שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

רגב הוד עושה שבת

אם אתם קרובי משפחה של רגב הוד - זכיתם בשבת אירוח עם פייטן צמוד, רק אל תשכחו להודיע מראש. אם אתם לא שומרי שבת, כדאי שתמהרו, כי ביום מן הימים הוא ישמור שבת כהלכתה

1. השבת הטיפוסית - והשבת האידיאלית

 

שבת בשבילי זה ריח הבישולים. זה קידוש וסעודת שבת מלווה בזמירות, צפייה בטלוויזיה, כדורגל ובית כנסת. לפעמים אני עולה כשליח ציבור. הקירבה לבית כנסת הייתה אחד השיקולים שלי בקניית בית. היה לי חשוב לוודא שיש בית כנסת בסמוך. אני מאמין שבחלוף השנים וככל שאתבגר, אשמור שבת. בילוי בחיק המשפחה, עם החברים ובת הזוג - זאת השבת האידיאלית בעיניי.

 

 

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

2. מה זו שבת בעינייך?

 

השבת מעניקה לי שלווה, רוחניות ומנוחה לנפש מהמירוץ השבועי של הקלטות והופעות. בשבת אני מוריד הילוך, ומתייחס למשפחה ולתחומים שהזנחתי מפאת מחסור בזמן. שבת בשבילי היא זמן למשפחה ולנפש.

 

3. עשה ואל תעשה שלך בשבת

 

עשה – להתנתק מכל אירועי השבוע, להתנתק מהעבודה, ולהקדיש זמן לאנשים הקרובים אליך. ללכת לבית כנסת כי יש שם משהו רוחני וקדוש שמקרין לנפש, ולעשות קידוש. זה עושה טוב לנשמה.

 

קרובים של רגב הוד? בואו לשבת (צילום: עידו איזק) (צילום: עידו איזק)
קרובים של רגב הוד? בואו לשבת(צילום: עידו איזק)

 

אל תעשה – להימנע מעבודה בשבת. אני מאמין שאין ברכה בפרנסה של שבת. אם נעבוד בשבת, איך נבדיל בינה לבין שאר הימים?

 

4. זיכרון ייחודי משבת

 

לפני כחודשיים הייתי בקפריסין, ופגשתי חברים ישראלים מהקהילה היהודית המקומית. עשינו את השבת בחב"ד, התפללנו ושרנו שירי שבת. דווקא במקום המרוחק הזה, שאין בו תחושה של שבת באוויר - חשתי איזו התרוממות נפש מהתפילות ומהקידוש, במיוחד למראה האחדות בין היהודים. כשיצאתי אחרי הסעודה, שכחתי לרגע שאני בארץ זרה, והבנתי פתאום שהקדושה והאחדות היו במקום נקודתי אחד, כאילו עברתי במנהרת זמן למקום אחר.

 

5. איך צריכה להיראות בעינייך השבת הציבורית?

 

אני מכבד את מי שצריך, ומאמין ברעיון של איש באמונתו יחיה.

 

6. את מי היית רוצה לארח בשולחן השבת?

 

אני מאוד מחובר לשורשים שלי, והייתי רוצה לשבת לשולחן שבת גדול, מלא בכל טוב, עם אילן היוחסין המשפחתי המורחב שלי. לצערי, קורה לפעמים שפוגשים קרובי משפחה לראשונה דווקא במקומות כמו שבעה, בעוד ששולחן השבת בעיניי, הוא מקום אידיאלי בהרבה להכיר את כולם. אז כל קרוביי מוזמנים לראות זאת כהזמנה אישית, רק שיעדכנו לפני. בכל זאת, אנחנו משפחה גדולה.

 

7. ואצל מי היית רוצה להתארח בשבת?

 

לפני כשנה עשיתי בשבת במלון מול הכותל, והתפללתי במנהרות הכותל. זו חוויה שהייתי רוצה לחזור עליה. יש תחושה מיוחדת כשמקבלים את השבת בירושלים. הרגשתי התרוממות רוח וקרבה לשכינה, ונהניתי מאוד.

 

8. מה היית משנה בשבת האורתודוכסית?

 

לא הייתי רוצה לשנות כלום. אני לא נכנס למנהגים של אף אחד, ומכבד כל אמונה, דת ומנהג ביהדות.

 

9. התפקיד שלי בשבת

 

בכל סעודת ערב שבת עם החברים והמשפחה, אני הפייטן. אני זה שפותח בשירי השבת, וכבר כשרואים אותי מסמנים לי "יאללה, רגב".

 

10. רגע לפני כניסת השבת, רציתי לומר...

 

לקבל את השבת באהבה וליהנות ממנה. להתחבר למשפחה, לנפש ולרוגע, לראות אותה כהפסקה ממרוצת השבוע, ולישמור אותה איש-איש בדרכו.

 

  • רגב הוד עובד בימים אלה על שני פרויקטים גדולים: פסקול חייו, המבוסס על 50 השירים שעליהם גדל, ואלבום מקורי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מתפרנס בשבת. רגב הוד
צילום: עידו איז'ק
מומלצים