שתף קטע נבחר

"הכינוס היהודי הגדול בעולם": מפגש שליחי חב"ד

5,000 שליחי חב"ד הגיעו לכנס השנתי בניו-יורק, שבתומו ישובו למשימותיהם ברחבי תבל. מתכננים שבת בניגריה? ייתכן שבקרוב תמצאו שם בית חב"ד עם אוכל כשר ותפילות מסודרות

חיילי הרבי מלובביץ' מתייצבים למסדר: בשכונת קראון-הייטס בברוקלין, ניו-יורק, נפתח בסוף השבוע הכינוס העולמי השנתי של שליחי חב"ד ברחבי העולם. אלפי פעילי התנועה - הלא הם ה"שלוּחים", שמייצגים אותה בעשרות מדינות בעולם - הגיעו לתפוח הגדול כדי השתתף במה שמגדירים המארגנים "הכינוס היהודי הגדול בעולם".

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

מה שנוסד בתחילת שנות ה-80 כהתארגנות של כמה עשרות שליחים מארה"ב, תפח עם השנים והפך לאירוע שנתי ורב-משתתפים בקנה מידה עולמי, ולאחת המסורות החזקות בחב"ד. השנה מתקיים הכינוס זו הפעם ה-30 ברציפות, ונרשמו אליו למעלה מ-5,000 "שלוּחים" - רבנים ונושאי תפקידים אחרים מהארץ ומהעולם.

 

עולים לציון קברו של הרבי מלובביץ'   (צילום: ברוך עזאגווי) (צילום: ברוך עזאגווי)
עולים לציון קברו של הרבי מלובביץ' (צילום: ברוך עזאגווי)

 

סגן יו"ר "המרכז לענייני חינוך", הרב משה קוטלרסקי, הו שאחראי בחב"ד על השליחים, שבשנים האחרונות הגיעו גם למקומות נידחים, שבהם כלל אין תשתית לחיים יהודיים – ויצרו אותם יש מאין. היעד הבא, אגב, הוא ניגריה, לשם יצא בקרוב זוג חלוצים.

 

הרצאות וכנסים לשליחים  (צילום: ברוך עזאגווי) (צילום: ברוך עזאגווי)
הרצאות וכנסים לשליחים (צילום: ברוך עזאגווי)

 

למרות הפריסה המרשימה בעולם כולו (ואולי בגללה), ל-500 חב"דניקים צעירים שהכשירו עצמם לשליחות עדיין אין תפקיד, ורשימת ההמתנה מתארכת - עד שיימצא מקום שבו עוד לא הוקם בית חב"ד.

 

מתפללים שחרית (צילום: ברוך עזאגווי) (צילום: ברוך עזאגווי)
מתפללים שחרית(צילום: ברוך עזאגווי)

 

מעל "כינוס השלוחים" מרחפת כל העת רוחו של האדמו"ר המנוח, הרבי מלובביץ' מנחם מנדל שניאורסון, שלפני 20 שנה בדיוק – כשנתיים וחצי לפני פטירתו – נאם באירוע בפעם האחרונה, ותימצת את מטרת השליחות של חסידיו: "קבלת פני משיח צדקנו". המארגנים אומרים כי הרבי תפס את המעמד

השנתי כ"התכנסות משפחתית" והפגין שלל ביטויים את הקשר הרגשי המיוחד כלפי "חייליו".

 

רגע השיא של הכינוס הוא ה"באנקעט" – ערב גאלה נוצץ במיוחד של הצדעה לשלוחים, שייערך הערב (יום א') באולם ענק שהוקם במיוחד בברוקלין, ובאמצעותו גם יגויסו כספים להמשך פעילותם ולהרחבת המפעל. שיא נוסף נרשם בצילום התמונה הקבוצתית המסורתית בה מופיעים האלפים בחזית בניין ה"770" - מרכז החסידות.

 

גם שיאים רוחניים נרשמו בכינוס השלוחים, כמו הביקור ביום שישי בקבר האדמו"ר והשבת המשותפת בקראון הייטס. בין לבין מתקיימים שיעורים, "התוועדויות" חסידיות, הרצאות, סדנאות ומפגשים חברתיים ומשפחתיים חוצי יבשות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על ציון הקבר של הרב מלובביץ'
צילום: ברוך עזאגווי
נפגשים בברוקלין
צילום: ברוך עזאגווי
מומלצים