שתף קטע נבחר

בית אל: מפגינים צבאו על החטמ"ר - ונהדפו

עשרות פעילי ימין, בהם תושבי שכונת האולפנה, הפגינו מול החטיבה המרחבית בנימין. כמה מהפעילים טלטלו את גדר הבסיס, החיילים השליכו לעברם רימון הלם

עוד עימות בין פעילי ימין לכוחות הביטחון: בין 50 ל-70 פעילי ימין, בהם תושבי שכונת גבעת האולפנה שמיועדים לפינוי, הפגינו היום (ו') מול הכניסה לבסיס החטיבה המרחבית בנימין, במחאה על הכוונה לפנות את בתי השכונה בבית אל. כמה מהפעילים התקרבו לבסיס ואף טלטלו את הגדר המקיפה אותו. לאחר שלא שעו לקריאות החיילים לצעוד אחורנית, הושלך לעברם רימון הלם, ואז הם התפזרו.

 

שער הבסיס של החטיבה המרחבית מרוחק כמה עשרות מטרים מהמקום שבו הדחפורים מכשירים את השטח, אליו יועתקו המבנים שיפונו משכונת גבעת האולפנה.

 

על הגדר. בסיס חטמ"ר בנימין, היום ()
על הגדר. בסיס חטמ"ר בנימין, היום

 

הבוקר נוקבו צמיגים של 14 כלי רכב ביישוב המעורב נווה שלום שבאזור לטרון, ועל שלוש מכוניות רוססו כתובות "מוות לערבים", "נקמה" ו-"ד"ש מהאולפנה". כמו כן רוססה הכתובת "ד"ש מחוות גלעד, נקמה", על קיר בית הספר היסודי בכפר. כוחות משטרה הגיעו ליישוב ופתחו בחקירה.

 

לאחר שהכנסת דחתה את "חוק ההסדרה" שלשום, הפגינו עשרות פעילי ימין בכניסה לירושלים והבעירו צמיגים. הם גם דרדרו עגלה וגרמו לשיבושים קלים בתנועת הרכבת הקלה. לאחר מכן נמשכו העימותים בעקבות הכוונה לפנות את חמשת הבתים שבמחלוקת בשכונת גבעת האולפנה בבית אל בשומרון. עשרות בני נוער ירדו לציר הסמוך למאחז חוות גלעד כדי למחות,

השליכו אבנים על כלי רכב והתעמתו עם לוחמי מג"ב. הנערים הציתו אש בשדה סמוך לציר ואף ניסו לחסום אותו, כוח שהגיע למקום פיזר אותם באמצעות רימוני הלם.

 

המתיחות בין כוחות הביטחון לבין המתיישבים הגיעה לשיא אלים בדצמבר, כאשר כ-300 פעילי ימין התפרעו בכביש 55, בסמוך למאחז רמת גלעד, במחאה על הכוונה לפנותו. הם חסמו את הכביש, יידו אבנים לעבר כלי רכב פלסטיניים, ואף תקפו את רכבו של מפקד חטיבת אפרים. הפעילים פתחו את דלת הג'יפ שבו נסע הקצין, השליכו אבנים לתוכו וכך פצעו את המח"ט וסגנו באורח קל מאוד. במקביל, פרצו כ-50 מתפרעים לבסיס מפקדת החטיבה המרחבית, הבעירו צמיגים, יידו בקבוקי צבע ואבנים וגרמו נזק לכלי רכב.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלטלו את הגדר
מכונית שהושחתה בנווה שלום
מומלצים