההקבלה שערך שר הביטחון בינו לבין הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי ודובר צה"ל בעבר בניהו, שייחסה לו התנהגות עבריינית בסדרה "חי בלה לה לנד". "עצוב לגלות שכך מתנהג מי שאמור להיות האחראי על שלומנו. גם אם אתה חושב שהרמטכ"ל שלך מאפיונר, מה זה קשור אליי", אומר אליקו

"בדבריו של שר הביטחון יש הוצאת דיבה קשה כלפיי. הוא לא מכיר אותי ולא יודע מה הרקע שלי. מכעיס לשמוע ששר בממשלה לוקח אותי כדוגמה להתנהגות עבריינית, ועצוב לגלות שכך מתנהג מי שאמור להיות אחראי על שלומנו". כך אמר היום (ה') ל-ynet אליקו, שדרן הרדיו הפופולארי מתחנת הרדיו האזורית "לב המדינה", שזעם בעקבות פרסום החשיפה ב"ידיעות אחרונות" של עדותו של שר הביטחון אהוד ברק בפני מבקר המדינה, בעניין פרשת מסמך הרפז. הוא דורש התנצלות אישית מברק.

 

אלי כהן "אליקו". מה בין סצנה מבוימת לגבי אשכנזי? (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
אלי כהן "אליקו". מה בין סצנה מבוימת לגבי אשכנזי?(צילום: צביקה טישלר)
  

 

סערת ברק-אשכנזי - דיווחים אחרונים ב-ynet:

עונים לברק: "הוא הביא את בניהו-אליקו לצה"ל"

אשכנזי תוקף: ברק אובססיבי, שידאג לביטחון

ברק אמר לאשכנזי: גלנט יתנהג כפודל, קח אותו

  

השדרן בן ה-35, ששמו הוא אלי כהן, נחשב לאחת הדמויות הבולטות והמשפיעות בזמר המזרחי והים-תיכוני בישראל. תוכניתו "ערב ים תיכוני" נחשבת לפופלארית מאוד בקרב המאזינים, והוא אף זכה לחיקוי ב"ארץ נהדרת". למרות זאת, דבריו של ברק לא הצחיקו אותו בכלל. אליקו רותח על ההשוואה שערך שר הביטחון בינו ובין הרמטכ"ל במסגרת עדותו בפני המבקר. ברק הפגין בקיאות רבה בנוגע לסדרה "חי בלה לה לנד", כשהשווה את ההתנהגות העבריינית, לכאורה, של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי לזו שלה נחשפו הצופים בבית במסגרת עלילת הסדרה, בין אליקו לזמרת ג'ולייטה.

 

אשכנזי וברק. חיים בלה לה לנד? (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אשכנזי וברק. חיים בלה לה לנד?(צילום: גיל יוחנן)

 

שר הביטחון סיפר כי "לווילה בלוס אנג'לס הגיע אדם בשם אליקו, שהוא כנראה אמרגן ושדרן של שירים. הוא ראה את המשרד הכי יפה שהיה בשימוש של מישהו אחר ופשוט התיישב שם. אחר כך מגיעה אליו לראיון זמרת בשם ג'ולייטה והיא באה לדבר על לבו, שהוא יאות לשדר את השירים שלה, והוא אומר שאין סיכוי בגלל שהאמרגן שלה לא נותן לו כבוד".

 

שר הביטחון הפתיע כשהקביל את התנהגותו של אליקו בתוכנית לזו של אשכנזי, וכינה זאת "אסתטיקה של מאפיה". "במקום שיש אתיקה ואסתטיקה של מאפיה, יש גם התנהגות עבריינית. ההתבטאויות לאורך השנים של אשכנזי ובניהו דומות למה שיש ב'לה לה לנד', ככלי עבודה ומשחקי כבוד, וזה איומים על אנשים".

 

בשיחה עם ynet סיפר אליקו על היום המוזר שבו התעורר וגילה שסצנה בהשתתפותו בתוכנית ריאליטי הפכה לשיחה המרכזית במשרדי מבקר המדינה. "עצוב מאוד לגלות ששר הביטחון מתעסק בסצנה מבוימת במקום לעסוק בענייני ביטחון המדינה, כפי שמצופה ממנו. באופן חסר אחריות, התרשם ברק מסצנה שאני וג'ולייטה ידענו עליה מראש, והפך אותי לעבריין. גם אם אתה חושב שהרמטכ"ל שלך מאפיונר, מה זה קשור אליי?", תהה.

 

בדבריו של אליקו ניכר כי הא זועם על ההקבלה, שלדבריו גובלת בדיבה. "אנשים עוצרים אותי מהבוקר, המומים כמוני מהעדות של שר הביטחון", הוא אומר. "אני מקבל אינספור בקשות להתראיין ולהגיב. לצערי, נקלעתי שלא באשמתי לפרשה שאני בכלל לא קשור אליה, כשבדבריו של שר הביטחון יש הוצאת דיבה קשה כלפיי. הוא לא מכיר אותי ולא יודע מה הרקע שלי. מכעיס לשמוע ששר בממשלה לוקח אותי כדוגמה להתנהגות עבריינית".

 

אביו של אליקו היה נכה צה"ל, ולדבריו הוא מארגן ומנחה בהתנדבות כבר שבע שנים נשף למען

נכי צה"ל בחנוכה. "אני מגייס ביוזמתי את מיטב האמנים בארץ. כל המשרד שלי עמוס במכתבי תודה ממשרד הביטחון ובסוף מי שעומד בראשו אומר שאני מאפיונר. לפני שנתיים הוא אפילו הדליק יחד איתי נר על אותה במה. זה פוגע בי אישית ואני לא מתכוון לעבור על זה בשתיקה". 

 

"מכתב שחתום על ידי עו"ד נמצא כעת בדרכו למשרד מבקר המדינה ומשרד הביטחון בבקשה להתנצלות אישית. אני שדרן רדיו שמשמיע מוזיקה, ומה שעשה לי מי שלכאורה אמור להיות אמון על שלומנו, זה פשוט רצח אופי. עצוב לי לדעת שככה מתנהג מי שאחראי לשלומנו ולשלום ילדינו".

 

הזמרת ג'ולייטה אגרונוב מסרה בתגובה: "אני שמחה שאהוד ברק צופה בריאליטי אבל זאת הייתה תוכנית הומוריסטית. אני ואליקו ביחסים טובים ואני ממש לא חושבת שהוא עבריין. חבל שכך פירשו את הדברים ושהשתמשו בהם בצורה כזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליקו. מתנדב למען נכי צה"ל
צילום: ענת מוסברג
ברק. ומה עם ג'ולייטה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים