שתף קטע נבחר

אני והרבי מלובביץ': "חזה את 11/9, הציל ממאסר"

במשך השנים נפגשו אלפים עם הרבי מלובביץ' - ו-1,200 מהם כבר רואיינו לפרויקט שאפתני, המתעד בווידאו את רשמיהם של אורחי האדמו"ר מחב"ד. לרגל יום השנה ה-18 לפטירתו, פורסמו ראיונות עם אנשי צבא וביטחון. מפגשים מהסוג האישי

מה המשותף בין יצחק רבין, מנחם בגין, יצחק שמיר, אריאל שרון וביבי נתניהו? כן, כולם כמובן היו ראשי ממשלה, אבל מה שלא ידוע לרבים הוא שחמישתם פגשו את האדמו"ר מחב"ד מנחם מנדל שניאורסון, או בשמו המוכר יותר: הרבי מלובביץ'. כעת, סמוך ליום השנה ה-18 לפטירתו, יוצא לאור פרויקט "אמונה וביטחון - ראשי ממשלה", שבו מתועדים האישים הבכירים, המספרים על פגישותיהם עמו. 

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

מי שעומדת מאחורי הפרויקט היא חברת JEM של אלקנה שמוטקין ויחיאל קגן, שעוסקת בתיעוד אינטנסיבי של הרבי מלובביץ' - הן בליקוט קטעי וידאו מחייו (בהם גם צילומים נדירים מאמצע המאה הקודמת) והן באיסוף מאות רבות של עדויות של אנשים שנפגשו עימו.

 

מפגש עם בנימין נתניהו, שגריר ישראל לאו"ם 

 

"כבר בחייו של הרבי מלובביץ', עד לפטירתו ב-1994, היה תיעוד נרחב של המפגשים של הרבי עם הקהל הרחב, כמו למשל בחלוקת הדולרים בביתו, הניגונים בבית המדרש וכן הלאה", מספר ל-ynet הרב זושא וולף, העומד בראש הסניף הישראלי של JEM. "לאחר הסתלקותו, עלה הצורך לתעד את כל מי שבא במגע עמו, ומדובר למעשה במרוץ כנגד השעון, כשעיקר העניין סובב סביב המפגשים הפרטיים של הרבי, שלא תועדו.

 

"עד היום הוסרטו למעלה מ-1,200 ראיונות של אנשים שנפגשו עם הרבי מלובביץ' ביחידות, והם מספרים על תוכן הפגישה - מה הרבי אמר להם, התרשמותם ממנו וכן הלאה. כדי שנוכל לפרסם לקהל הרחב את הסרטונים, הם עברו עריכה וקיצור. בתחום הביטחון יש בידינו ראיונות עם עשרות רבות של אנשים בהם ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי, ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי, מפקד חיל השריון לשעבר האלוף יוסי בן חנן ומפקד בסיס תל נוף לשעבר תת-אלוף רן פקר".  

 

עם אליקים רובינשטיין כמזכיר הממשלה 

 

הרב וולף מתאר בקצרה את המפגש של הרבי עם האלוף בן חנן: "ב-1983 התלבט בן חנן אם להמשיך את הקריירה הצבאית שלו. באותה עת הוא שהה בניו-יורק וסודרה לו פגישה עם הרבי, שבמילים ספורות שכנע אותו להישאר בצה"ל. כאשר חזר לארץ, נפגש בן חנן עם הרמטכ"ל משה לוי והודיע לו על החלטתו. לוי התפלא כיצד הרבי מלובביץ' הצליח במקום שהוא עצמו לא הצליח, ובן חנן השיב לו 'הקדנציה שלך קרובה לסיום הרבה יותר מזו של הרבי'".

 

ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי, מספר כי במפגש שלו עם הרבי מלובביץ' זכה לסקירה מודיעינית מאלפת, שבעיניו חזתה את הפיגועים ב-11 בספטמבר. "הרבי מלובביץ' הסביר מדוע ארגונים איסלאמים ימשיכו ויעמיקו בטרור רצחני", מעיד פרי, "לימים, הפיגוע במגדלי התאומים זה בדיוק אותו טרור איסלאמי. אם אתה הולך ומנתח את הדברים של הרב'ה ושם את זה על הפיגוע - זה כמעט אחד לאחד"

 

יעקב פרי מספר על ה"מודיעין של הרבי"

  

הרבי נפגש גם עם ראש הממשלה נתניהו, בעת שהיה שגריר ישראל באו"ם. "הרבי הבחין בנתניהו באמצע ריקודי ההקפות המסורתיים, ומול אלפי אנשים קרא לו", מספר וולף, "הוא אמר לנתניהו כי הוא בבחינת אור שנמצא במקום של אפלה, ועליו להאיר במקום זה".  

 

לדברי וולף, התפוצה של תיעוד השיחות עם הרבי מלובביץ' היא עצומה. "בהפקה הנוכחית חיפשנו גם אחר נכי צה"ל שנפגשו עם הרבי, או כמו שהרבי כינה אותם מצויני צה"ל. קיבלתי לידי רשימה של אותם חיילים שנפגשו עם הרבי לפני כ-35 שנה. התקשרתי לאחד מהשמות ברשימה, ועוד לפני שהספקתי להציג לו את מטרת השיחה במפורט, הוא אמר לי שהוא יודע במה מדובר. מתברר שהחברה בניו-יורק כבר שיחררה מספר ראיונות שבוצעו עם חלק מן הנכים והם הופצו באתר של נכי צה"ל".

 

אריאל שרון על הרבי מלובביץ' והחינוך היהודי

 

הרבי מחב"ד נפגש פעמים רבות גם עם נשים, כמו למשל גאולה כהן ויעל זאבי (אלמנתו של רחבעם זאבי). מכהן, שהייתה כתבת באותן שנים, ביקש לחזק את החינוך בישראל. גם מלכת היופי לשנת 1991, מירי גולדפרב, נפגשה עמו. 

 

"ותמסרי גם לחברותייך..."
 
בין הסרטונים הרבים של העדויות על המפגשים עם הרבי מלובביץ' לא חסרים גם אלו שבהם מסופר על נפלאות שאירעו - בעיני המרואיינים - בזכותו.  בסרטון שלהלן מספרת המרואיינת על המפגש עם הרבי שלאחריו חזרה לדבר אחרי כמה חודשים שבהם לא הצליחה להוציא הגה מן הפה.
 
ה"נס" של הילדה ששבה לדבר
 
וולף מספר כי כמעט כל מי שנפגש עם הרבי ניאות להתראיין, ומעטים בלבד סירבו - חלקם בשל הפחד שהידיעה על מפגש עם הרבי תעיב על הקריירה הפוליטית שלהם, וחלקם בשל כך שחשו שלא יוכלו לתאר כיאות את ההתרשמות שלהם מהרבי. נדמה, אם כן, שעל-אף שחלפו ח"י שנים מפטירת הרבי מלובביץ' - השפעתו לא פגה.

 

עם הרב חיים דרוקמן - כשהיה חבר כנסת
 
"הרבי מציל ממאסר"
 
עם יצחק רבין ז"ל
 
ישראל קצובר, כתב צבאי, מספר על פגישה מיוחדת עם מובארק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרבי מלובביץ'
צילום: שלום בער גולדשטיין
אנשי לשכת נתניהו בציון הקבר של הרבי
צילום: שטורעם.נט
מומלצים