שתף קטע נבחר

קיצוץ בכנפיים: לופטהנזה משנה טיסותיה לת"א

"השקעות עתק מחייבות שינויים בפעילות צי המטוסים של לופטהנזה", כך הודיעה היום חברת התעופה הגרמנית שתקצץ 15 אחוזים בתפוסת המושבים בקו לת"א, כבר מחודש אוקטובר

חברת התעופה הגרמנית, לופטהנזה, הודיעה היום (ה') כי תקצץ משמעותית את טיסותיה לתל אביב כבר מחודש אוקטובר הקרוב, וזאת בשל "ממאמציה להגדיל את הריווחיות הגלובלית של פעילות הצי".

 

עוד בערוץ התיירות:

 

הקיצוץ יבוא לידי ביטוי בירידה של 15 אחוז בקיבולת מושבי הנוסעים במטוסי החברה בטיסות לארץ וממנה, עקב המעבר למטוסי איירבאס 321A, שהם מטוסים צרי-גוף.

יש לציין, כי מטוסי האיירבאס שיטוסו לארץ החל מחודש אוקטובר, אינם מצויידים במערכות בידור בכלל, כפי שהיו במטוסים רחבי גוף שטסים עתה לתל אביב וממנה.

 

המהלך המפתיע יצא לפועל עקב צבר ההזמנות העתידיות של לופטהנזה, העומד על 168 מטוסים ששוויים על פי מחירון היצרנים הינו כ-17 מיליארד אירו. במסגרת ההכנות הרב שנתיות להשקעה זאת, וכחלק ממאמציה של החברה להגדיל את הריווחיות הגלובלית של פעילות הצי, הוחלט שמטוסים המשרתים קווים ארוכי טווח יופעלו אך ורק בטיסות ליעדים ארוכי טווח ולא בקווים קצרים יחסית, כמו מפרנקפורט וממינכן לתל אביב.

  

לפיכך, החל מעונת החורף הקרובה (28.10.12), טיסות לופטהנזה מפרנקפורט וממינכן לישראל (ובחזרה) יופעלו על-ידי מטוסים מדגם איירבוס 321A. מטוס מדגם איירבוס A320 כבר משרת את הקו החדש מברלין לנתב"ג.

 

עם זאת, החברה טוענת כי כתוצאה משינוי בסוג המטוסים, תוקדם טיסת הלילה היומית מפרנקפורט לתל אביב במספר שעות ל-7:30 בערב, מה שייאפשר ללקוחותיה לנחות בארץ בסביבות חצות, במקום 3:30 בבוקר.

 

דובר לופטנזה אמר בשיחה ל-ynet: "לופטהנזה מצטרפת לחברות תעופה אחרות בעולם שלהן פעילות עם מטוסי צרי גוף. מדובר בקיצוץ של 15 אחוז בקיבולת המושבים במטוסים, והסיבה היא שהחברה משקיעה סכומי עתק במטוסים חדשים וחייבת להכין עצמה מבחינה כלכלית עבור כך".

 

עוד נמסר מהחברה: "השוק הישראלי תמיד היה ותמיד יהיה בעל חשיבות ממדרגה ראשונה עבור לופטהנזה. בכוונת לופטהנזה להמשיך ולתגבר את מערך הטיסות לארץ וממנה והיא תפנה לרשויות בגרמניה על-מנת לפתוח מחדש את הסכמי התעופה בין ישראל לגרמניה, כך שתוכל להוסיף טיסות על קווים קיימים ולפתוח יעדים חדשים. החברה מקווה שבעתיד הלא רחוק, היא תוכל להציעה ללקוחותיה ארבע עד חמש טיסות יומיות בקווים שבין גרמניה לישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יטוסו פחות לארץ כבר מאוקטובר. לופטהנזה
צילום: איי פי
מומלצים